pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ölümden Döndük

Bu gün bir düğün için Kütahyaya gitmek için yola çıktım ailemle beraber.Altıntaşı bilerler aliyebyö köprüsünüde bilirler. Tam buraya geldiğimizde köprünün üstünde bir araç önündekini solamaya kalktı. Aramızda 5 bilemediniz 10 metre vardı.BEn firen yapıp sağa kaptım, sollamaya çalışan firen yapıp sağa kaçtı santimkler kala çarpışmaktan kurtulduk. Hepimizin beti benzi attı tabi çok korktum.Zira böyle bir kazayı ilk defa atlatıyorum. HEmen telefonu arayıp emniyete haber verdim ve aracı trafik ekipleri çevirip karakola getirdiler. Ben hatalı sollama için ceza yazmalarını ve gerekirse trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan savcılığa sevkeldilmesini isteyecektim.Beyefendi inkar etmeye başladı.Bu arada AKP il encümen azamız hemen damladı. Ceza yazılamayacağını, birşey olmadığını falan söylemeye başladı. BEn de sen ne karışıyorsun diye kızdım.Meğer patronu imiş ve Sürücü kursu işletiyormuş.
BÖylesine ciddi bir olayda hemen siyaseti karıştırmanın ve trafik suçu işlemiş bir insanın siyaseten olaydan temizlenmesini sağlamaya çalışmak kadar utanç verici birşey düşünemiyorum. Benim arabada çoluğum çocuğum vardı.Onlara bu sürücü yüzünden birşey olabilirdi. Hergün gazetelerde birçok kaza haberi okuyoruz ve sebep hep aynı. Akıl sahibi bir insan virajlı, sollama yasağı olan bir köprü üstünde araba sollarmı. sollarsa dahi buna hangi akıl sahibi siyası arka çıkar. Ulaşmaya çalıştığımız AB standartlarının neresine uygun bu.
Bu tavrı esefle kınıyorum. AKP yi %47 ile geldikleri 2. dönemde bitirecekse bu tavırlar bitirecektir. Eğer tüm AKP yönetimi böyle düşünüyorsu tamamına yazıklar olsan. Verdiğim oyda zehir zukkum olsun.
Trafik cinayetlerinin en yoğun olduğu ve en enetimsiz dönem bu son 1 yıl. Bu kadarını hiç görmedim. Hükümet acil önlemler almalı. Ölen her insandan başta Başbakan ve ulaştırma bakanı sorumlu.
Umarın denetimler Tantan dönemi gibi sıkılaştırılar ve benim yaptığım gibi şikayetlerde hiçbir siyasi devreye girmez.

Tarih: 19 Ağustos 2007, 16:44 - İp: 88.***.**7.138
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Size de çok geçmiş olsun,Pazarbey.

Tarih: 23 Ağustos 2007, 02:01 - İp: 77.***.**2.5
oyt
oyt (üye)
Yurtdışı / Amatör

Yurtdisinda olsadi O okuz agzini bile acamazdi kuzu kuzu polis ne diyorsa dinler alkol testini muayenesinide yaparlar cezasini keserlerdi veya duruma gore ehliyetini alirlar hele birde surucu kursu varsa iyice bir incelemeye girer oraya buraya gider gelirdi.

Tarih: 28 Ağustos 2007, 17:19 - İp: 78.***.**2.132
oyt
oyt (üye)
Yurtdışı / Amatör

Buyuk buyuk gecmis olsun

Tarih: 28 Ağustos 2007, 17:20 - İp: 78.***.**2.132
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Şimdi okudum. Büyük geçmiş olsun pazarbey.

Tarih: 4 Kasım 2009, 22:12 - İp: 78.***.**9.231
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 4 Kasım 2009, 23:38 - İp: 88.***.**0.220
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Ölümden Döndük

ölmediğinizi dua edin işte daha ne diye konu açıyorsunuz ki?

konu açacağınıza gidin bir deve kesin hayır dağıtın bence en ideali bu

Tarih: 4 Kasım 2009, 23:41 - İp: 88.***.**2.35
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

hakkat yav. neyse çok zaman geçti üstünden.

Tarih: 4 Kasım 2009, 23:46 - İp: 88.***.**0.220
cigdemakta
cigdemakta (üye)
Adana / Amatör

Çook geçmiş olsun. Üzüldüm cidden.

Tarih: 5 Kasım 2009, 01:03 - İp: 88.***.**5.195
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

deveden aşşağısı kurtarmaz pazaremmi

Tarih: 5 Kasım 2009, 01:25 - İp: 88.***.**2.35
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Seslenelim yedi düvele derlerdi eskiler,, bir Düve bul kes artık sende emmi,para önemli değil, adağını kesmen şart,farz sana gali..Deve değil düve,yani..

Tarih: 5 Kasım 2009, 06:43 - İp: 85.***.**5.240