pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ölümden Döndük

Bu gün bir düğün için Kütahyaya gitmek için yola çıktım ailemle beraber.Altıntaşı bilerler aliyebyö köprüsünüde bilirler. Tam buraya geldiğimizde köprünün üstünde bir araç önündekini solamaya kalktı. Aramızda 5 bilemediniz 10 metre vardı.BEn firen yapıp sağa kaptım, sollamaya çalışan firen yapıp sağa kaçtı santimkler kala çarpışmaktan kurtulduk. Hepimizin beti benzi attı tabi çok korktum.Zira böyle bir kazayı ilk defa atlatıyorum. HEmen telefonu arayıp emniyete haber verdim ve aracı trafik ekipleri çevirip karakola getirdiler. Ben hatalı sollama için ceza yazmalarını ve gerekirse trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan savcılığa sevkeldilmesini isteyecektim.Beyefendi inkar etmeye başladı.Bu arada AKP il encümen azamız hemen damladı. Ceza yazılamayacağını, birşey olmadığını falan söylemeye başladı. BEn de sen ne karışıyorsun diye kızdım.Meğer patronu imiş ve Sürücü kursu işletiyormuş.
BÖylesine ciddi bir olayda hemen siyaseti karıştırmanın ve trafik suçu işlemiş bir insanın siyaseten olaydan temizlenmesini sağlamaya çalışmak kadar utanç verici birşey düşünemiyorum. Benim arabada çoluğum çocuğum vardı.Onlara bu sürücü yüzünden birşey olabilirdi. Hergün gazetelerde birçok kaza haberi okuyoruz ve sebep hep aynı. Akıl sahibi bir insan virajlı, sollama yasağı olan bir köprü üstünde araba sollarmı. sollarsa dahi buna hangi akıl sahibi siyası arka çıkar. Ulaşmaya çalıştığımız AB standartlarının neresine uygun bu.
Bu tavrı esefle kınıyorum. AKP yi %47 ile geldikleri 2. dönemde bitirecekse bu tavırlar bitirecektir. Eğer tüm AKP yönetimi böyle düşünüyorsu tamamına yazıklar olsan. Verdiğim oyda zehir zukkum olsun.
Trafik cinayetlerinin en yoğun olduğu ve en enetimsiz dönem bu son 1 yıl. Bu kadarını hiç görmedim. Hükümet acil önlemler almalı. Ölen her insandan başta Başbakan ve ulaştırma bakanı sorumlu.
Umarın denetimler Tantan dönemi gibi sıkılaştırılar ve benim yaptığım gibi şikayetlerde hiçbir siyasi devreye girmez.

Tarih: 19 Ağustos 2007, 16:44 - İp: 88.***.**7.138
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Emmi senin oralarda et ucuzdur keza,al düve kes artık çoluk çocuk başında durupta,bahçende müsait,boynuzu felamda oraya gömersin hem..İşkembeyi de sakla yiriz gelince..

Tarih: 6 Kasım 2009, 08:54 - İp: 88.***.**1.144
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

dolapta et koycek yer kalmadı keza. her yer ot dolu.

Tarih: 6 Kasım 2009, 23:43 - İp: 85.***.**7.152
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Olsun o da iyi bir leziz taamdır zira emmi..Fitamin gali..

Tarih: 7 Kasım 2009, 00:11 - İp: 88.***.**1.146
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Vah vah emmi,ne ettin sen..Tamam yakarız, ne var ne yok..

Tarih: 7 Kasım 2009, 22:09 - İp: 88.***.**6.154
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Emmi güzel montaj. Emme benim boy acık uzun gibi yarım metre gıda.

Tarih: 7 Kasım 2009, 22:42 - İp: 85.***.**7.152
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmi ev reelde çizim planı projesi tasarımındaki kadar güzel görünmüyor.

Tarih: 7 Kasım 2009, 22:45 - İp: 85.***.**6.18
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Emmi yazdığın cümleyi Öys türçe sorularında sorsun. Aşağıdaki cümledeki anlatım bozukluğu hangi kelimenin çıkarılması ile düzelir.
Doğru cevap hepsi.

Tarih: 7 Kasım 2009, 22:50 - İp: 85.***.**7.152
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

birde balkonları pimapenle kapattırsan tam arabesk mukabili taşra konağı olacak emmibey.
duvarınıda yamık örmüşler. durmadınmı ustaların başında gönye mukabili.
ben olsam taştan duvar yaptırırdım. keza evide taştan yaptırırdım. taş ahşap karışımı mertebesi.

Tarih: 7 Kasım 2009, 22:55 - İp: 85.***.**6.18
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

sorma emmi temin aklımdan geçti ahşap rengine boyatma hazırlığındayım keza. böyyle olmaz.
eyrilik ortada. keza adam eski duvarların üzerinden bile gidemedi. kimi yer içerde kimi dışarda.
ömrümü yidi bu ustalar.
sen gelirken eve hediyesi mukabili ne getircen.
buzdolabimiz haşat. böyle altta dondurucusu olan 4 kapılı buzdolabı iyi gider hani. yonan vekalet ücreti mertebesi.

Tarih: 7 Kasım 2009, 23:02 - İp: 85.***.**7.152
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

pazar emmii seni maykrosofttan sorduydular

Tarih: 8 Kasım 2009, 03:02 - İp: 88.***.**2.202