edizce
edizce (üye)
İstanbul / Meraklı

Hayata Dair İlk Adımı Atalım

HAYATA DAİR İLK ADIMI ATALIM

Varlığımız hep onlar için değil mi ve bu mücadelede hayatların kurtarılmasına o adımı atmak? Yaşamları perde arkasında izleyen veya o yapının içinde mahkum kalmışlığın yırtılmasına, gün ışığına çıkarmak onları? Hayat devam ediyor ama o hayatı biraz farklılaştırmak, birileri için umudu vermek bizlerin elinde değil mi?

O farkı yaratmak için "engelli kardeşlerimiz yararına "Türk Sanat Müsikisi Konseri" icra edilecektir"

Elde edilen gelirle ihtiyaç sahiblerine tekerlekli sandalye yardımı yapılacaktır.
Bilet satışları konusunda desteğe ve yardıma ihtiyacımız var.
Bu konuda destek olma durumunuz olursa onur duyarız.

Biletler 10 tl. olup, istenilen miktarda satış için teslimat yapabilmekteyiz.
Bilet alıp gelmeyenlerin yerine engelli kardeşlerimiz katılımda bulunacaktır.

Hayatı ortak paylaşma adına her türlü desteğe ihtiyacımız var.
09 Nisan 2010 tarihinde düzenlenen Türk Sanat Müziği konserimizin bilet ödemeleri için hesap numaramız;
Hesap Adı: Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği Deni İktisadi İşletmesi
Banka : Garanti Bankası
Şube: Süreyyapaşa Şubesi (Şube kodu 742)
IBAN: TR23 0006 2000 7420 0006 2995 60

Tel : 0216 441 08 34
Fax : 0216 459 87 28
[email protected]
www.bedd.org.tr

Yalı Mah. Menekşe Sok. No: 6
81540 Cevizli - Maltepe
İstanbul - Türkiye

Tarih: 5 Mart 2010, 21:40 - İp: 212.***.**7.125
milagro
milagro (üye)
Bursa / Meraklı

Engelli olanı sadece engelli mi anlar?

Bazı duygular yaşanmadan anlaşılmaz. Bu bir gerçektir.

Sadece kendinden olanın derdini anlayacaksın başkasının sıkıntısı, derdi, tasası seni enterese etmeyecek bu bana göre ne vicdani ne insani açıdan kabul edilebilir bir tutum değil. Aslında toplumumuzda engelliyi çok iyi anlayan insalarda var.Fakat bu insanlar azınlıkta olduğunu düşünüyorum. Yaşanmadan sadece anlaşılmaya çalışılır. Ama tam manasıyla anlaşılmasada anlaşılmaya çalışmakta bana göre çok önem arz ederr..İnsan olan her insanı anlar.........

Bursa'dan Saygı ve Sevgilerimle...

#milagro' tarafından 09.03.2010 01:52:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Mart 2010, 01:51 - İp: 88.***.**1.152
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Tamam remi.

Senin hangi bankada hesap numaran var. Bana özelden at.
O bankanın hesap numarasını sana veririm. Ibanla filan uğraşmazsın.

Yalnızca 1 bilet mi alacaksın remi.

Fazla bilet alabilrsin. Zaten gitmeyeceksin konsere. İstanbul'da olsan bile TSM konserine katılmazsın bilirim.

Bilet ücreti 10 lira. Kaç tane bilet parası göndereceksen bana haber ver remi.

Tarih: 9 Mart 2010, 01:59 - İp: 78.***.**9.201
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

sultan abla yapıkredi bankasından atmden göndermesi kolay oluyor. hep ordan gönderirim. ama sizin için sorun olacaksa garanti bankasındada ayrıca hesabım var.ordanda yapabilirim herhalde..

ayrıca..

demek kaç tene bilet alcen hee

3-4 taneden fazla almam. 5 olmaz ama

kemal abii tiestoyu çağır 500tl işler benden abi. hemde kendim gelirim bizzat konsere

Tarih: 9 Mart 2010, 02:09 - İp: 88.***.**4.137
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

yarın sana özelden yapıkredi hesap numaramı vereceğim remi.

4 bilet de fena değil remi, sağolasın.

4 tane bilet parasını sen bana gönder. 2 tanede ben ilave edip Kemal beyin hesap numarasına 6 bilet parasını havale yaparım.

Türk sanat müziğinin nesi var. Tiestoymuş.

Neyse konuyu dağıtmayalım lütfen.

Tarih: 9 Mart 2010, 02:57 - İp: 78.***.**8.163
seka
seka (üye)
Tekirdağ / Amatör

Duyarlı çabanız için kutlarım Kemal Bey .
Bir mani olmazsa aranızda olmayı umut ediyorum .
Selam ve sevgi ile ...

