ametör
ametör (üye)
İzmir / Meraklı

Gs Mi? Fb Mi? Bjk Mi? En Büyük Kim?

arkadaslar hep merak etmısımdır encok hangı takımın taraftarı var dıe bunuda sıte ıcınde kucuk bır ıstatıslık yapmak ıstedım umarım katılırsınız. ben baslatıyorum bence en buyuk CİMBOMBOM...

Tarih: 12 Ağustos 2006, 00:37 - İp: 85.***.**9.32
profiterol
profiterol (üye)
Bursa / Meraklı

Kıskananlar Çatlasın

Tabiki GALATASARAY

Tarih: 13 Ağustos 2006, 20:17 - İp: 85.***.**3.96
ametör
ametör (üye)
İzmir / Meraklı

evet dogru soyluyorsun tabıkıde galatasaray.. hadı sız bılın bakalım bukada yoklukta bıle sampıon olan takımı????

Tarih: 13 Ağustos 2006, 22:44 - İp: 85.***.**4.253
profiterol
profiterol (üye)
Bursa / Meraklı

evet bencede yoklukta büyümek nasıl olur gözsünler ya ben mac tartışmasına girmek istemiyorum çünkü abartıyorum saygılar yorumda bulunanlara

Tarih: 13 Ağustos 2006, 23:48 - İp: 85.***.**9.53
testaramen
testaramen (üye)
İstanbul / Amatör

Yaa arkadaşlar bu tartışmaların sonu gelmez hani teraftarları sayacaktık sadece.

Tarih: 14 Ağustos 2006, 19:45 - İp: 85.***.**8.246
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Bu ne yaa

Tarih: 14 Ağustos 2006, 22:24 - İp: 85.***.**8.42
tekin01
tekin01 (üye)
Niğde / Amatör

Sanırım büyük olan takımlar değil kimse kızmasın ama kendi takımlarının en büyük olduğunu sanan veya isteyen egolarınız arkadaşlar...

Tarih: 15 Ağustos 2006, 14:57 - İp: 81.***.**3.243
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Bu tartışmaları yapmadan önce Ulu Önder Atatürk'ün "Nutuk" eserinin 1150 sayfasında ilk paragrafı okumanızı tavsiye ediyorum.

Bu linkten indirebilirsiniz.Sol üstte ilk paragraf.
http://www.nutuk.org/pdf/1150-1199.pdf

"...Çünkü nadirattan olmakla beraber teessüfle işitiyoruz ki, milletin tarihini okumamış veya hissi millîden mahrum kalmış olması lâzım gelen bazı şahıslar, ecnebîlerin aleyhimizde serdettikleri ithamatı reddetmedikten başka vatanlarını, milletlerini kabahatli göstermekte çekinmiyorlar. Hâlâ bugün, sultani mektebinin salonlarını aleyhimizde konferans verdirmek için ecnebîlere küflade bulunduranlar var, bu gibilere lânet..."

Bizzat Atamızın ağzından çıkan bu kelimelerin üstüne birşey eklemek istemiyorum.

Yüksek müsadelerinizle gene tarihten bir not daha vermek istiyorum.

Her türk ailesinden en az bir kişinin Çanakkale`de şehit veya gazi olduğuna inanılır.Doğrudur da...

Genç Türkiye Cumhuriyeti de o şehit ve gaziler için dev bir anıt dikmeye karar verir.Aslında maddi imkansızlıklar ve bezdirici bürokrasi göz önune alınınca bu uzun ince bir yoldur...Hatta 42 metrelik anıtın 41 yılda son halini aldığı söylenir.

50 kusur yıl önce ,anıtın yapımı başlamadan , bir yardım komitesi 4 İstanbul takımına da destek için başvurur.

vefa,beşiktas,galatasaray ve Fenerbahçe aralarında tek devreli lig usulu ile bir turnuva düzenleyip geliri ile Çanakkale Abide`sine katkı yapmayı kabul ederler.

Abide için rekor bir bedel ,100.000 lira toparlanır...
kayıtlara göre kulüplerde 40.000 `er lira alırlar.

Futbol aracılığı ile soylu bir kampanya yapılmış ve İstanbul halkı da maçlara koşup bilet alarak desteğini esirgememistir.

Futbol sadece bir "spor" değildir.
Uzun dönemde tesadüfleri de bünyesinde barındırmaz.
O anlamlı Abide Kupası maçlarında kimin sahaya çıkmayarak hükmen yenildiğini, kimin gol yemeden Çanakkale Abidesi Kupasını kazandığınıda bir araştırmanızı tavsiye ediyorum.

Özellikle Kupanın sembolik anlamı nedeniyle kimin kazandığından ziyade kimin sahaya çıkmayarak hükmen mağlup sayıldığını araştırmanızı...

#tatarbey' tarafyndan 15.08.2006 16:02:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Ağustos 2006, 15:57 - İp: 213.***.**1.5
profiterol
profiterol (üye)
Bursa / Meraklı

tatarbey ne güzel bi bilgilendirme tşkler

Tarih: 15 Ağustos 2006, 19:02 - İp: 85.***.**6.243
ametör
ametör (üye)
İzmir / Meraklı

yaniii????

Tarih: 16 Ağustos 2006, 00:43 - İp: 85.***.**3.196
mco
mco (üye)
İstanbul / Meraklı

Madem Çamnakkale savaşı ve Galatasaray Lisesi'nden söz ediyorsunuz, bir zahmet o liseye gidin ve Çanakkalede şehit düşen Galatasaraylıları görün. Gitmişken Atatürk'ün liseyi ziyaretleri hakkında da bilgi alır ve imzaladığı fotoğrafını da görebilirsiniz.

Abide kupasına gelince, Vefa maçında Fenerbahçe'nin sahaya 2 adet lisanssız oyuncu ile çıkması üzerine Galatasaray da aynı hakkın kendisine de tanınmasını istemiş talep kabul edilmeyince itiraz hakkı saklı kalmak şartıyla hükmen yenilgiyi kabul etmiştir. Ancak kupanın maneviyatına ve tribünleri dolduran seyirciye olan saygısı nedeniyle özel maç stratüdsünde sahaya çıkan Galatasaray o gün Fenerbahçeyi 3-1 yenmiştir.

GERÇEKLERİ TARİH YAZAR, TARİHİ DE GALATASARAY

#MCO' tarafyndan 16.08.2006 16:53:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Ağustos 2006, 16:44 - İp: 193.***.**8.201