gfindik
gfindik (üye)
Balıkesir / Amatör

İtalya da Kızımızın Büyük Başarısı.

Sanatçı Zülfü Livaneli'nin bestelediği 'Lo Scrivero Nel Vento' "Ey Özgürlük"adlı şarkıyı, İtalya'nın RAI-1 televizyonunda yayınlanan çocuk şarkıları yarışmasında Deniz Ünel seslendirdi ve dereceye Girdi.
Bu Akşam ATV Ana Habere Çıkan 10 Yaşındaki Deniz Ünel Bir İtalyan Anne Ve Bir Gemici Türk Babanın Kızı.
Livanelinin parçasını Yarı İtalyanca Yarı Türkçe Mükemmel Seslendirmiş. İtalyada Bizi Gurulandıran Kızımızın Seslendirdiği Bu Parçayı Hemen Dinlemek İçin Aşağıdaki Linke Tıklayınız.

Hemen İzlemek İçin Tıklayın!!

#gfindik' tarafından 30.11.2006 22:56:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Kasım 2006, 22:54 - İp: 85.***.**2.49
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

Tarih: 1 Aralık 2006, 08:51 - İp: 85.***.**4.215
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Ben burda bir başarı göremedim..Eğer bir başarı varsa da bu başarı bizim değil italyan öğretmenlerinindir.

Tarih: 1 Aralık 2006, 09:16 - İp: 88.***.**6.143
gfindik
gfindik (üye)
Balıkesir / Amatör

.

#gfindik' tarafından 01.12.2006 10:15:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Aralık 2006, 09:47 - İp: 81.***.**8.38
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Italyan ogretmenlerinsede ebeveynlerininsede bu bir basaridir ben gurur duydum en azindan verdigi mesajlara butun insanligin ihtiyaci var hepimizin var.. Arkadaslar biraz pozitif olalim her ortami germeyelim hosgorulu olalimne dersiniz daha iyi olmazmi.. Saygilarimla..

Tarih: 1 Aralık 2006, 10:11 - İp: 198.***.**2.195
sunsurfer
sunsurfer (üye)
Yurtdışı / Meraklı

uzun zamandir bu kadar duygulanmamistim! cocuklar harika! paylasiminiz icin tesekkür ederim

Tarih: 1 Aralık 2006, 12:46 - İp: 84.***.**6.157
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Millet olarak o kadar duygusalızdır ki sormayın gitsin....
Yıllarca "ali yaz yat uyu.." eğitiminini verdiği pısırıklıkla ve sünepelikle hiç bir şey üretememenin verdiği ezikliğin sonucu kendine güvenmeyen inanmayan bir toplum olduk çıktık.Daha düne kadar eurovision yarışmalarının ertesi günü milli yas olurdu ülkemizde...Sonrasında bu ülkeye bir "Jupp DERWALL " geldi.Ve o adam bize ikinci atatürk oldu.Biz o adam sayesinde çalışarak neler yapabileceğimizin farkına vardık.Biz millet olarak o adam sayesinde ihtiyaç duyduğumuz kanın damarlarımızdaki asil kanda var olduğunu hatırladık...
Sonrasında Naim Süleymanoğlu lu yıllar başladı.Yetişmesinde hiç bir katkımız olmadığı halde sırf türk olduğu için onun başarılarını kendimize mal ettik.Oysa o başarılara hiç emek vermemiştik biz...eğer bu iş sadece türk olmakla oluyorduysa bizim memlekette 65 milyonun üzerinde türk vardı...neden biz de 10 tane Naim çıkaramamıştık?
Olimpiyat oyunlarında ingiltere adına yarışan bir bayan vardı adı fatma onun başarılarını spikerimiz heyecanlı bir şekilde anlatıyordu.sonrasında röportaja karar verdi ve yanına gitti.Fatma kıbrıslıydı türk baba ingiliz annenin evladıydı ve kendini de türk hissetmiyordu umursamıyordu da...spiker donup kalmış ve bir daha adını anmamıştı yarışlar boyunca o fatmanın

Evet çocuklar çok şirin ,evet besteci şarkısını çok güzel yazmış,evet barış dilemek kadar ulvi bir dua olamaz ...tüm bunlara evet ancak sırf (yarı) türk olduğu için türk kanı taşıdığı için ben niye o küçük kızla milletim adına gurur duyayım anlamıyorum?Bunda gurur duyulacak yan neresi?
O küçük kızın eğitimine verdiğimiz emeğin karşılığımıydı bu başarı? Biz o kıza ne verdik ki ne katkıda bulunduk ki elde ettiği başarıyla gurur duyalım? Bundan guru duyacak birileri varsa o da o kızı yetiştirenlerdir...eğer bu iş türk olmakla oluyorsa bizde şu an 7o milyonun üzerinde türk var yetiştirin 10 tane öğrencide siz milletçe göğsümüz kabarsın.Başkalarının başarıları üzerine mutluluk kurmayın

#burkay' tarafından 02.12.2006 04:10:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Aralık 2006, 04:09 - İp: 88.***.**1.220
  • 1