eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

Keşke Dediklerimiz

bilemiyorum insanları yaşamlarında keşşkeler olur
ama bu keşkelerin söylenişleri ve insanlar için ifade ettikleri farklıdır
paylaşmak isteyen olursa keşke dediğiniz konuları merak ediyorum
benim keşkelerimden biri keşke nenemle ana dilinde konuşabilseydim ve asimile olmadan özümü koruyabilseydim

Tarih: 5 Şubat 2006, 15:06 - İp: yok
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

ama o zaman da tadı olmazdı yaşamanın
keşkeler olmalı galiba
hayatta

Tarih: 7 Şubat 2006, 15:49 - İp: 212.***.**2.134
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar,

keşke şöyle böye olsaydımdan çok, keşke bu insanlarla karşılamasaydım dediğim olmuştur. Çok olmamalarına rağmen.
Çünkü keşke bir şey olmaktan çok, insan isteyince yapabilirliğine inanıyorum.İyi veya kötü.Bazılarınız mutlaka hissetmiştir bu duyguyu, bir şeyi yeteri kadar istediğiniz de zaten oluyor, er veya geç ..Zaten istediğiniz şeyler genelde gayretsiz de olamıyor.Çok istedikleriniz için zaten gayret de ediyor oluyorsunuz..
Neyse benim fikrim budur bu konuda..

sevgiler

Tarih: 7 Şubat 2006, 20:20 - İp: 85.***.**0.172
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

keske bu kadar keskeye muhtac olmasaydik, cok guzel bir benzetme gercekten de..
..cem, haklisin, insan isteyince hersey gerceklesebiliyor.. ama iste keske sanslar da hep yaver gitseydi..
tabii ki, bir suru faktorler var..
.....keskesiz yasayamayacagimiz da bir gercek..

Tarih: 8 Şubat 2006, 18:48 - İp: 62.***.**2.10
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

"İstediklerini elde edememek bazen büyük bir şanstır" Söz benim deyil.

Tarih: 8 Şubat 2006, 19:30 - İp: 85.***.**2.192
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

nazim baba, hakli olabilir tabii ki sozun sahibi.. ama ne derece sanstir veya hangi olayda oldugu tartisilir..
..

Tarih: 8 Şubat 2006, 19:42 - İp: 62.***.**2.10
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar ,

Konuştuğumuz temellerdir sanıyorum yoksa, ara açılımları da mı katacağız?

Keşke dediğiniz an artık yapmak istediğinizin olmayacağını da kabul etmiş oluyorsunuz. Bu benim için geçerli bir durum değil.Belki de benim yapmak istediklerimin tamamı hala olabilecek ve yapabilme olasılığımın bulunmasından dolayıdır. Ama temel/ asıl hedeefe giderken oluşan hatalar veya istenmedik durumlar olur. Eğer bu esna da, şunu böyle de yapmasaydım , ya da ben asıl hedefime varayım diye , önce diğerinin hedefini yaptırmak anlaşmasına girmeseydim demişimdir .Ama bu benim asıl hedefimden hiç vaz geçirmemiştir. Keşkeler ikincil durumlarda kalmalarını sadece ben için değil tüm yaşayan insanlar için diliyorum.

ben im gördüğüm kadarı ile konular güzel aslında ama genelde kısa yazılınca öz yerine çemberin etrafında dolanıldığından insanların birbirini farklı anlamalarına sebep oluyor.Şu sitedeki hiç bir konu tek cümle karşılık bulabileceğine inanmıyorum ben .. Bu benim fikrim dostlar.
Bu konu da ben eminim her insanın kendine göre öyle açılımları vardır ki , anlaşılmak adına tabii..

Umarım yazdıklarım yalnış anlaşılmaz..

herkeslere sevgiler.

Tarih: 8 Şubat 2006, 21:55 - İp: 85.***.**2.41
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam cem..
haklisin, kisa konusmalarla ancak konu etrafinda donulup duruluyor.. daha uzun aciklamalara ihtiyac var..
...
"Keşke dediğiniz an artık yapmak istediğinizin olmayacağını da kabul etmiş oluyorsunuz."

aslinda konudan konusuna gore degisir bu.. bir seyi yapma surecinde de olunabilir..
keske sunu da yapmis olsaydim da su anda, sunu da yapiyor olsaydim gibi..
bilmiyorum yanlis mi dusunuyorum?

