pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Fotoğraf

#pazarbey' tarafından 09.05.2016 09:43:25 tarihinde düzenlendi.

#pazarbey' tarafından 09.05.2016 09:54:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Temmuz 2006, 20:19 - İp: 212.***.**0.20
yucelkoca
yucelkoca (üye)
Diyarbakır / Amatör

sayın rf! haklısınız tek bir site adresi vermem yanlış oldu...o an için aklıma o adres geldiğinden onu yazmıştım...

Tarih: 13 Temmuz 2006, 15:39 - İp: 85.***.**8.246
tualll
tualll (üye)
İzmir / Meraklı

kimse merak etmesin yeri ve zamanı geldimi çoluklu çocuklu karılı kocalı nenemizle dedemizle vatanımızı koruyacak 70 milyon insanımız var. baştakiler dur diyemesede 70 milyon yüreği durdurmak tarihindeki anlı şanlı zaferlerle insanı titreten cesaretiyle bizleri yok etmek kolay değil...

zaferler masa başında kazanılmaz kaybedilmez...

bu sistemimizse böyle gelmiş böyle gider boşuna yorumlar yapıpta kendimizi kandırmayalım çünkü bilinmeyen çok denklem var ortada.

ışığınız bol olsun arkadaşlar.

Tarih: 13 Temmuz 2006, 16:15 - İp: 85.***.**5.163
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Yücem koca haklısın -aptal- dememe lazımdı.Zaten yazankende farkına vararak yanlış anlaşılmasını istemediğimi ve özellikle sana karşı olmadığını belirtmek istedim.Lakin genede öyle demem hataydı. Dediğin gibi sitenin genelinde abuk sabuk şeyler olabilir ama içinde 1-2 doğruda olabilir.Olmasa bile inanan insanı aptallıkla itham biraz haddi aşmak oldu.
Ama bu ülke için hizmet etme gayreti içindeki insanlarıda ipe sapa gelmez iddialarla karaladıkları için bir an kendimi tutamadım belki. Bu sitelerin sayısı son zamanlarda arttı. Ülkücü görünüyorlar, soruyarım ülkücü arkadaşlara yok bizimle bir alakası diyorlar. Solcu görünüyorlar soruyorsunu zalakası yok. Ne amaçla kurulmuş bunlar anlamakta güçlük çekiyorum. Fazlasıylada kızıyorum.
Rf nin dediği gibi bir iddia var ise bunun delilide olmalı. Yoksa kuru kuruya karalamak hiçte hoş değil.

Tarih: 13 Temmuz 2006, 21:52 - İp: 85.***.**5.20
yucelkoca
yucelkoca (üye)
Diyarbakır / Amatör

sayın pazarbey muhtemelen yaşınız benden büyük...sizi saygıyla selamlarım...Bundan sonra da güzel yorumlarınızı ve fotoğraflarınızı takip etmeye çalışacağım...

Türkiye gerçekten kilit bir ülke...Ama maalesef bu bizden saklanmaya çalışılıyor...

İzmirde Sudanlı bir kişiyle muhabbet etmiştim...Ben başta Türkiyeyi beğendin mi diye sordum..beni tersler gibi "bana öyle sorular" sorma dedi..birkaç muhabbetten sonra ısındık...Beni terslemesinin sebebinin kendisiyle hep dalga geçildiği olduğunu söyledi...kendisi siyah olduğu için hep dalga geçmiş bizimkiler...neyse dedi.. ben senin sorunun cevabını vereyim...

"sudan çok fakir bir ülke...ben burda çok zor okuyorum..aynı zamanda bi dershanede yabancı dil derslerine girerek okul masraflarımı karşılamaya çalışıyorum...kimse bana yardım etmiyor...siz türkler sudanda o kadar çok seviliyorsunuzki bu kelimelerle ifade edilmez...bir türk gelecek sudanda okumak isteyecek herkes yardım etmek için sıraya girer...osmanlıdan sonra afrika kendi başına kaldı...büyükte bir pazardı...herkes geldi...rusu, almanı, çini, amerikası, arabı ve siz...biz hep sizi istedik...türklerle alışveriş yapalım dedik...ama sizlerde değişmişsiniz...bize büyüklerimizin anlattığı türkler değilsiniz sanki..bize hep büyüklerimiz türkler namus, ahlak, samimiyet timsali kişilerdir diye anlattılar...ama sizin iş adamlarınız hep bizi kazıkladı...siz bize anlatılan türkler olamazsınız...ama her nedense sudanda hala türklere karşı çok büyük sevgi var...osmanlının mirası olmalı bu..." özetle bunları söyledi...

Tabii sadece sudan da değil...çevre ülkeler üzerinde hala büyük prestijimiz var...

