mkarayama
mkarayama (üye)
İstanbul / Amatör

Nf. İstanbul Buluşma Organizasyon.

Merhabalar sevgili fotoğraf dostları..

Bir süre önce Kız Kulesine gittim, baktım ne göreyim bir grup bir araya gelmiş(7'sinden 70'ine kadar), gülerek eğlenerek fotograf çekmekte.

Forumda inceledim ama yakın zamanda böyle bir fikir çıkmamış.
Böyle bir organizasyon yapılsa, İmkanı olan sevgili üyeler bir araya gelse fena mı olur yani ?

Tarih: 20 Kasım 2012, 18:44 - İp: 94.***.**3.200
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Bu konuda en son yazması gereken kişi benim bu forumda sanırım.
Çünkü ne istanbulluyum.. nede fotoğraf çekim toplu organizasyonlarına katılırım.

Bu tür organizasyonları yapan ve katılan çok sevdiğim dostlarım var onlar bana kırılmasın ama pek doğru bulmuyorum. Doğru derken fotoğraf adına pek faydalı bulmuyorum. Benimde birkaç organizasyona katılmışlığım var ama şimdiye kadar makinemle katıldığım sadece 1 organisazyon oldu. Onda da 1 fotoğraf çektim. Diğerlerine daha çok muhabbet, yeme içme, tanışma, kaynaşma en önemlisi buruşma (bilen bilir) amacıyla iştirak etmişimdir.

Ha "fotoğraf bahane muhabbet şahane" mantığı ile biraraya geliniyorsa söyleyecek söz yok. Makinasızda katılınabilinir.

Eğer illaki amaç fotoğraf çekmek olacaksa bu toplantılarda, o zaman "atölye çalışması" mantığı ile yapılmalı. Toplantıdan önce amaç yada ders konuları belinlenmeli o doğrultuda hareket edilmeli.
Bu mealde UFAD'ın organizasyonları dikkatimi çekiyor. İllaki istanbul olsun takıntınız yok ise forumda Kontrast nikiyle yazan Hüseyin Taşkın ile irtibata geçmenizi tavsiye ederim.

Tarih: 22 Kasım 2012, 11:49 - İp: 88.***.**4.212
barmyworm89
barmyworm89 (üye)
İstanbul / Amatör

Aslında bende aynı sizin gibi düşünüyorum istanbulda belirlenen bir gün içersin bir etkinlik yapılsa aslında çokta güzel olur...

Tarih: 22 Kasım 2012, 18:37 - İp: 85.***.**9.1
mkarayama
mkarayama (üye)
İstanbul / Amatör

Ferhat bey yapılacak olan organizasyon tabikide tanışma, kaynaşma, sohbet, muhabbet için olacaktır. Tabiki gidilecek bir yer olursa fotografını çeken çeker o ayrı. Sanal ortamda tanışıp sıkı fıkı olduugmuz 3-5 tane abilerimiz var bizimde. Olmayacak şeyler değil

Önder bey, az çok bir ilgi bekliyordum ancak; durum ortada.
şiddetle bu konunun taraftarıyım halbuki.

Tarih: 22 Kasım 2012, 20:19 - İp: 94.***.**5.27
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

ah ah eski buruşmalar. iftar buruşmaları olurdu. roko gelecek diye heyecandan uyuymazdım.

Tarih: 23 Kasım 2012, 16:21 - İp: 78.***.**0.109
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

Herzaman otrrganizasyon olmasını istemişimdir.Fakat hiçbir organizasyona katılmadım nedendir bilinmez. Tüm öğretmenlerin Öğretmenler günü kutlu olsun ...

Tarih: 24 Kasım 2012, 11:32 - İp: 94.***.**8.13
mkarayama
mkarayama (üye)
İstanbul / Amatör

İlk gördüğümde yazmayı unutmuşum. Bari bugün yazayım.

Altunizade Kültür ve sanat merkezinde; Bugün saat 19:00 'da açılışını yapacağı; Nilüfer Feyizoğlu'nun sergisi vardır.

24-28 Kasım tarihleri arasında da aktif durumdadır.

#mkarayama' tarafından 24.11.2012 16:29:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Kasım 2012, 16:17 - İp: 94.***.**8.154
  • 1