pitlangoz
pitlangoz (üye)
Karabük / Amatör

Önerileriniz

merhaba arkadaşlar,

ben burdaki pek çok kişiye göre daha çok çok başlardayım.yola çıkmaya hazırlanan bi yolcu gibi düşünün. ben bir fotoğraf makinesi almak istiyorum. fotoğraf çekmeyi çok seviyorum ancak henüz bir ekipman almış değilim. bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum fakat pek az bilgiye sahibim. nikon d80 almayı düşünüyorum. ancak çok hakim değilim bu makine hakkındaki bilgilere. henüz makineyi almadan benden tecrübeli olan sizlerin fikrini almak istedim. bu konuda fikirlerinizi benimle paylaşırsanız çok minnettar kalırım...
saygılar selamlar

Tarih: 7 Ekim 2011, 13:32 - İp: 78.***.**0.94
erencakir
erencakir (üye)
İstanbul / Meraklı

Başlangıç için önerilerim ;
Canon 550D(Özellikle )
Canon 600D
Ve diğer Canon modellerini de öneririm
Saygılar ..

Tarih: 8 Ekim 2011, 23:08 - İp: 78.***.**5.23
pitlangoz
pitlangoz (üye)
Karabük / Amatör

hiç canon makineleri araştırmadım ama fikrinizi değerlendiricem erencakir. teşekkürler

Tarih: 9 Ekim 2011, 12:23 - İp: 78.***.**3.225
sinanefendi
sinanefendi (üye)
Yurtdışı / Amatör

Su anda iki marka Canon ve nikon cok iyi.Fakat baslangic icin Okadar cok para vermenize gerek zaten yok .Birde , bir markada karar verinki ,ilerde yeniden baska bir makina alirsaniz eski objektifleri kullanma durumunuz olsun.Zaten ilerde ki senelerde Bu güzel net ten ve arkadaslardan ögrendiginiz bilgilerle dahada güzel fotograflar cekip ,kendinize ona göre yönlendirebilirsiniz.Simdiden size kolay gelsin.

Tarih: 9 Ekim 2011, 14:43 - İp: 84.***.**6.110
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Bence canon g11 al.Sualtında bile harika fotoğraflar çekebiliriniz..

Tarih: 10 Ekim 2011, 23:10 - İp: 95.***.**4.199
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Şiteynbek'in gazap üzümlerini okumanızı öneririm.. Aynı biçimde; görsel yazıları nedeniyle Borges'in kitaplarınıda öneririm..

Fotoğrafı makineyle değil, zihninizin görsel algılama bölümüyle çekeceğinizi anlatmak istiyorum..

Tarih: 11 Ekim 2011, 22:40 - İp: 94.***.**4.35
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

mete emmi şiteyenbeki niye tavsiye ettin merakımı mahzur gör
küçükkene bizim evde de çok beklemiş idi o kitap beni okusun diye
lakin ben gazaplı mazaplı bir ortam olunca çocukluğun verdiği neşeli ruh hali ile uzak durmuş idim kendisinden. lakin sonra kemalettin tuğcu ile tanışınca neşeli hal boşa gitti.
binaleyen sonradan filmini izlemiş idim sanırsam. yahut başka bir film izlemiş de olabilirim. iran filimlerine hastayım bu arada. tv8 de filan çıkmakta ara sara.
borges de denişik bir tavsiye keza

Tarih: 11 Ekim 2011, 22:44 - İp: 88.***.**8.44
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Mİkiroskop ile çekim için balantı adöptörü aradım. nikon ve canon var diğerlerinin yok keza maalesef annadınızmı.

Tarih: 12 Ekim 2011, 18:09 - İp: 78.***.**2.199
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Demekki Bazaar aga macronun dibine vuracak...

Okyanus emmim, Şiteynbek'in gazap üzümlerini okurken kendimi mısır tarlasında yürüyormuş gibi hissetmiştim.. Borges daha kısa ve daha görsel oluşuyla (ve daha ilginç olan onları yazarken görme yetisini kaybetmiş oluşuyla) ilgimi uyandırmıştı..

Sadece edebiyat gözüylede bakamadım açıkçası.. Eserlerinde, portre ve diğer tarz fotoğraflarda örnek alınacak betimlemelerle doluydu (özellikle borgesin kısa öykülerinde)

Tarih: 12 Ekim 2011, 19:00 - İp: 94.***.**4.35
  • 1