e.neslihan
e.neslihan (üye)
İstanbul / Amatör

İşte Atatürk !!!

ATATÜRK...

Gençliğinde kot pantolon giyememiş.
Sevgilisinin elinden tutup
hasılat rekorları kiran bir sinema filmine gidememiş...
Padişah ona Trablusgarp Cephesi'nde görev verdiğinde, lüks uçak şirketinin,
first class koltuğunda viskisini yudumlayarak görev yerine gidememiş...

Halkına bağımsızlık fikrini anlatabilmek için kortej esliğinde
Mercedes'lerle gezememiş Anadolu'yu...
Kurtuluş hareketini başlatmak için 19 Mayıs'ta Samsun'a ayak basan
ayağında spor ayakkabısı ya da kovboy çizmesi yokmuş...
Kazandığı her savaştan sonra savaş sahasına fırlayıp moral veren
mini etekli
ponpon kızlar da yokmuş...
Tarih kitaplarına bakılırsa, Yunanlıları İzmir'den denize döktükten sonra
timsah yürüyüşü de yapmamışlar...
Ülkesinde yapacağı devrimleri, unutmamak için not alacağı bir cep bilgisayarı olmadığı gibi, kendisine suikast girişiminde bulunacakları da cep telefonundan öğrenememiş!
Atatürk için üzülüyorum. Dağ gibi adam, bir radyo programına faks çekemeden,
İsmet Pasa için Safiye Ayla'dan bir istek parçası isteyemeden gitti ..

Lozan Zaferi'nden sonra veya Cumhuriyet'in ilanından sonra arabaya atlayıp
sabahlara kadar korna çalıp, elinde bayraklarla sokaklarda tur atamadı.

Evinin balkonuna çıkıp, bir şarjör mermiyi havaya sıkamadı.
Atatürk'e acıyorum...

Sen kalk, dört kadınla evlenebileceğin bir
dönemde dünyaya gel,

sonra değerini bilmeyip tek kadınla evlilik sistemini
getir. Aaaah ah...
Çılgın diskolara gitmek, sabahlara kadar içip, içip rock yapmak,
babasının mersedesini alıp söyle bir Emirgan turu çekmek dururken...
Bunları yapmadı Atatürk...

Keyif çatmadı...
Tüm hayatini ülkesinin kurtuluşuna ve uygarlaşmasına harcadı...

ISTE ONUN IÇIN BÜYÜK ADAMDI ATATÜRK HER FIRSAT ELINDE VARDI. O ISE
SADECE
BU MILLETIN BAGIMSIZLIGINI ISTEDI.

BÜTÜN SUÇU

2 KADEH RAKI IÇMEKTI
O KADAR.....

Tarih: 11 Ağustos 2006, 17:39 - İp: 85.***.**3.90
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Evet 80 yıl önce yaşayanlar bunların hiçbirini yapamadı. Bizler de 80 yıl sonra yaşayacak olanların sahip olacağı birçok imkandan şu anda mahrumuz. Hayat böyle ne yapalım. Dünya dönüyor, zaman geçiyor.

Tarih: 11 Ağustos 2006, 18:02 - İp: 217.***.**7.158
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Benimde aklıma ne geldi. sanırım bunu kimse bilmiyor. FAKSI kim icat etti. Sakın araştırmayın. Araştırmadan bilene .......

Tarih: 11 Ağustos 2006, 18:13 - İp: 81.***.**1.109
testaramen
testaramen (üye)
İstanbul / Amatör

ATATÜRK denince çok duygulanıyorum, gözlerim ağlamaklı oldu, tüylerim diken diken ben bir ATATÜRK aşığıyım size bu güzel metin için binlerce teşekkür.

Tarih: 11 Ağustos 2006, 18:53 - İp: 81.***.**1.201
e.neslihan
e.neslihan (üye)
İstanbul / Amatör

Begendiyseniz ne mutlu bana, ben şimdiki insanları görüyorum eglenmek,gezmek tozmak,kendi cıkarlar derken benliğimizi kaybetmiş durumdayız ne yazıkki..Artık ilişkilerin cogunlugu cıkar üzerine kuruluyor...Geçmisi söyle bir hatırlatmak istedim...