"Belki de benim yapmak istediklerimin tamamı hala olabilecek ve yapabilme olasılığımın bulunmasından dolayıdır."

ben olaylara bu kadar iyimser bakamiyorum dogrusu..
insan buyudukce, sahip olunan oyuncaklar pahalilasiyorlar.. evet, daha cok imkan da cikiyor insanin karsisina..
ama zamani geriye almak imkansiz.. ve bazi seyler de yas gecince olmuyor..
hadi, su anda su spora baslayayim da soyle olayim diyemez insan.. cocukluktan baslamak gerekir..
keske cocuklugumda, pingpong'u ustalardan ogrenmis olsaydim.. haftada 3-4 gun antreman almis olsaydim.. ama almadim.. o yuzden bir yere kadar oynayabiliyorum..

tabii bu durumda da ne kadarla mutlu olunacagi devreye giriyor..
............

yapilan hatalari, geriye almak icin veya telafi edebilmek icin cok gec kalinmis olunabilir..

"Keşkeler ikincil durumlarda kalmalarını sadece ben için değil tüm yaşayan insanlar için diliyorum."

ben ayni fikirde degilim dogrusu..
keskeler hep daha iyisi olsaydisi icindir.. veya oyle dusunuldugu icindir diyeyim..

ben soyle yapsaydim, daha iyi olacakti benim icin dusunuyorsam; keske'nin ikinci planda kalmasi benim icin iyi olmaz..
ama tabii ki yapilmis olan bir hata varsa ortada; o hata olmasaydi da soyle olsaydiyla zaman da kaybedilmemeli.. cunku sadece zaman kaybi olarak kalir..

ama iste insan degil miyiz?
hep keske diyecegiz.. soyle olsaydi diye hayaller kuracagiz.. o durumda nasil olurdu diye yargilayacagiz hayati..
ki bu da, insana ogretici olur.. bir kenara itilmesiyle, basari gelemez.. diye dusunuyorum..

Tarih: 8 Şubat 2006, 22:12 - İp: 62.***.**2.10
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

aslında ben keşkelerimi şimdi farkedemiyceğimi düşünmekteyim
24 yaşındayım ve yolun çok başında olduğumu düşünüyorum
peki o zaman neden bu kadar çok keşkem var
sitede benden yaşça büyük abilerimizin bu konuda neler dşündüklerini merak ediyorum
keşkeler zamanla degerini yitiriyormu ?
orta yaş bunalımını yaşarken yaşamımı sorguladığımda ya tamam istediğim hayatı yaşadım deyip huzurlu bir şekilde devam edicem
yada hayatımı değiştirme çabası içine girip o güne kadar kanımla canımla kazandığım tüm degerleri kendi ellerimle yok edicem
yaratım cesareti taşıyan insanlar olarak işimiz daha zor
bu ülkede normal bir zekayla doğup çok ufak şeylerden mutlu olabilmeyi dileyenlerimiz mutlaka vardır .
saygılar

Tarih: 8 Şubat 2006, 22:17 - İp: 85.***.**9.72
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

keskeler bence degerini yitirmekten ziyade daha da onemli hale geliyorlar.. cunku zaman gecmis oluyor bircok seyden.. artik donulmesi zor bir yola girmis oluyorsun..
halbuki, gencken, keskeleri yapabilmek cok daha kolay.. kaybedileni tekrardan kazanabilmek..