Tarih: 9 Mart 2010, 13:46 - İp: 88.***.**9.166
trgt
trgt (üye)
Van / Amatör

yüreği sevgi ile dolu güzel insan kemal bey in (edizce) düzenlediği bu etkinlikten dolayı kendilerini ve emeği geçenleri kutluyorum,,,
hayata dair atılan güzel eylemlere katılmak arzusunda olan ben; o tarihte etkinliğinize uzaklık ve zaman engelinden dolayı katılamayacağımı üzüntü ile bildirmek istiyorum,,,
bu durum katkıda bulunmama engel olmayacaktır; forumdaki ilgili hesaba katkı sunmayı bir borç olarak görmekteyim,,,
etkinliğin içeriği ve anlamını kavramak için engelli olmak gerekmez diye düşünüyorum,,, eğer aksi algılanıyorsa gerçek engellinin kimler olduğu sanırım daha iyi anlaşılabilir,,, fiziksel ve ruhsal engellilik fiziksel ve ruhsal sağlamlılığın zıddı diye düşünülebilir,,, ancak bu konularda duyarlı davranmayan fiziksel ve ruhsal sağlam olanlar ne derece sağlamlar acaba,,,
kimseyi kırmak değildir amacım ama bu tür etkinliklerle var oluşlarını ortaya koymaya çalışanlara elimizden gelen desteği vermek bir ayrıcalık veya sevap, hayır değil aksine fiziksel ve ruhsal sağlamlığın gereğidir diye düşünmek istiyorum,,,
bu nedenle başta kemal beyi ve tüm sorumluluk duyan üyelerimizi yürekten kutluyorum,,,
tüm nf dostlarına selam ve sevgi ile,,,

Tarih: 9 Mart 2010, 14:04 - İp: 193.***.**3.47
edizce
edizce (üye)
İstanbul / Meraklı

Hayatı paylaşma adına her birinize ayrı ayrı yürekten teşekkürler.
Sayın Sultan hanım, yüreğinizin değerlerini gördüğümde yalnız olmadığımızı düşünüyorum ancak duyarsızlığın yayılması bizleri çok düşündürüyor.

Benim anlayamadığım, sağlıklı kişiler engelli durumu düştüğüne göre, bu gerçeğe nedenbu kadar uzak kalıyoruz?

Ayrıca; kendilerinin mağduriyetinde bu gerçeği kabullenip kabullenmeyeceklerini de çok merak ediyorum doğrusu.

Tarih: 9 Mart 2010, 14:41 - İp: 212.***.**7.125
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Elbette yalnız değilsiniz Kemal bey.

Foruma pek girmeyen arkadaşlar açtığınız konuyu elbette görmemişler.

Gördükleri zamanda sağolsunlar ilgisiz kalmadılar.

Maalesef toplum olarak bazı şeylere gerçekten çok kayıtsız kalıyoruz.

Milagronun dediğine aynen katılıyorum. "Aslında toplumumuzda engelliyi çok iyi anlayan insalarda var.Fakat bu insanlar azınlıkta olduğunu düşünüyorum."

El birliğiyle çalışmaya devam Kemal başkan. Bizler elimizden geldiği kadar yanındayız.

Tüm nf dostlarına selam ve sevgiyle.

Tarih: 9 Mart 2010, 16:17 - İp: 88.***.**9.173
optimist35
optimist35 (üye)
İzmir / Amatör

Merhaba Kemal Bey...

Benim forumla aram pek iyi değil Sevgili Sultan sayesinde bu konudan haberdar oldum...

Hayatı paylaşmak adına sizlerin yanındayım bunu tüm yüreğimle söylüyorum ve elimden ne gelirse yapmaya da hazırım İzmirde olduğum için konsere gelemicem ama yerime gelip yüzlerinde tebessüm oluşacak insanların varlığını bilmekte sevindirici...

Ben kendi adıma "Varım" diyorum... küçük bir tebessüm için hep te var olmaya devam edicem...

Tarih: 9 Mart 2010, 17:40 - İp: 88.***.**8.24
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

kemal kardeşim,gösterilen hiç bir gayret boşa gitmez-gitmeyecek..zor olsada ben gelmeye çalışacağım..önder kişiler hiç bir zaman demoralize olmaz;böyle bir hakları-lüksleri yoktur....yapılan hizmeti anlayamayan bizler üzülmemiz lazım....

Tarih: 9 Mart 2010, 18:29 - İp: 88.***.**9.138