rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Kurtuluş Savaşı (!) (ekonomik)

Hergün aldığımız haberlere, duyduğumuz şeylere kahrediyoruz.
Acaba ne yapabilirim diyoruz.
kimimiz elimize bayrak alıp sokaklara fırlıyoruz
kimimiz askerlik şubelerine dilekçe veriyoruz
kimimiz devletin vazifesini üstlenip okullara bayrak kampanyaları düzenliyoruz..
(asla küçük yada hakir görmüyorum. bilakis gurur verici girişimler)

Bence bu ülkenin refaha kavuşmasının tek yolu "üretim"
üretiminde tek ihtiyacı olan şey pazar bulmak..

bence sloganlarla milliyetçi olunmaz..
e-posta yoluyla gelen bir maili buraya yapıştırıyorum.
Gerçek milliyetçilik budur.. Bu ülkeyi kurtuluşa götürebilecek hareketin bu olduğunu düşünüyorum.

=================================================
ARKADASLAR BOYLE YAPMAK ARTIK BOYNUMUZUN BORCU DEGILMI ??

Sinan Aygun'un Cagrisi...

ARKADASLAR BUNU YAPMAK ZOR DEGIL.
BEN YAPTIM. GECEN HAFTA 2 AYLIK FISIMIN HEPSINI
CIKARTTIM VE ERINMEDEN HESAPLADIM. YANI
DANONE YERINE SUTAS, NIVEA YERINE ARKO
ALMISIM VS. 2 AYDA 900 YTL PARAM TURKIYEDE
KALMIS ,TEK BASIMA O KADAR SADECE. 100 KISI DUSUNUN.....

ATO'dan tuketiciye '869' Cagrisi

Ankara Ticaret Odasi (ATO) Baskani Sinan Aygun,
ithal urunler yerine Barkodu '869' ile baslayan yerli
mali urunleri satin alma Cagrisi yapti..
Aygun, tuketim mali ithalatina giden her 6 bin 500
dolarin Turkiye' de bir kisiyi issiz biraktigini belirterek,
'869'u al, Cocugun Issiz kalmasin' dedi..
Aygun, yaptigi yazili aciklamada, yabanci
markali urunlerin market raflarini istila ettigini ve
ithal urun tuketimi nedeniyle Turkiye ekonomisinin
cikmaza girdigini kaydetti.. Aygun, bir urunun
Barkoduna bakarak hangi ulkeye ait oldugunun
anlasilabilecegini animsatarak, Turkiye ekonomisinin
kurtulusunun 869 rakaminda gizli oldugunu
savundu.. Aygun, soyle konustu:
'Turkiye ekonomisi bugun guclu ekonomiler karsisinda
bagimsizlik savasi veriyor. Bu savasta parolamiz
869'dur.Yani Turk'un sifresi 869'dur.

Savasi kazanmak ve basi dik gezmek istiyorsak ulkemizin urunlerine
sahip cikalim.

Ithal urunlere verdigimiz her kurus, ekonomimizi
cikmaz sokaga goturuyor, yerli sanayinin bacasi tutmez oluyor.

Genclerimize istihdam yaratilamiyor. Yerlisi varken
yabanci mal almak, kit kaynaklarimizin disariya
gitmesi ve yatirimlarin azalmasidir. Azalan yatirim, cogalan
issizliktir.'

=====================================================

#rokomet' tarafından 26.10.2007 16:21:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Ekim 2007, 16:18 - İp: 85.***.**2.193
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

sadece yabancı sigara içmeyin yeter.. hiç içmesseniz daha iyi ama illa içmem gerekir alışkanlık diyorsanız.. size: "yabancı sigara içmeyin" derim..

Tarih: 30 Ekim 2007, 13:55 - İp: 88.***.**9.114
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Yabancı sigara konusunda seyyah çok haklı.

Hatta şöyle söyleyebilirim bandrolsüz içtiğiniz yabancı sigara ile örgüte katkıda bulunuyor olabilirsiniz...

Bandrolsüz sigara içmeyin içirtmeyin.

Bandrolün sahte olup olmadığını anlamanız için parmağınız ile bastırmanız yeterli parmağınızı çektiğinizde renk değiştirmesi gerekiyor.Bandroller vücut ısısına duyarlı

İşim gereği biliyorum, sektörün büyüklüğünü ve yasadışı dönen paranın miktarını tahmin bile edemezsiniz.

İlgilenenler linklere tıklayabilir.

