tabiatdost
tabiatdost (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Help

merhabalar iki gün önce yayınladığım angora isimli fotoğrafım pc de yok.neler oluyor bilgisayarımda,iki hafta önce tüm resimlerim kaybolmuştu recovery ile bir kısmını kurtarmıştım.bugünde kedimin resimleri.lütfen yardım edin.picasa yı kurduktan sonra bu olaylar başıma gelmeye başladı.alakası olabilirmi.?
saygılarımla.

Tarih: 14 Kasım 2009, 19:03 - İp: 78.***.**7.171
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

HDD' den format yemez ise, hepsi geri gelir merak etme..Başka klasöre gitmişlerdir,gizli dosyaları göster de orada da olabilir C veya D de gibi..Temp klasörüne de gidebilir,pikasa bu..

Tarih: 14 Kasım 2009, 21:06 - İp: 88.***.**8.133
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

I dont understant your problem...

Hii freinds!..Help you that freind..

Tarih: 15 Kasım 2009, 01:52 - İp: 88.***.**5.232
tabiatdost
tabiatdost (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

help başlığım uygun olmadı galiba.ama emek verdiğim saatlerimi harcadığım fotoğraflarım kayboluyor,panik işte..
picasa hep yaparmı böğle.
henüz bulamadım kaybolan fotoğraflarımı,ama sayenizde bulurum inş.
terimleri pek anlamıyorum şuraya git bunu sor yada ara şeklinde ifade ederseniz minnettar olurum.

Tarih: 15 Kasım 2009, 11:18 - İp: 78.***.**6.68
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Böyle birşey bizim de başımıza gelmişti ve nihayetinde, bulamadık. PC'den iyi anladığımızı düşünmemize rağmen çare bulamadık.

Çok üzücü ve sinir bozucu bir durum. Ama aklıma şöyle birşey geldi.. PİCASA tarzı programlar kullanmıyorum ama, belki otomatik olarak program dosyalrının içine atmış ( kopyalamış) olabilir (mi?)

Siz Program files'dan PİCASaiçindeki dosyalara da bir bakın isterseniz...geçmiş olsun

Tarih: 15 Kasım 2009, 14:23 - İp: 88.***.**3.151
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Trojan vardır bilg da o arasıra çıkar, yok eder dosyanı,kalibrasyonun ile bile oynar zati uzaktan erişimli, temizlik şart bu zamanlarda..

Tarih: 15 Kasım 2009, 21:05 - İp: 88.***.**5.22
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Aaa PİCASA'yı nerden indirdiniz acep? Dosya trojanlı mıydı ki ?
kötü olmuş...

Tarih: 16 Kasım 2009, 00:06 - İp: 88.***.**3.151
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

picassa albümündedir o

bildiğimden değil.. biri help demiş bende fikir beyan edeyim dedim..

Tarih: 16 Kasım 2009, 00:11 - İp: 78.***.**3.36
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Picasayı gerçek indirme sitesinden indirdiyseniz sorun olmaz. yani ben olacağına ihtimal vermiyorum.

Pcnizde virüs olma olasılığı yüksektir. XPkullanıyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.
1-ateş duvarlı (firewall) antivirüs programı yoksa acilen kurun
http://free.avg.com/us-en/download-avg-anti-virus-free-edition
ve sisteminizi taratın.
2-sonra bu linkten programı indirin kurulmadan direk çalıştırın. tarama sonunda pcniz aç kapa yapabilir korkmayın.
http://www.combofix.org/download.php
3- bu linkten fotoğraf kurtarma programını indirin kurun ve herhangibirisini çalıştırın ve kurtarma yapın.
http://rapidshare.com/files/303193642/3_program.zip.html
4-fotoğraflarınızı sabit diskinizde bir dosyaya koyun. yani tek bir dosyanın içinde olsun hepsi.
5-yinede fotoğraflarınız siliniyorsa picada bir ayarlarda değişiklik yapmış olabilirsiniz. Yanılmıyorsam sizin sorununuza benzer bir sorunum olmuştu benimde..
aslında picasadan fotoğraf silerseniz sabit diskinizde hala o foto durar. ama ayarlarda bunu değiştirmişseniz yani eğer, "picasadan sil dersem sabit diskteki orjinal fotoyuda sil" diye ayarı işaretlemişseniz artık sabit diskinizdeki fotoda silinir..

Tarih: 16 Kasım 2009, 00:47 - İp: 88.***.**8.187
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

yahu AVG 'nin kendisi trojan.... verem etti beni her defasında... kaldırdım ,kurtuldum... şimdi CA kullanıyorum,memnunum...

Combofix'i denemiştim ama PC de abuk şeyler olmuştu... şimdi tekrar baktım da, kullanılması riskli diyor...
burdan OKUYUNUZ

REMİ denesek mi yine de... ??

Tarih: 16 Kasım 2009, 00:55 - İp: 88.***.**3.151
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

trojan mı?

avg mi?

yahu olurmu öyle şey.. Çok ayıp..

bunlar benim kankamdır be AVG ve combofix ikilisnin altından kalkamadığı şey yoktur.
hatta portlarınızı kullanmıyorsanız onlarıda kapatın. nette port adını ayazarak kaparatabiliyorsunuz. bu yüzden benim pcye uzak yardım yapılamıyor

şakası bir tarafa, combofix hafıza kartından yayılan en manyak zararlı yazılımı kaldırıyor, avg ise firewalleri ile torrentten yada limewire gibi netten bağlantılı yerden gelenleri anında yakalıyor.
bu ikiliye GMERide ekledikmi tamamdır.

desi verdiğin bağlantıda böyle yazıyor;
-Deneyimsiz kullanıcıların programı kullanmasını tavsiye etmemekteyiz.
-Bazı antivirüs programları virüs uyarısı verebilmektedir fakat program zararlı içerik taşımamaktadır fakat yine de kullanması riskli bir programdır.

combofix için hafıza kartlarını falan takın makinaya öyle taratın. ve buradaki yazıyı bidaha okuyun.
http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=combofix&lid=7011

http://www.google.com.tr/search?q=Amvo.exe&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a

Tarih: 16 Kasım 2009, 01:01 - İp: 88.***.**8.187