mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Kolay Para Heveslileri

İhale ile.. 200 bin Ytl değerindeki lüks aracı, değerinin 1/10 unun altında verdiğini yazan çizen vs.. hatta teslim ettiği araçları listeleyen.. sayfalarına güzide bankaların logolarını yerleştiren, msn ye reklam veren siteyi yadırgadığımı yazmak için konu açtım..

arkadaşlardan ricam, konuma link eklemeyin.. o sitenin reklamını asla yapmak istemem..

Çalışarak, emek harcayarak kazanmayı.. sanki unutmak isteyenlerin mekanı oldu, o gibi internet siteleri..

birkaç ay önce.. kızkardeşim, reklam öz denetim kuruluna Türkiye jokey klübü nün reklamları (o reklamlar televizyonda idi ama bu konu ile ilintili olduğunu düşünüyorum) hakkında mail yazmıştı.. o, reklamların kumar vs.. gibi şeylere teşvik olduğunu belirtmişti.. aldığı cevap; o kurumun reklamlarının yasal olduğu.. yani, Türkiye jokey klübü yaparsa, kumar değil..

Aranızda, beni yadırgayanlar olabilir.. Ama internet başında vakit geçiren gençliğin, yanlışa (yanlışlara) teşvik edildiğini görüyorum..

orada, ihaleden bahsedilmiş.. tavan rakam yazılmış.. bir kredi kartının adı teaffuz edilip, onunla ödeme yapılırsa ihale bedelinin yarısının ödeneceği yazılmış..

bana, absürd geliyor.. tavan rakamı, 50 veya daha fazla kişi ilk anda tereddütsüz verirse ne olacak.. yoksa bu bir ihale değilmi..

belirttiğim gibi; YADIRGIYORUM

kınama konusuna hakkım varmı bilmiyorum.. ama kolay para heveslilerinin sonu hayır değil... [>

Tarih: 12 Temmuz 2007, 12:30 - İp: 85.***.**0.79
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Resmen Kumar bu... Kumarda Kazanan Daima KASA'dır...
Ayrıca Arkaplanda verilen teklifleri birisi muhakkak görür...
Milletimiz kolay yoldan köşeyi dönmenin derdinde. O yuzden rağbet çok oluyor bu sitelere...

Tarih: 12 Temmuz 2007, 12:54 - İp: 85.***.**4.82
mete007
mete007 (üye)

Selam Zafer.. bazı konuları kaynatma huyum varya.. kendiminkinide saptırıyım biraz:.. öyle bişeye inanmam ama, "-bundan önceki hayatımda." sözünü duyacak olsam, "-ben marangozdum." diye sözü keserim..

insanımızda, kendisini dev aynasında görme huyu varya.. işte bu durum; bazı fırsatçıların, iştahını kabartıyor.. farkına varmadan, bazılarımızı kumara götürüyor..

Tarih: 12 Temmuz 2007, 13:03 - İp: 85.***.**0.79
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

o sitede kısa bir inceleme yaptım teklifler listesine bakarsanız 100 kişiden 95'inin tavan fiyatı verdiğini görürsünüz. aynı kişi belki 50 defa teklif verdi. en çok teklif veren kazandı sanırım başka bir üründe en düşük teklifimi kazandı gösteriyor hangi çıkara hizmet ettiklerini anlamak çok güç

Tarih: 12 Temmuz 2007, 14:14 - İp: 81.***.**7.150
mete007
mete007 (üye)

last hope .. o sitenin adını bile anmadığın için teşekkürler.. az öncesine göre şimdi daha fazla bilgim var..

en yüksek rakamı veren iki kişi varsa, bir alt teklife sıra veriliyormuş.. yani ikimiz kazara aynı rakamı teklif ettik diyelim.. bizden 1 lira az teklif vermiş (örneğin) zyılmaz malın sahibi oluyor..

yani " ihale " kelimesi yanlış..

