enes82
enes82 (üye)
Antalya / Amatör

Hangi Site Ucuz ?

bu sitede makianalrı ucuz bulabileceğim bir site yazmıştı biri.o yazıyı bir türlü bulamadım.saanırım ''e'' ile başlıyordu ya da ucuz makina bulabileceğim site biyorsanız yazarsanız sevinirim.garantisi olup olmamamsı önemli değil benim için

Tarih: 6 Şubat 2006, 02:12 - İp: yok
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

www.dijitalmakina.com
www.etradecenter.us
bende alısveris etmeyi dusunuyorum ozellikle lensler cok uygun

Tarih: 6 Şubat 2006, 09:55 - İp: 85.***.**5.189
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

www.ebay.com
var bir de!!!

Tarih: 6 Şubat 2006, 12:36 - İp: 85.***.**2.107
baha1907
baha1907 (üye)
Konya / Amatör

www.amazon.com

bu sitede makineler gayet ucuz ama nasıl güvenebilirim. Daha önce bu tarz sitelerden alıveriş yapan kimse varmı

gelen makinelerin garantisi varmı?

iiçinden eksik çkma durumu varmı?

kargo ücreti varmı?

lütfen bilenbiarkadaşımız yardımcı olsun çünkü makineler arasında 200-300 dolar fark var...

Teşekkürler...

Tarih: 6 Şubat 2006, 14:37 - İp: 85.***.**1.245
enes82
enes82 (üye)
Antalya / Amatör

iyide benim anlamadığım nokta şu:verilen son iki site yabancı.burdan nasıl alışveriş yapabiliyorsunuzki?ben hiç yurtdışı sitelerinden alışveriş yapmadım yapılıyorsada nasıl oluyor kartım yurtdışı geçerli oluyormu hiç bir fikrim bile yokben bir site bulmuştum www.turkiyemvideo.com oldukça ucuz fiyatlar üstelik türkieye satış yapıyor ödeme hem havale hem kart ile yapabiliyorsunuz.ancak iş kargo ücretine gelince 100 milyona yakın üstüne eklemelsiniz makinanın.hoş eklense bile gayet makul fiyatlar ama garantisi türkiyede geçerli değil.onu geç makinada sorun çıksa ilgilenecek kişiler amerikada

#enes82' tarafyndan 06.02.2006 15:07:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Şubat 2006, 14:59 - İp: 85.***.**8.33
baha1907
baha1907 (üye)
Konya / Amatör

enes82
kullammış olduğumuz vizalar tüm dünyada geçiyor, yani kredi kartıyla alışveriş çok kolay ama acaba sorusu insanın içinde kalmıyor değil.bu olayı ancak o sitelerden biriden güvenli bi şekilde alışveriş yapan arkadaşlardan birisi bize açıklayabilir.
Bu arkadaşı buraya davet ediyoruz...

Tarih: 6 Şubat 2006, 15:27 - İp: 85.***.**1.245
enes82
enes82 (üye)
Antalya / Amatör

arkadaşlar ben bi forum sitesinde tavsiye edilen bir site buldum.ayrıca amerkikada en ucuz ve güvenilir bi siteymiş.bende baktım fiyatlara inanılmaz makul ve ucuz.alışveriş yapanlar olmuş.ama vergileri zartı zurtu baya ekleniyo diyolar bu konu hakkında bilgisi olan varmı?eğer türkiyedeki sietlerdeki ücretlerle denkleşiyosa boşuna almayalım.site:''http://www.amphotoworld.com/''

#enes82' tarafyndan 06.02.2006 17:17:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Şubat 2006, 17:18 - İp: 85.***.**1.173
piyano
piyano (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba
aslında sorun visa kartlardan cok sitelerin turkiyeye elektronik gondermemeleri...visa kartlar artik sanalkart dedigimiz kartlar cikartarak alisveris sagliyor bize...fakat amazon sitesi dahil bir cok site turkiyeye dedigim gibi elektronik gondermiyor.ancak bir tanidiginiz var ise amerikada ona gonderip o size kargo yapabilir ben oyle hallettim daha yeni d50 aldim amazon sitesinden...
kolay gelsin

Tarih: 6 Şubat 2006, 18:04 - İp: 85.***.**2.84
piyano
piyano (üye)
İstanbul / Amatör

bu arada ebay sitesinde cok uckagit duydum tavsiye etmem.amazon dan sasmayin

Tarih: 6 Şubat 2006, 18:06 - İp: 88.***.**5.224
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Arkadaşlar Merhaba,

1000$'lık makinede 200$ fark ediyorsa bence yurtdışından almanın mantığı yok.

Bir de şuraya bakın derim ABD'de tanıdığınız varsa kullanabileceğiniz bir site.

Ben en son baktığımda çoğu modelde Türkiye ile fiyatlar yarı yarıyaydı.

Mesela D50 530$ gibi..

Bozulursa yenisini alırsınız. Artan parayı da harcarsınız.

Tabi bir not düşeyim ben bu siteden alışveriş yapmadım. Fakat yapılan yorumlar genellikle iyi, sadece bazen 1 haftalık bir gecikme olabiliyormuş.

Tarih: 6 Şubat 2006, 19:02 - İp: 85.***.**7.155
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

arkadaşlar heryerde fiyatlar farklı ve değişik o yüzden ne kadar çok araştırsakta en ucuzunu bulmak çok zor bence .vaktimizi iyi değerlendirelim .

Tarih: 6 Şubat 2006, 19:08 - İp: 85.***.**7.14