hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

Kara Tahta

kara tahtaya hoş geldiniz...içinizde ki yazar ruhunu kaleme alın...burası fare kapanı...bazıları bu bölümden nefret edecek...

konular: dini, siyasi, askeri, spor, pazar yazıları...

lütfen kopyala yapıştır yapmayalım, tartışmayalım, polemiğe girmeyelim, münazara yapmayalım...

#yakuprai' tarafından 26.11.2006 21:56:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Kasım 2006, 21:54 - İp: 85.***.**4.73
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

yakup çabuk sil bakiim bu konuyu önüne gelen konu açıyo arkadaş...

bak baymertcan abimizi kızdırdın yıllardır o da bende bu sitedeyiz bu kadar boş bi konu görmedik...

hergün oturup bilgisayarın başına konu açayımmı diye mi düşünüyosun...
baymertcan abimne karşı yapıulan haksızlıktır.. kulak verin baymertcan a malummmmmm internet aleminde forum olayını ilk çıkaranlardan biridir ve nereye neyin nasıl yazılacağını en iyi o bilir....

forumun geçmişi hakkında bir yazıdır!!! kişiselleştirmeyelim lütfen

yakup bak bu yazı oldumu

#nedimy' tarafından 27.11.2006 00:34:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Kasım 2006, 00:33 - İp: 85.***.**4.73
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

Arda turan destanı…Bayrampaşa sokaklarında top koşturan bir yağız delikanlı henüz 9 yaşında, mahallede kırdığı camlardan bıkan babası Ardaya Bayrampaşa Altıntepsispora vermek zorunda kalıyor…ve daha sonra Galatasaray, Vestel Manisa spor ve tekrar Galatasaray macerası…

Her iki yöne doğru çalım atabilen beklenenden çok daha fazla performans gösteren mütevazı bir delikanlı olarak tanıdık, Haci nin Türk futboluna ikinci hediyesi dedik a milli formayı sırtına geçirdiğinde Fatih hocayı eleştirdik ama daha sonra hep beraber tempo tuttuk…Fatih hoca ben gidiyorum yerime dünya starı geliyor derken Arda Turan gerçeğini Türk futbolunu kanıtlama derdinde değildi…

Galatasaray ve milli takımda üstüne sistem kuruldu, her atakta gözler Arda Turanı aradı o köşe ye inerken bütün forvet oyuncuları ne olursa olsun orta gelecek diyerek bekledi nitekim orta geldi…

Ama verilen ödül bir kafa yüzünden geri alındı, bir araca taşıyabileceğinden fazla yük yüklersen makas keser.Daha sonra adı şike iddialarına karışan bir futbolcuya verilmek istendi kabul etmemesi gerekirdi ki o da kendisinden bekleneni yaptı…

Arda Turan Türk futboluna bir armağandır sahip çıkalım…

Tarih: 27 Kasım 2006, 02:36 - İp: 85.***.**4.73
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

abi bu topic ten hiç bişiy anlamadım...hakkaten çoook serbest sallamışsın yaf

Tarih: 27 Kasım 2006, 03:59 - İp: 212.***.**0.133
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ardanın mac sırasında bır futbolcuya kafa atmasını ve takımını onemli bir macta-ki senin dedigine gore cokda skora etkiedebilecek bir futbolcu- takımını yanlız bırakmıs olmasını savunuyorsan sana sadece yanlıs dusunuyorsun demek isterim..fair play denen birşey var ki adam gibi oyun oynamaya denir..odulun geri alınması haklı bır karardır..tecrube eksikligindende olsa boyle bir yanlıs yaptıysan cezası olacaktır..sırtını sıvazlayıp aferin ne guzelkafa atıyon sen demek hiçbirişe yaramaz..kotu fotografa super demekten farkı yoktur.kafa topa atılır rakibe degil.
galatasaraylı degilim..arda kotu oyuncudurda demem, ama eger dorgu durust konusulmazsa ardanın kaybolacagını gormek cok zor degil..zidaneda kafa attı ama onun arkasında izleyenin sapka cıkardıgı bir onbes yılı vardı,ardanın nesi var??? iddia ediyorum şimdi galatasaray ardayı bıraksa kaybolu uc ay sonraadı okunmaz..umarım sahıp cıkarlar ve soz gecirmeyi basarırlar yoksa onceden cok defa oldugu gibi kaliteli bir futbolcu daha cok gecmeden unutulacak silinip gidecek

Tarih: 27 Kasım 2006, 14:00 - İp: 88.***.**0.255
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Konu başlığı Yeşil saha veya meşin yuvarlak veya 91.Dakika olsaydı daha iyi olacaktı.

neyse kışa kızgınım arkadaşlar.Hem dışarıları soğuk oluyor hem yollar çamur oluyor hem de insan eve hapsoluyor..

