okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Müzikle İlgilenenler

Arkadaşlar buradaki herkesin fotoğrafla az çok ilgili olduğu aşikar.

Peki içinizde müzik aleti çalan var mı? Ve hangi tür müzikleri, kimleri dinlersiniz ?

Tarih: 23 Eylül 2006, 17:56 - İp: 88.***.**0.151
pharos
pharos (üye)
İstanbul / Amatör

antika benim söylediğim sadece hardcore cazseverler için değildi sevmeyebilirler herkes sevmek zorunda da değil kimileri için yapış yapış irenç bir insan olabilir ama ben beğeniyorum ve paylaşmak istedim sadece benim gibi bir iki tip insan çıkar onlar da beğenebilir...tavsiyen için teşekkürler ilk fırsatta dinleyeceğim..

Tarih: 28 Eylül 2006, 18:49 - İp: 85.***.**4.129
ada_
ada_ (üye)
İstanbul / Meraklı

Teşekkürler arkadaşlar. Çok yardımcı oldunuz
hocha

Tarih: 28 Eylül 2006, 22:59 - İp: 81.***.**6.167
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı
pharos
pharos (üye)
İstanbul / Amatör

antika teşekkürler link için de kenny g babamın oğlu değil savunmuyorum ben onu, dinlemek hoşuma gidiyor diye paylaştım söylenenler doğru olabilir ama dinliyorum yani , kimse sevmesin dinlemesin kimseye zorla dinltecek değiliz müzik bu isteyen dinler istemeyen dinlemez ,dinlemeyen zaten dinlemiyordur berbat çalıyodur benim hoşuma gidiyodur ki adam dinlendiriyor beni.. dinliyorum dinlediğim için de paylaştım.. bu kadar uzatmaya ne gerek vardı anlamıyorum...

Tarih: 29 Eylül 2006, 11:15 - İp: 85.***.**4.129
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Udumla şarkılarımızı türkülerimizi çalar söyleriz, gönlümüz hoş olur

Tarih: 30 Eylül 2006, 17:36 - İp: 212.***.**1.54
countess
countess (üye)
İzmir / Amatör

ben de saksafon ve ya yan flüt çalmak istiyorum ama ne zamanım ne de param var...

Tarih: 30 Eylül 2006, 19:02 - İp: 88.***.**2.132
mandyy
mandyy (üye)
İstanbul / Meraklı

mrb
bende 2 yıl öncesine kadar ney üflerdim.
ama artık üflemiyorm.tarifsiz bi his.duymak kadar hissetmeside özel...

Tarih: 30 Eylül 2006, 21:14 - İp: 88.***.**9.219
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

arkadaşlar mesud cemil'in nihavend saz semaisi nin notasını arıyorum. olan varmı acaba,internette bulamıyorum.

Tarih: 1 Ekim 2006, 22:50 - İp: 88.***.**6.41
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

ben ney dinlemeye bayılırım
ve kaval...

Tarih: 1 Ekim 2006, 22:51 - İp: 85.***.**9.58
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Alassea,

Çello gercekten de büyülü bir alet. Beni en sevdiğim albümlerden birisinin baş entrumanıdır :

Dünyanın bütün sabahları ( Tous les matins du Monde)

Bu albüm aynı zamanda birinci sınıf bir kayıt olduğu için audio sistem alırken referans kayıt olarak insanın yanında bulundurması gerekenlerden birisidir.

Beri taraftan bu bir soundtrack ve ilgili filmin hiç değilse İngilizce altyazılı DVD versiyonu yok. Fransız tipi ukalalık anlayacağın.

Okyanus,

Mesud Cemil'in notalarını yayınlaması gereken "hem de beleşe" kurum TRT'dir. Üstadın koca ömrü orada geçirdiğini, bugün Klasik Türk Müsikisi denen kavramın 20.yy'da yaşamasının en büyük dayanağının O'nun radyo çalışmaları olduğunu biliyoruz. Yani bizim vergilerimizle yaşayan ama suyun başını tutup elle tutulur hiçbir halt yapmayan TRTnin en azından elindeki kültür mirasını biz vatandaşlarla paylaşması gerekirdi.

Sanırım her iktidar değşiminde daha da kabaran kadrolarında bu işi yapacak birkaç personel ayıramıyorlar.

Ama vazgeçtim hepsinden bari 1950lerde yaptıkları derlemelerin "telif hakkını" serbest bıraksalar hiç değilse.

Şimdi bazıları ne demek istedi diyecek: Evet arkadaşlar, sözkonusu derlemeye konu olan Halk Türkülerini söylerseniz, çalarsanız ve bunu yayımlarsanız TRT'ye telif hakkı ödemeniz gerekiyor. İşte TRT'nin kültürümüze katkısı bu.

Tarih: 2 Ekim 2006, 01:03 - İp: 88.***.**3.72