abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Fotograf Hırsızlığı !!!

maydin ustadımızın fotografı çalınarak başka bir sitede yayınlanmıştır... Bu hırsızı netfotograf ı takip ediyorsa hırsızlığın çok kötü bir şey olduğunu hatırlatırım....

Tarih: 18 Ağustos 2004, 14:35 - İp: yok
yusdem
yusdem (üye)
Ankara / Meraklı

Kimdir bu emeğe saygısızlık eden şahıs? Kimliğini bilmemizin bir sakıncası var mı? Veya hangi eseri çalmış? Hangi sitede, hangi eser ismiyle yayınlatmış? Bunları öğrenebilirsek, bu emek hırsızlığına karşı tepkimizi de gösterebiliriz. Ama hiç bir şey bilmeden hiçbir şey yapamayız. Öyle değil mi?

Tarih: 18 Ağustos 2004, 15:37 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

maydin Ustadımızın Yağmur Dindi adlı fotografını Gökkuşağı adında kendi çekmiş gibi www.fotokritik.com da yayınladı Adı,Soyadı belli değil nick name kullanan ve makinası ile ilgili bilgi vermeyen (Netfotograftan Akçakocada Gün Batımı ve daha birçok sahibini bilmediğim fotografıda aynı siteye yollayan) .. biri....

Tarih: 18 Ağustos 2004, 15:47 - İp: yok
celenli
celenli (üye)
İstanbul / Meraklı

cidden üzücü..
tepki olsun diye birkaç şey yazcaktım ama o gökkuşağı dediğini bılamadım. hangi katagoride..bizde birkaç şey yasalım..

Tarih: 18 Ağustos 2004, 20:14 - İp: yok
sismograf
sismograf (üye)
İstanbul / Amatör

ben de baktım ama kaldırmıslar herlde..admin şahsın siteden uzaklastırıldğını söylüyordu..

Tarih: 18 Ağustos 2004, 20:44 - İp: yok
nofear
nofear (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili abice bu tür insanları toplum içinde barındırmamak lazım bunların ne tür egoları var akıl sır erdiremedim başkalarının fotoğraflarını çalıyorlar başka siteye kendilerininmiş gibi veriyorlar nedir bu kendilerini aldatmaktan başka hiç bişey

Tarih: 19 Ağustos 2004, 00:18 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Dünkü Milliyet Gazetesinde küçük bir haber...

Denizin içinde açılan bir fotograf sergisindeki fotograflar çalınmış.. (derinlik 20 m..)... Bu haberi okuduktan sonra pes vallahi dedim...

Kimileri Üretir... kimileri çalar...

Yorum sizlerin...

Tarih: 20 Ağustos 2004, 18:41 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

emek hırsızlığı mal hırsızlığından daha kötüdür. tanrının bu hırsızları cehennemin en derin ve karanlık bölgelerinde cız bız yaparak pişirmesini diliyorum.

Tarih: 4 Eylül 2004, 17:27 - İp: yok
erkeks_200
erkeks_200 (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

[]Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 9 Eylül 2006, 14:03 - İp: 85.***.**7.254
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

hangi densiz bu haltı emiş
maydin abimize geçmiş olsun diyorum böylesi yalan yanlış hırsız insanları taksim meydanında sallandırıcan ibreti alem için.

Tarih: 9 Eylül 2006, 15:01 - İp: 81.***.**6.136
medusaa
medusaa (üye)
Bursa / Amatör

ayıp ya böyle şeyler emeğin çalınması hiç doğru değil kınıyoruz bu kişiyi

Tarih: 11 Eylül 2006, 14:32 - İp: 88.***.**8.113