Tarih: 11 Ağustos 2006, 19:20 - İp: 85.***.**3.90
sunsurfer
sunsurfer (üye)
Yurtdışı / Meraklı

eger bu gün, bu anda bu teknolijileri kullanip burbirimizle böyle iliskiler kurabiliyorsak, tüm bunlarin mimarini her an ayakta alkisliyorumn! KEMAL ATATÜRK

Tarih: 11 Ağustos 2006, 21:17 - İp: 84.***.**5.240
ametör
ametör (üye)
İzmir / Meraklı

evet 80 yıl sonrakılerın gorecegını yasayacagını bızde yasamıyoruz ama enazından 80 yıl oncekıler bızı dusunerek canlarını verdıler. sen 80 yıl sonrası ıcın neyını verdın BİTPİRE!! ataturk butun hayatını verdı genclıgını verdı vede dıger sehıtlerımız gazılerımız analarımız... bunlar bızım atamızdı. yoktan var ettıler senın gıbı hazır duzene oturup geyık yapmadı! sana çılgın turklerı okumanı tavsıye ederım ozaman neslıhan hanımın ne dedıgını dahaıı anlarsın tabı anlamak ıcın bıtpırede olan beyının bınde bırı varsa!!! saygılarımla...

Tarih: 11 Ağustos 2006, 23:52 - İp: 85.***.**9.32
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

"Şu Çılgın Türkler", "Şu Çılgın Anzaklar", "Şu Çılgın İngilizler", "Şu Çılgın Amerikalılar", "Şu Çılgın İsrailliler" , "Şu Çılgın Filistinliler" , "Şu Çılgın Araplar" , "Şu Çılgın Japonlar" , "Şu Çılgın Almanlar" ı bitirdim. "Şu Çılgın İnsanoğlu"nu bitiremiyorum bir türlü. Senin daha çok yolun var. Sana kolay gelsin.

Tarih: 12 Ağustos 2006, 11:16 - İp: 217.***.**7.219
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

"Calismadan, ogrenmeden, yorulmadan rahat yasamanin yollarini aramayi aliskanlik haline getirmis milletler; evvela haysiyetlerini sonra hurriyetlerini ve daha sonrada istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar" M. Kemal ATATURK.
Bize tekrar o buyuk insani hatirlattigin icin sana binlerce tesekkur.. Sevgiyle kal..

Tarih: 12 Ağustos 2006, 13:26 - İp: 198.***.**2.194
zax
zax (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

Dünyaya gelmiş büyük insanlara baktığınız zaman sadece bir iki şeyde iyidirler.Baktığınızda hem dünyanın en büyük donanmasını yenen,matematik kitabı yazan,alfabe yapan,medeni kanunu çıkaran ve daha yazmakla bitmeyen bir çok şey.Zaten işte bu nedenlerle dünyanın en büyük adamı.

Tarih: 12 Ağustos 2006, 14:27 - İp: 85.***.**0.196
ametör
ametör (üye)
İzmir / Meraklı

EVET HAKLISIN BİTPİRE BENIM DAHA COK YOLUM VAR. YASAYACAK YASATACAK ONARACAK 80 YIL SONRASI ICIN COCUKLARIMIZ ICIN BIRSEYLER YAPMAM ONLARA GUZEL BIR TURKIYE BIRAKMAK ICIN... BAĞNAZ DUSUNCELERDEN YURDUMU TEMIZLEMEK, ONLARLA SONUNA KADAR SAVASMAK, BUNU YAPARKENDE UYGARLIKLARDAN GERIYE KALMAMAK ICIN ELIMDEN GELECENI YAPACAGIMDAN EMIN OL... EVET BENIM DAHA COK YOLUM VAR!!!!

Tarih: 12 Ağustos 2006, 15:42 - İp: 85.***.**1.50