"bu ülkede normal bir zekayla doğup çok ufak şeylerden mutlu olabilmeyi dileyenlerimiz mutlaka vardır ."

evet var tabii ki.. ben varim.. normal bir zekaya sahibim.. ama normal bir zekaya sahip olmam, benim, ufak seylerden mutlu olmami gerektirmez..
yuksek zeka sahibi insanlar bence, keskeleri bir kenara itebilirler.. bosu bosuna hayal kurmazlar.. daha gercekcilerdir diye dusunuyorum..
veya sonradan da yapabileceklerini bilirler.. cunku kaybedilen hicbirsey yoktur.. evet yas gecmistir ama yasin gectigini de kabul etmek gerekir..
oysaki benim gibi normal zekaya sahip olan insanlar, daha cok fazlasini isteyebileceklerdir..
bu tabii ki aslinda karekterle alakali bir durum.. kisinin hayata bakisiyla.. zeka, sadece yol gostericidir.. daha cabuk problemleri atlatabilmenin anahtaridir.. diye dusunuyorum..

Tarih: 8 Şubat 2006, 22:39 - İp: 62.***.**2.10
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar dostlar,
Sevgili İlker , keşkelerin bir kısmı eğer hala yapılamayacaklar srasına giriyorsa , o zaman geçmiş te de çok istenilmediğini düşüsündürüyor dostum. Mesela masa tenisi örneğini verdiğin için, yazıyorum . Eski türkiye şampyonlarının Vasil ve Fani aleksandrtis kardeşler benim hala sevdiğim dostlarımdır. Tüm çocukluğumuz birlikte geçti.babaları onların antrönörü idi. Kınalıada da her allahın günü saatlerce oynardık masa tenisi.Onlar kadar olmasa da , iyi oynayan hatta kupalara sahip olacak bir çok arkadaşımız vardı. Beyoğlu sporun kapısı ise bir çoğuna açıktı. Ama kimse gitmedi ve sadece bir eğlence aracı olarak kabul gördü..
Yani anlatmak istediğim hedefler değiştiği an artık keşkenin ne anlamı olabilir? Keşkelerle yaşayan tabik ki bir çok insan var , imkansızlıklardan dolayı bir ömür istediğinii elde edememiş çok insan var. Bunu görmemek elde değil. Ama o keşkelerin içinde tercihler de yatıyordur.Tercihlerin yalnış olduğu durumlar da bile keşkeler acaba gerçekten keşke mi bir çoğumuz için.? ve aşağıda yazdığım gibi hangi tür keşkeyi tartışıyoruz?

Bir misal olarak vereyim, biraz reklam gibi olacak ama inanın değil benim Dünya umurumda olmaz..
10 yaşımdan beri durmaksızın yelkenle dünyayı dönmek gibi bir niyetim var, bu nedenle para kazanmanın ve bir yelkenliye sahip olmanın peşinden gittim.Bu konuda neredeyse bilgilenmediğim hiç bir konu kalmadı. Komik gelecek ama burada sizlerle yazısırken bir yandan da kendimin biraz da koplayarak tasarımladığım , bir çok yelkenci arkadaşımın dalga geçtiği bir tekne yapmaya çalışıyorum. Bir kısım da dostlarım yardım etmeye çalışıyorlar. Bendan önce bir yelkenlim vardı , hala bebekte durur zati muhtrenm birinin kapısının önünde , adı Afra dır.Konu pek anlatmayayımm zaten adımla arama yaparsanız saçmalıklar dizisi ortaya dökülür.Yani dostlar
43 yaşındayım hala 15 yasında bir çocuk kadar hırslıyım, hala her türlü imkansızlığın üstesinden gelmeye uğrasıyorum. Bu arada benim brada yazdığıma , çizdiğime bakmayın çok da okul okumuş biri değilim.Okul anlamında ama bunun yanında elden geldiğince hayatı tetiklemeye uğraşıyorum, devamlılık adına..O nedenle keşkelerin türü çok önemli diyorum.Eğer konuştuklarımız hayatın ikincil durmundaki kalan keşkelerse zaten onları sorgulamaktan yanayım. Ama hiç caba sarfetmediğimiz bir şeye de keşke deme hakkımız var elbet.O zaman o keşkeleri de ayırmak durumundayız. Çünkü daha önce farketseydim keşke yapardımların, bir yeni farkedilenle unutulmuyor mu?
Neysem, derin ve depderin konu, insan yaşamı farklılıkları çok ama çok çeşitlidir .. Mutlaka benim de göremediklerim vardır..

Sevgiler

Tarih: 8 Şubat 2006, 23:38 - İp: 85.***.**2.41