husmenaga
husmenaga (üye)
İstanbul / Meraklı

Kene İle İlgili 1. 256. 783ncü Başlık

Bilmem, bu kadar başlık açıldı mı ama, ya da belki bu ürün hakkında da açılmıştır, ama ben yine de, bu sitenin google reklamlarında da olan, elbette benim ticari ve kişisel hiç bir çıkarımın olmadığı, ilgi çekici bir ürünü doğada fotoğraf çeken arkadaşlarımızın dikkatine sunuyorum. Bilmem faideli mi, ne kadar bilimsel, ne kadar işe yarar , yaramaz, ama her seçeneğe bir bakmakta fayda var gibi, Memduh Hocam da eczacı, belki fikri vardır

http://www.keneler.com/

adresinde bu ürünün demosu şusu busu var ... belki gören kullanan fikrini de paylaşır, işe yarıyorsa kullanırız filan ... yanımızda bulundururuz ...

İşte böyle...

Tarih: 15 Temmuz 2008, 17:10 - İp: 212.***.**1.146
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Kene sökücü sistem
KSS yani

Tarih: 15 Temmuz 2008, 23:26 - İp: 78.***.**1.244
biocem
biocem (üye)
Zonguldak / Meraklı

Virüsleri tükürerek insan vücuduna bulaştırdıkları için bunu önlemeye yönelik bir ürün yapmışlar.Sprey içindeki gazla kene donduruluyor böylece vücut sıvılarıda donduğu için bünyesindeki virüsleri bulaştırma fırsatı bulamadan ölüyor.Mantıklı geldi.Bazı sitelerde doktorlar tavsiye etmişler.

Tarih: 15 Temmuz 2008, 23:48 - İp: 85.***.**5.36
aysemerve
aysemerve (üye)
İzmir / Amatör

kene ısırması durumunda virüs bulaştırabileceği gibi eğer boyun seviyesinden ısırırsa diirekt toksik etkiyle felç oluşturabilir bu felç müdahele ile kısa zamanda düzelmekle beraber müdahele edilmezse yani kene çıkarılmazsa ölümcüldür...ancak kene çıkarma işi kendi başımıza yapabileceğimiz bir iş değil kafasını koparmdan çıkarabilseniz bile keneyi kusturup enfekte olabilirsiniz...kene çıkarmak için kullanılan sigarayla yakma gibi yöntemler çok tehlikelidir.... kene çıkarımı esnasında alkol gibi maddelerin kullanılması ise yine keneyi kusturabilir......tabiii her kene virus taşıyor diye birşeyde yok ancak yine de dikkatli olmak lazımm mutlaka doktora başvurulmalı...bunlar benim keneler hakkında bilidiğim birkaç ufak bilgiydi umarım bu bilgilere kimsenin ihtiyacı olmaz....

Tarih: 15 Temmuz 2008, 23:56 - İp: 78.***.**8.233
mekici
mekici (Objektif)
Konya / Doğa Fotoğrafçısı

bozdağda yaban koyunları çekimi için bulunduğumuz sırada öğle yemeği için bir ağaç gölgesinde mola vermiştik.Birkaç dakika sonra makrocumuz Dede Yunus yerde bir kene keşfetti.Keneyi fotoğraflamaya çalışırken onun üzerinde bir,benim üzerimde iki ve bey33 ün üzerinde de iki adet kene yakaladık.Yanımızda taşıdığımız kene kovucu ve kene öldürücü bilumum ilaçlarla kenelere banyo yaptırdık ,arkadaşlar 10 dakika sonra bile saldıracak canlı organizma aramaya devam ediyorlardı.sakın olaki ilaçlandım gibi kendimizi aldatıcı metodlara güvenmeyelim.
Biz nemi yaptık tası tarağı toplayıp kaçtık ve ilk molayı 60 km uzaklaştıktan sonra verdik.Ereğliye gelince arabamızda taşıdığımız ilaç kolleksiyonumuzu zenginleştirip yeni sefere hazırlandık.kene nüfusu sonbaharda dahada artuyormuş.Geçen hafta bolkar dağlarında yaban atları çekimine gittiğimizde bölgedeki göçerlerden keneleri sorduk.Bu sıralar fazla yoktur ama sonbaharda beyaz bir pantolonla gelirseniz paçalarınızda onlarca sayabilirsiniz dedi.Ve ilave etti o kadar kortmanıza gerek yok,bizim kenelerde hastalık olmaz ....
olmazmış dedik birbirimize bakarak....

Tarih: 17 Temmuz 2008, 18:15 - İp: 85.***.**2.103
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

atanacağım yeri seçerken keneleri de göz önünde bulunduracağım sanırım

akdeniz in gözünü seveyim...

Tarih: 19 Temmuz 2008, 18:45 - İp: 78.***.**4.25
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Atanacağın yerlerde ne 'keneler' göreceksin Mustafa bir bilsen
Şu KSS'yi bizim MEB'e uyarlasak diyorum,sistem tutarsa eğitimde 20 yıllık gelişmeyi sağlarız birden...

Tarih: 20 Temmuz 2008, 02:54 - İp: 78.***.**9.150
mekici
mekici (Objektif)
Konya / Doğa Fotoğrafçısı

yapıştıktan sonra ciltten sökmek için etkili bir metod olarak sözediliyor.mesele keneyi vücudumuza yaklaştırmamak.bunun çaresi şu anda tamamen mekanik kapalı giysilerdir.özellikle açık renk giymek ,paçalar çorapların içinde boğaz ve kollar dar kesim.kene nüfusu şu andan itibaren artmış durumdadır.risk hala yüksek.dikkatli olalım...

Tarih: 26 Ağustos 2008, 17:09 - İp: 85.***.**1.69
  • 1