randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Nikkor'uma Kapı Çarptı

28mm'den 80mm'ye geçişte hiç sorun yok. ancak 80mm'den 28mm'ye geçişte 50mm dolaylarında takılıyor.

Tarih: 26 Mayıs 2009, 10:41 - İp: 88.***.**2.248
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

ufaklıkta döktürmüş maşallah..kopya çekmek fikri telepati yoluyla kopya çekmek olmuş olabilirmi..imdiii gelelim pozometreye...öyle bir alet olduğunu biliyorum...o aleti kullanmanın çok zor olduğu gibi bir fikir var betnimin kıvrımlarında..en güzel pozometre,ortama bakıp içinden gelen değerle çekim yapmaktır.....durumun vahametine göre artı-eksi değerlerle çekimler yapılır...

Tarih: 1 Ekim 2009, 20:45 - İp: 88.***.**8.82
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yok şaban abi telepati ile değil. diyorum ki; her iki makinanın f değerlerini ve iso/asa larını aynı değerlerde sabitlesem, ufaklıktan okuyacağım enstantene değerini de uygulasam zenite, acaba tutar mı?.. niye tutmasın ki?

Tarih: 1 Ekim 2009, 21:22 - İp: 81.***.**9.239
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yok yok bu zeniti kullanmak nasip olmayacak bana, bi de dijitale geçmek... f80'im düzeldi
sorun neydi diye sormayın söylemem. dalga geçersiniz
makinamın bozuk olduğu süreç içinde bana özelden; "kapıya çarp düzelir", "kaldır at", "salla gitsin" vs. şeklinde destek olan tüm netfotodaşlarıma teşekkür eder en içten sevgilerimi sunarım ( )

Tarih: 5 Ekim 2009, 08:53 - İp: 88.***.**9.82
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

rica ederim teyzecim vazifemiz. sen bozulduğu zaman haber ver biz yeni önerilerde bulunuruz. f80 pil takınca mı düzeldi bak aramızda kalacak kimseye söylemem

Tarih: 5 Ekim 2009, 09:05 - İp: 81.***.**7.150
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bir şeyin duyulmasını istiyorsanız, onu birine söyleyip adını da 'sır' koyun. hiç ısrar etme yeğenim ben de söylemem

oysa ne hayallerim vardı; önce siyehçerdeden çıkan son filmden bir kaç fotoğraf ekleyip bu topiğe "rahmetlinin son fotoğrafları" deyip ağlayacaktım. ardından zenitle çekilmiş bir kaç fotoğraf ekleyip gibi iconlar kullanacaktım, son olarak da dijitale geçip "selam dünya" diyecektim... şansım olsa erkek doğardım

Tarih: 5 Ekim 2009, 09:21 - İp: 88.***.**9.82
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

erkek doğmak şans mıdır

Tarih: 5 Ekim 2009, 09:28 - İp: 81.***.**7.150
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

makinanın düzelmesine sevindim,yanıldığımada....çölde eşşeğini kaybetmekle bulmak arasında duyulan bir sevinç..dün iyi yağmura yakalandık..yedek tişört vardı çantada..orada tanıştığımız arkadaşa verdim,sırtına ört diye..makina daha önemli dedi,sardı-sarmaladı...bizim ortak tarafımızdır..konuşur halleşir tanışmadan ayrılırız..tam olmak üzereydi,adeti her nasılsa bozmuş bulundum....o tişörtü makinaya sarıp-sarmalayan kişi için,o makinayı düzinelerce almak bir hiç......"....hayat bazen böyledir......"

Tarih: 5 Ekim 2009, 09:32 - İp: 78.***.**7.223
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

şaban abi aslına bakarsanız ben de makinayı lensle beraber 350 liraya almıştım. pek bir şey sayılmaz.. ama sizin arkadaşınızın benzer durumunu da ben yaşamıştım. yağmur altında çekecektim, biri "şemsiye tutayım mı sana" diye sormuştu "bana değil de makinaya tutsan iyi olurdu" demiştim
---
şanstır tabii yeğenim. dünya genelinde iş gücünün büyük bir kısmını kadınlar yüklenirken, gelirin çok az bir kısmından yararlanabiliyorlarmış. bu sadece maddi kısmı...

tıkla

o gün o kadının evinde dört tane erkek oturmuş sohbet ediyorlardı. hatta ben ilk eve gitmiştim "... yok mu?" diye sordum "arkada odun kesiyor" dediler

#cinascinas' tarafından 05.10.2009 22:15:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Ekim 2009, 10:09 - İp: 88.***.**9.82
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

sondan iki satırı hiç ama hiç anlayamadıysamda..dünkü yağmurda ufaklık rutubet almış..makina açıldı,kapanmıyor..daha önceleribiraz anrenman yaptırmıştı..hepsini ve fazlasını denedim..ıııhh..objektif bile yerinden kımıldamıyor..güneşin altına koydum..gölge vurunca benim çoban arkadaşım aldıoradan makinayı güneşe koyacak..ver bi bakayım dedim..çalıştı makina..tamam dedim bir paket çayı hakettin..zaten hak ediyordu arasıra..makinaların bazen böyle pratik şeylerle kendi kendine düzeldiği oluyor..

Tarih: 5 Ekim 2009, 20:55 - İp: 88.***.**0.186
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

şaban abi son iki cümlede noktalamalara vs. dikkat etmediğim için öyle oldu. ayırdım şimdi satırları. dikkatsizliğim için özür dilerim... ben de kendime "bir daha sorun çıkarsa ortalığı telaşa vermeden hemen at makinayı" diyordum. demek ki olabiliyormuş böyle şeyler, neyseki sorunlar hallaoldu...

Tarih: 5 Ekim 2009, 22:20 - İp: 88.***.**9.82