rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Makrocu Ve Biyologlar

Kızıltuğ girmezki siteye şimdi..

Neyse o siteye girmiyor ama dün akşam milli maçın oynandığı dakikalarda bizim evdeki sahaya bir izleyici girdi..
Malesefki bu holigan çeşitli sebeplerden dolayı ancak ölü ele geçirildi..

Şimdi macroculara..
böcükcülere
biyologlara
ve konu hakkında bilgi sahibi olanlara sormak istediğim şey aşşağıda fotoğrafı bulunan canlı bir çekirge mi ?

çekirgeyse kuyruğundaki iğne normal mi..
küçük yaşımdan beri böcüklerle oynar dururum ama hiç böyle iğneli çekirge görmedim..
eğer bu uzantı iğne ise zehirli mi..
iğne değilse görevi ne ?

(not : Bu topik geyik amaçlı olmayıp sadece bilgiyi paylaşmak niyetiyle oluşturulmuştur.. geyik yapmayın demiyorum ama sırf geyiğe sarıp ciddi cevap verebilecek bilgi sahiplerinide küstürmeyelim)

#rokomet'' tarafından 26.06.2008 15:20:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Haziran 2008, 09:53 - İp: 88.***.**5.212
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

kiziltuğ'a haber edelim baksın bi, o böcek üzerine çalışıyo

o değil de geçen kiziltuğ ile Kızılcahamam'a gittik, (kafiyeye bak ) dağda üstümüzü keneler sardı yusuf yusuf yusuf indik dağdan, Allah'tan ısıran olmadı kimseyi pantololarda felan herkesin 5-10 kene vardı, zor temizledik. ilk defa kene gördüm hayatımda ama o görüşte hayatım gözümün önünden film şeridi gibi geçti

Tarih: 26 Haziran 2008, 13:08 - İp: 81.***.**7.8
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Reklam kokan hareketler bunlar .Bİldiğin çekirge işte. İğneli iğnesiz. Alah Allah.

Tarih: 26 Haziran 2008, 15:17 - İp: 88.***.**9.226
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Tarih: 26 Haziran 2008, 15:20 - İp: 81.***.**3.185
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

reklamla ne alakası var cızırtıbey..

cidden ben daha önce görmedim..
böyle koca iğneli oluşuda ev ve misafir halkında paniğe yol açtı..

sırf kızıltuğ için saklıyorum..
belki ender yada enteresan bir türdür.. incelemek ister diye..

ciddi anlamda bilgin varsa rica edeyim çekirgebey.. aman yani pazarbey

Tarih: 26 Haziran 2008, 15:22 - İp: 88.***.**5.212
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

hocam böcekten anlamam ama bak o alttaki madeni paraya benziyor
hani enflasyonla eriyon koskoca 1.000.000 TL nin evrim geçirip 1 YTL olmuş hali
onun bi zararı olmaz dert etme, hatta eskiden çok yararlı idi, hey gidi günler hey.... bozdur bozdur harca kıvamına geldi garibim.

Tarih: 26 Haziran 2008, 15:25 - İp: 81.***.**3.185
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Al sana fotoğraf cühelamet
http://www.fotono1.com/foto.php?id=19122

Tarih: 27 Haziran 2008, 20:09 - İp: 88.***.**8.154
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

erkek çekirge işte bu alalalaa. hayatında erkek çekirge görmemişsin sen demekki. hep dişi çekirgelerle takılmışsın.

eee, çekirge işte bir zıplar... (atasözünün devamını yazmıyorum, harften ve zamandan tasarruf ediyorum. çok tasarruflu ve ekonomik birisiyimdir. tasarrufla ekonomi kelimesini aynı anlamda olduğunu düşünebilirsiniz, ama çekirge iğnesi kadar da olsa bir fark var aralarında. hem ben atasözünün devamını yazmamakla siteye de yük olmamış oldum. bandwidh açısından. trafik diye çeviriyorlar türkçeye ama trafik te türkçe değil ki. haa... ne diyordum? atasözünün devamını yazmayarak tasarruf yapıyordum. siz de bana uyun arkadaşlar. herkesin anlayacağı şeylerin devamını yazmayın! Hımm... bir kampanya başlatmalıyım. her üye yazacağı cümleden bir kelime eksik yazsa, düşünün ne kadar tasarruf yapmış oluruz? f.diker bana bu fikrimden dolayı kesin editörlük falan teklif eder. panctom da girerse bu kampanyaya yürü ya site!...)

Tarih: 28 Haziran 2008, 05:15 - İp: 84.***.**4.200
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

hocam(HOCHA)..hklsn dmk istrdm..dymyrm..espr tmmlnml..idi..tşbbs ettm..

Tarih: 28 Haziran 2008, 09:15 - İp: 88.***.**4.255
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hocahaya tam destek. İnsanın ölçüleri hocahanın ki gibi doğru olmalı. Böyle ölçüleri olan bir insan hiç yanılmaz.Biraz sonraki fıkradaki gibi çuvallamaz.
Adamın birisi oğlu ile erkenden yani sabap saat 5 te değirmene gitceklermiş. Adam oğluna sıkı sıkı tembih etmiş. Aman oğlum 5 te gidersek ilk sırayı alırız. İşimizi görür geliriz.
Adamın karısı atlamış hemen. Demişki benim sabap 5 te çişim gelir. Gelince ben sizi kaldırırım. Hiç boşuna sıkmayın kendinizi. Adam sevinmiş. Yatmışlar. Emme velakin kadının çişi yattıktan 1-2 saat sonra gelmiş. Kalkınca hemen adamı ve oğlunuda kaldırmış.
Adam ve oğlu yola koyulmuşlar. Değirmene varmışlar. Ama tabi sabah olmak bilmemiş. Bekle bekle. Saatler geçmiş ama hava aydınlanmamış.
Oğlan sızlanmış. Baba niye sabah olmuyor demiş.
babası kızgın kızgın atılmış.
-Ananın........... dan çalar saat yaparsak daha çookk bekleriz.

Hocahının ki o hesap.

Bu sefer kesin atarlar beni siteden.

Tarih: 28 Haziran 2008, 12:52 - İp: 88.***.**7.153
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

bazarbeyy!..
Hadi lenn!!! (diyorum sana sadece. Daha önce burada da yayınlanan meşhur "devekuşu" fıkrasını hatırlatırım sana. hatta eşşekarısı versiyonu da varmış. seninki bu versiyona daha da uyuyor. Çok zorlamışsın bildiğin -hatta çalıntı- fıkrayı burada anlatabilmek için. AYM nin yorumcularını bile geçmişsin. Ee hukukçu damarın var ne de olsa. Senin bu yorumunla seni kesin yüksek makamlara getirirler merak etme!)

Tarih: 28 Haziran 2008, 15:50 - İp: 84.***.**7.128