teomio
teomio (üye)
İstanbul / Amatör

Otel Odası !

Büyük bir merakla 'Serbest Kürsü' de zaping yapıyorum birkaç gecedir. Malum adapte olmaya çalışıyoruz... İçlerinden birini incelerken ( meliksahu : nü ile ilgili bir soru )ki aşağı yukarı bir ay olmuş külleneli ve 173 cevap almış, aklıma -kel alaka ?- diyenleriniz çıkabilir ama, verilen yanıtların bir çoğu Türkiye'deki kadın/erkek sendromuna odaklanmış...
Ben de şöyle bir soru soruyorum :
Türkiye'de halen birçok otele kadın/erkek giriş yapmaya kalktığınızda evli olup olmadığınızı kontrol ediyorlar...(benim başıma çok geldi)
Peki : erkek/erkek veya kadın/kadın aynı odayı istediğinizde neden sizi sorgulamıyorlar ?
Konuyu nereye getirmek istediğimi anlatırsam tadı kalmaz...
Bilmem anlatabildim mi ???

Tarih: 8 Ağustos 2007, 01:39 - İp: 85.***.**1.23
meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

teomio; "Sonuçta "Namus!" kavramı sadece kadınla erkek arasında bir yerlerde sıkışıp kalıyor. Ben "namus" kavramının bu alanda kullanılmasından duyduğum rahatsızlığı anlatmak istemiştim" demişsin.
aslında rokomet gayet mantıklı bir açıklama yapmış
"çok şükürki şu an ülkemizde bunun dışında (aynı kategoride) bu boyutta başka sendrom yok.. "
gerçekten de ülkemizde hemcinsler arasında böyle bir ilişki yok denecek kadar az. yani hemcinler arasında cinsel arzu pek yok. onun için namus, kadın ve erkek arasında kullanılıyor.
umarım yardımcı olabilmişimdir.

Tarih: 17 Ağustos 2007, 12:30 - İp: 88.***.**2.231
teomio
teomio (üye)
İstanbul / Amatör

Tabii ki yardımcı oldun "meliksahu"... evet ama diğer yandan şöyle bir sorun da açtın başımıza : sayısal, rakkamsal, istatiki, genel, çoğunluk, vs ? Kavramın özü hesaba kitaba mı dayalı ? Yani "bizim resepsiyonist"in bekçiliği! istatisklere mi dayanıyor yoksa toptan namus bilincine mi

Tarih: 17 Ağustos 2007, 13:41 - İp: 85.***.**3.228
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Eğer çokça paranız varsa,zenginseniz erkek/kadınla aynı odada kalabilirsiniz.Kimsecikler de size cüzdan falan sor(a)maz.
Ama cebinizde az buçuk kendinize yetecek kadar para varsa ve sevgilinizle aynı odada kalmak isterseniz,Konya'da,Sivas'ta v.s bu iş biraz zor.
Bırakın sevgiliyle kalmayı tek başınıza olduğunuzda bile ,özellikle yabancısıysanız yörenin,otel görevlisi ahiret soruları sorar adama.'Ne yapmaya geldin?Kimsin,necisin?'v.s
4 yıl önce Adıyaman'a gitmiştim,öğretmenevinde kalayım dedim 1 gece.Orda bile sorguya çekildim.
En sonunda 'Menzil'e geldim deyince adam 'Haaa.Tamam hocam,baştan söylesene'dedi.
Not:Menzille işim olmaz,yalan söyledim.

Tarih: 17 Ağustos 2007, 20:38 - İp: 88.***.**3.66
teomio
teomio (üye)
İstanbul / Amatör

Tam da bu bu b ö y l e arkadaşım! Ben de zaten bu "görevlilere" (ki onlara bir sözüm yok, olamaz da) k i mbu görevi öğretiyor..?? Hangi "kavram" bu benim güzel insanımın aklını bulandırıyor?? Bırakalım "otel odası"!! geyiğini, ben herhangi bir yöremizde herhangi bir köyümüze gitsem ve birlikte olduğum hatunla geceyi geçirmek istesem bütün yöre yarışır evinde misafir etmek için!!! Peki onlar neden sormazlar evli olup olmadığımızı ??? Sorumun püf noktası burada gizli ÇÜNKÜ ZATEN BİRLİKTEYSEN BU SENİ İLGİLENDİRİR!!

Tarih: 17 Ağustos 2007, 21:05 - İp: 85.***.**3.228
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

Amerikada türk kahvesinin yanından geçenler içeriyi görünce gay clüb sanıyorlarmış.

Tarih: 18 Ağustos 2007, 02:44 - İp: 85.***.**8.72
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bütün yöre yarışır evinde misafir etmek için!!! Peki onlar neden sormazlar evli olup olmadığımızı ???

cunku evli oldugunuzu varsayarlar..

Tarih: 18 Ağustos 2007, 03:34 - İp: 88.***.**7.176
teomio
teomio (üye)
İstanbul / Amatör

tam isabet gaijin demek ki eskilerimiz "er kişinin yanındaki avrata" orospu gözüyle bakmazmış...

Tarih: 18 Ağustos 2007, 09:40 - İp: 85.***.**1.183
meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

bir de evlilik dışı ilişkiler için özellikle sayısal bir istatistik yapmaya gerek var mı bilmiyorum. çevremde birbirine ilgi duyan hemcinsler yok. sizin tanıdığınız çok mu?

o davranış, eskilerin karakterinden mi yoksa otelin bir köye göre daha çok tutulan bir buluşma mekanını olmasından mı kaynaklanıyor acaba?
bence otelin daha çok tercih edilmesinden.
hatta o köy ahalisi de köyün randevu için kullanıldığını bilse; köye gelen çiftler hakkında pek hoş şeyler düşünmez. bizim buralardaki köylerde işler böyle yürüyor.

Tarih: 18 Ağustos 2007, 16:23 - İp: 88.***.**2.231
fotomerve1
fotomerve1 (üye)
Osmaniye / Stüdyo Fotoğrafçısı

hocha güldürdün beni be hahahahaha

Tarih: 18 Ağustos 2007, 16:31 - İp: 81.***.**2.20
teomio
teomio (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili ve sagıdeğer kardeşim meliksahu :
ya satır araları gözünden kaçıyor ya da bazı pencerelerinin kepenklerini kapalı mı tutuyorsun bilemiyorum... otelin bir buluşma yeri olup olmaması değil ki konumuz zaten benim bildiğim kadarıyla otel bir "konaklama" yeridir. Neyse, sorunun özünün şaftı mı kırıldı, yoksa vidaları mı gevşedi, teker mi çıktı anlayamadım İkincisi "hemcinslerin" cinsel tercih konusu da ortaya atılmadı...sorulmadı.. en azından benim tarafımdan kurcalanmadı!! Bunu nerden çıkadın ?? Senden ricam (eğer vaktin varsa) konuya baştan bir göz atman Saygılar.

Tarih: 18 Ağustos 2007, 16:52 - İp: 85.***.**1.183