Zamanında bosnada halk yürüyüş yapmıştı..biz osmanlı zamanındaki düzeni istiyoruz diye...ayrıca bosnada her sene ayvaz dede (tam hatırlıyamadım ismini) şenlikleri olur...orda insanların türk bayraklarına nasıl sarıldıklarını görseniz...olduğunuz yere çöker ağlarsınız...nedense medya ve basında çok fazla yer almadı bunlar...

vs. vs.

bizim şimdiki durumumuza bakıp aldanmamamız lazım...atalarımız ne demiş.."gün doğmadan neler doğar" dünyada güç dengeleri hep değişmiştir...uzun sürenleri ise hep bizim devirlerimiz olmuştur...biz sadece kendimize biraz çeki düzen verelim...zamanı gelince şu andaki güç odakları kaçacak delik arayacaklar...ama biz yine o türke has asaletle ve güçlü ellerimizle onlara gül uzatacağız...

Tarih: 14 Temmuz 2006, 00:48 - İp: 85.***.**8.246
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Evet işte benimde söylemek istediğim tam olarak bu yücel koca. Aynı şeyleri hep duyuyoruz.Bütün afrika ülkeleri aynı durumda. Afrikanın bir ülkesinde sanırım Tunus açılacak Türk okulu için giden öğretmenler namaz kılmak için bir camiye girmişler. Orada görenler nerden geldiklerini sormuşlar. Türkiye olduğunu öğrenince hep bir ağızdan -Osmanlı Osmanlı- diye bağırmaya başlamışlar.Bizimkileri alıp hemen imam yapmışlar.Bizimkelir hayır olmaz falan desed zorla namaz kıldırmışlar.Osmanlı varken bize kıldırmak düşmez diye.
Türkiyenin gücünü anlayabiliyormusunuz. Eğer Türkiye küçücük bir hamle yapsa herkes arkasından gelecek. Yılların ezilmişliği var onların üstünde. Osmanlının en çok eleştirildiği konulardn birisi yatırımını hep dışarı yapması , anadoluyu bir anlamda ihmal etmesidir. Bu insanlarda bunun farkında.Kendilerinin sömürülmediğinin, yatırım yapıldığının.Sonra gelenler aynısını yapmamış.Sömürmüş, köleliştirmiş, eziyet etmiş. Şimdi tabi gözlerini açmış bizi bekliyorlar.
Ama biz hızla kredimizi tüketiyoruz. Bir Türk iş adamı Romanyada bornozları bunlar yeni moda palto diye satmış. Gören bir Türk işdamı anlattı bunu. Yollarda bornozla gezen insanlar görmüş.Utandım çok utandım. Gerçekten Osmanlı Türkünün imajı dürüst, yardımsever, ciddi olmak. Bu kadar bozulma nasıl olmuş hayret.

Tarih: 14 Temmuz 2006, 08:15 - İp: 85.***.**5.20
azat
azat (üye)
Kütahya / Amatör

geçmiş geçmişte kaldı önemli olan bu gün neler yapılabilir. çok iyi biliyoruzki memleketemiz üzerinde çok kötü oyunlar oynanmakta korkarımkı sıra bir gün bizede gelecek afganistan ırak iran türkiye zaten asıl amaçları da bize saldırmak ama bahaneleri yok, israil devleti kanlı bir devlet, amerikanın temel taşlarının hepside fanatik yahudi. dünya ve memleketimiz üzerinde şu barbar israilliler ve amerika oyunlar oynuyor BENCE RTE GEÇMİŞTE yapılan ekonomik hataların bedellerini ödüyor. ki şu durumda yönetici olarak kim gelirse gelsin bu yöneticilerden daha farklı birşey yapAMAZ

Tarih: 18 Temmuz 2006, 10:05 - İp: 81.***.**7.24
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

arkadaslar birakin onu-bunu elestirmeyi, herkes kendine baksin, kendini duzeltsin once. yalniz soyle anlamayin, size soylesiniz-boylesiniz demiyorum. her insanin eksik yanlari, hatalari vardir. hepimiz milletce enaniyetimizi asip kendimize birer cuvaldiz batiralim, ondan sonra belli makamlari elestirelim. kimse hukumeti savunuyorum felan da zannetmesin, politikadan zerre kadar anlamam, hangi parti oldugu/olacagi da zaten hic umrumda degil.
neyse ben sozumu bir hadis ile bitireyim: "Nasilsaniz oyle yonetilirsiniz"
saygilar...

Tarih: 21 Temmuz 2006, 23:00 - İp: 81.***.**7.8
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

kıh kıh kıh..

ortakpazar abi hükümeti de eleştirirmiş bir zamanlar...

bop un çiş başkanı İrdoğan ne diyeyim... israil in suyu bittiğinde, apar topar suriye ye gitti geçenlerde, hatırlarsın.. ayrıntıları yazmayayım şimdi...

Tarih: 15 Aralık 2008, 22:54 - İp: 78.***.**3.246
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Nolmuş fuji ben bunu hep yaparım. umrumda mı ak parti kara partı. Umrumdamı tayyip , deniz veya devlet. iyiye iyi kötüye kötü.
Keşke sizlerde aynen benim gibi objektif olabilseniz.

Tarih: 15 Aralık 2008, 22:59 - İp: 78.***.**6.14
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

siz derken...

ben zaten objektifim, bak fotomun altında yazıyor

Tarih: 15 Aralık 2008, 23:00 - İp: 78.***.**3.246