TIKLA

TIKLA

TIKLA

TIKLA

Tarih: 30 Ekim 2007, 14:19 - İp: 213.***.**2.98
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

bandrol sahteyse napcaz..
valla parmak basmaktan bi hal oldum..
ikibuçuk saattir uğraşıyorum bi türlü renk değişttiremedim..

bide ne renkken ne renk olması gerekiyor..
umarım renk körü falan olmamışımdır..

ben kendim bu başlığı sulandırmayım ama mesleki alanıma girdiği için cidden ilgimi çekti.

tekrar ediyorum. bu ülkenin düze çıkabilmesinin tek yolu üretimdir.. üretim ise herhangi bir hammaddeye yada araürüne emek harcayarak katma değer ekleyip arz etmektir.
hadi kolay gelsin

Tarih: 1 Kasım 2007, 14:21 - İp: 88.***.**2.216
ulyses
ulyses (üye)
İçel / Amatör

Buffalo aselsan cep telefonu ile ilgili söylediklerine katılmıyorum. İlk modeli olan 1919 zamanının en iyi telefonuydu. O zamanın ericcson 688 ve nokia 8110 gibi telefonlarıyla kıyaslanmayacak kadar bol özellikli ve küçüktü. Buna rağmen iyi hatırlıyorum 1997 senesinde bütün aramalarıma rağmen cebimde parayla bir türlü bulup alamamıştım. Dağıtımcı olarak ismi lazım değil firmayı aradığımdaysa ısrarla ericcson 688 almam salık veriliyordu. Nitekim sonunda pes edip ericcson almıştım bende. Aselsanın bir sonraki modeli de fena değildi ama kimseler duymadı, görmedi 1921'i. Bu telefonlar için harcanan ar-ge masrafını biliyormusunuz, tam 500 milyon dolar. Ama pazarlama sıfır. Oysa elektronikte ar-ge masrafı geometrik olarak düşer. Yani ilk telefonu 500 milyon dolara, ikincisini 200'e üçüncüsünü ise bir hayli ucuza geliştirirsiniz. Ama olmadı işte, kasıtlı yada kasıtsız yanlış satış politikaları bir treni daha kaçırttı Türkiyeye.

Tarih: 1 Kasım 2007, 17:02 - İp: 88.***.**4.69
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

ulyses
cidden

Tarih: 1 Kasım 2007, 18:33 - İp: 88.***.**2.216
alyen.
alyen. (üye)
İstanbul / Meraklı

bunu yıllardır bende dahil olmak üzere birçok insan yapıyor
uyguluyor.
diliyorum ki herkes bu anlayışa sahip olsun
herşey çok değişir elbette
yeterki insanlarımız neyi neden niçin yaptığını bilsin.

Tarih: 1 Kasım 2007, 19:06 - İp: 81.***.**9.36
trimece
trimece (üye)
Konya / Amatör

Yorumlarınızdan yola çıkarak EYLEM bilinci hepimizde var ama nedense üzerimize yapışmış bir atalet var ki bundan kurtulmak ne mümkün!!!

Bireysellikle üstesinden gelinmeyecek konular bunlar farkındayım lakin bazen bireysel bir eylem toplumsal bir eylem haline gelebilir ki bunun en güzel örneğini dünyaya atalarımız gösterdi: KURTULUŞ SAVAŞI

Bir yol açmak amacıyla geliştirdiğim TRimece isimli Projeyi bilginize sunuyorum. Değerli fikirlerinizi paylaşmak ve destek olmanız dileğiyle
saygılarımı sunuyorum...

Tarih: 14 Nisan 2008, 14:59 - İp: 88.***.**7.178
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 14 Nisan 2008, 15:43 - İp: 78.***.**2.252
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

abdullahal efendi,

Bir topikte Atatürk'ü aşağılayan bir vatandaşla aramızdaki polemiğe katılmış ve bizi barıştırmaya çalışmıştın.O densize iki çift laf söyleyeceğine zırt pırt birbirinizi kırmayın tarzında telkinlerde bulunmuştun.

Türk dilini geliştiren ve yücelten öndere laf söylettir.Onu savunan kişiyi de hakaret eden ile barıştırmaya çalıştır,ondan sonra da Türkçe savunuculuğunu yap!

Unutma ! EN BÜYÜK ERDEM, TUTARLILIKTIR !

Tarih: 14 Nisan 2008, 16:20 - İp: 88.***.**7.172
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 14 Nisan 2008, 16:47 - İp: 78.***.**2.252