Tarih: 12 Temmuz 2007, 14:47 - İp: 85.***.**0.79
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

benim bildiğim ihale en yüksek fiyat verene yapılır anlamadık var bir bit yeniği bu işte bir de her teklif başına 5-10 YTL kesinti oluyor. düşünsene herkes aynı şekilde katılırsa son model 4x4 araç ihalesine kaç kişi katılacak merak ediyorum

Tarih: 12 Temmuz 2007, 15:48 - İp: 81.***.**7.150
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

mete ihaleyi bana bırakmış

Arkadaşlar Sitenin amacı şu şekilde. Ürüne bir tavan fiyat veriliyor. Bu Tavan fiyata kadar teklif yapılabiliyor.
Ürünü Kazanacak kişi en farklı ve en yüksek fiyatı veren kişi oluyor. Verilen tekliften başka birisi de vermişse senin teklifin iptal oluyor. Başka birisi tarafından verilmemiş Tek ve en yüksek teklif sahibi kazanmış oluyor. Ayrıca Teklif ücretleri ürüne göre belirleniyor ve 3-20 YTL/Teklif arasında. Burada Kazanan yine firma oluyor.
Örneğin şu an aktif olan Range Rover Sport V6 Diesel SE Jeep için (Piyasa Fiyatı 205.000 YTL.
Tavan fiyat 25.000 YTL.
Teklif bedeli 20 YTL.
İhalenin Bitmesine 33 dakika var ve şu anki;
Teklif sayısı 10.703
Şöyle Bir Hesap Yapalım.
Şu Ana kadar Verilen tekliflerin Bedeli;
10.703x20 = 214.060 YTL
+
Kazanacak Tahmini Fiyat = 22.000 YTL
TOPLAM : 236.060 YTL
Araç maliyetini bu rakamdan düştüğünüzde gerisi kasaya kalıyor... Üstelik kapanmasına daha yarım saat kadar var...

#zyilmaz' tarafından 12.07.2007 17:07:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Temmuz 2007, 17:00 - İp: 85.***.**4.82
mete007
mete007 (üye)

İmkanım olurda, öyle bi cipi sana bırakmazmıyım Zafer..

Genç arkadaşlara seslenmek istiyorum.. para, kolay kazanılmıyor.. birkaç örneği size gösterip.. diğer yanda kaybedenlerden hiç bahsedilmez..

birkaç gün olmadı.. töre cinayeti konusu, bu forumda işlendi.. millet aya çıkarken biz nelerle uğraşıp yaya kaldık..

az önce, işim icabı izlediğim sayfayı sizinle paylaşmak istedim..

mesleğimde beni daha iyi konuma götüreceğini düşündüğüm bir kitaba sahip olmak için, kıtalar ötedeki bir firmadan sipariş verdim.. 35 usd olan kitap için 39 usd yol masrafı veriyorum..

Allah herkese hayırlı kazanç versin.. Bir kazanç üzerinde başkasının gözyaşı varsa.. ben, kazanmaktansa kaybetmeyi tercih ederim..

Tarih: 12 Temmuz 2007, 18:11 - İp: 85.***.**0.79
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

bahsettiginiz sitede ayni kisi, cok ucuz fiyata 4 araba almis. ayrica verilen ihaleleri iptal etme hakkini gizli tutuyor site sahipleri. kolay para kazanan site sahipleri, yapilan da kumardan baska birsey degil. icinde bu tur risk olan hersey kumardir.

Tarih: 12 Temmuz 2007, 21:11 - İp: 81.***.**7.8
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Allah Allah .Ne siteymiş bu böyle yahu..
Not:Biri bana pm atsın da bilelim şu meşhur siteyi yahu

Tarih: 12 Temmuz 2007, 23:56 - İp: 195.***.**7.224
mete007
mete007 (üye)

Eraycanlı.. Lazut..

Eray, bahsettiğin gibi, bir kişi gidip 4 araba aldıysa.. sayısal loto veya benzer ibir şeyle kıyaslanamayacak şekilde.. işin içine batmış kumarbazlar olduğunu söyleyebilirim

yani, sayısal loto nun şans oyunu olduğu açıkça telaffuz ediliyor.. onu oynayan, cebindeki parayı hibe eder durumda (aşağı yukarı ) olduğunu biliyor..

Lazutum.. link verilmemesini rica etmiştim ama.. açıktan şu linki vermem gerektiğini düşünüyorum.. tıklayın..

buradaki yorumlarımın, soft olduğunu düşünüyorum.. birilerine dokunurda, kendilerini değerlendirirse ne ala..

#mete007' tarafından 13.07.2007 09:29:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Temmuz 2007, 09:29 - İp: 85.***.**9.34