Tarih: 27 Kasım 2006, 20:27 - İp: 85.***.**8.213
mandyy
mandyy (üye)
İstanbul / Meraklı

midem yanıyo

Tarih: 27 Kasım 2006, 22:57 - İp: 85.***.**4.98
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

BİR ) Papa Türkiye ye gelsin mi gelsin elbet gelsin...Medeniyetler şehri İstanbulu bir görsün bogazda istanbul hatırası fotoğrafı çektirsin. Galatada bir çay içsin kapalı çarşıda gezinsin...hediyeler alsın eşine dostuna...Selimiye nin kubbesinde Sinanın zekasını hayran kalsın Sultanahmet teki heybeti görsün...Haliçte Fatihin askeri dehasını görsün...İzmirde Karşıyakada gezinsin...ama çok kalmasın bizde müsafirin kısası makbuldür...

İKİ ) İzmir'de AKP'nin düzenlediği panele katılan Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Atilla Yayla'nın, Kemalizm ve Atatürk hakkında söylediği sözler tepki çekti. Paneli yöneten AKP İzmir Milletvekili Zekeriya Akçam, “Kemalizm ilerlemeden çok gerilemeye tekabül eder” diyen Prof. Dr. Yayla'nın sözleri için “Çok üzgünüm, şaşkınım. Çok talihsiz sözler” dedi.

Ben artık üzgün deyilim bu ülke özgür bir ülke olması için 301. maddenin kaldırılması gerektiğini savunanlar nerede...söylediği bir laf yüzünden yüz kızartıcı bile olsa ki öyle meslekten ihraç edilen bir profesör wayy be...Ülkemiz aydınlarını ayakta alkışlıyorum helal olsun...

Bizim Cumhuriyet anlayışımızda bir gerçek vardır ve şuna inanırız ki hükümet tek parti olarak meclise girerse büyük tehlike vardır her istediklerini yaparlar şuan ki Akp iktidarının Cumhurbaşkanı seçmesinden duyulan endişe gibi...Peki Cumhuriyetimizin ilk yıllarında yapılan inkilapları kanunları tek parti ikidarı yapmadı mı ?

Belki yaşımın küçük olmasından dolayı yeterli siyasi tecrübelerimin olmaması gereği ile ben mi çok iyimser düşünüyorum Prof. Yayla bu şekilde bir tespit yapmış olamaz mı ki ben bu şekilde inanıyorum...ve bu haber hakkında yorum yapanlar tek bir cümlesini duydular yorum yaptılar( ben de içinde )...konuşmanın genelini dinlemeli bu şahsın daha önçeki tezleri dikkate alınmalı deyilmiydi...Karedeniz Teknik Üniversitesinde okuyorum ve benim hala darvinizme savunan hocam var...Hocamı okuldan göndermeyen Rektörüme de kocaman alkış istiyorum

ÜÇ ) Burda bir serbest alan oluşturup akedemik seviyede değerli insanların yazılarını kaleme almasını bekledik gelen geçen ne bu be dedi sizede kocaman alkış istiyorum ve ben size diyorum ki ne yazdınız be...

DÖRT ) Bir haber kanalında Zaman gazetesinin birinci gazete olduğunu duydum ve Posta gazetesinden yaklaşık olarak 30 bin fazla sattığını öğrendim...ve oh be dedim bu ülkede üç fikir gazetesi olan Zaman, Cumhuriyet, Ortadoğu en çok satan gazete ne zaman olacak diye bekliyordum...ama üzülerek birşey ifade edeyim diğer iki fikir gazetesi çok altlarda hatta bir tanesi Bulvar gazetesinden daha az satıyor...fikir gazetelerinden birini okuyan arkadaşlara kocaman alkış...

Tarih: 27 Kasım 2006, 23:09 - İp: 85.***.**4.226
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Mİdemde yanmanın tersi bir durum var.Asit hiç yok sanki. Garip bir hal.

Tarih: 28 Kasım 2006, 00:30 - İp: 85.***.**9.68
sunsurfer
sunsurfer (üye)
Yurtdışı / Meraklı

türkiyeli olmak uzayli olmak gibi bir sey! aslinda dünyanin en gururlu ulusu olabilirdik bunu anlasaydik! tüm diger uluslar icin türküz. tüm diger dinler icin müslümaniz. tüm diger müzliman ülkeler icin baska bir müslümaniz! anlayamadim gitti!
demekki biz evrenin en evrensel ülkesiyiz!!! (her ne demekse)

Tarih: 28 Kasım 2006, 01:55 - İp: 84.***.**2.88
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

sunsurfer milli demenin yasak olduğu bir ülkede yaşıyoruz ulusal diyecekmişiz...

size inattttttttttttttttttt milli...

Tarih: 28 Kasım 2006, 02:45 - İp: 85.***.**4.226