ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Fenerbahçe Cumhuriyeti

Bu şike skandalı çıkalıberi her akşam TV kanallarına bakın. Uğur Dündar başta olmak üzere, Gerek haber kanallarında, gerekse spor proğramlarında bütün yorumcular seferber olmuşlar Fenerbahçeyi aklamak için yarış halindeler.

Ben Fener yöneticileri suçludur demiyorum. Herkes kanun önünde suçu ispat edilene kadar masumdur. Konu yargıya intikal etmiştir. Bütün delilleri inceleyip kararı verecek olan hakimlerdir.
Sadece Fener değil, hangi takım olursa olsun, şike suçtur. Suçu olan varsa cezasını çekmelidir. Bu kadar basit ve açık...

Önümüzdeki pazar günü Kadıköy'de Fener taraftarlarının büyük bir kalabalıkla protesto yürüyüşü yapacakları söyleniyor. Sayı da yaklaşık 500 bin olarak veriliyor.
Memleketin onlarca büyük sorunu varken, güneydoğu bölünmek üzere iken ve hergün şehit cenaeleri kalkarken, Fener taraftarı bu olaylara fransız kalıp hiç kılını bile kıpırdatmayacak, bana dokunmayan yılan bin yaşasın misali keyfine bakacak.
Ama kendi spor klüplerinin şike yapması sözkonusu olunca protestolarla yürüyüşlerle birilerine hesap sormaya ve gözdağı vermeye kalkacak.

Nasıl Cumhuriyetmiş bu böyle?
Bu cumhuriyet vatandaşları Türkiye cumhuriyeti vatandaşı değiller herhalde...

#ercan43' tarafından 08.07.2011 21:30:53 tarihinde düzenlendi.

#ercan43' tarafından 08.07.2011 21:31:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Temmuz 2011, 17:19 - İp: 92.***.**6.100
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Valla bizim başkanı da ladılar..
Yoğsam gene Bursa mı olacak şampiyon...
atakan abi..
yoksa tüm bunların altında senin parnağın mı var...

Tarih: 11 Temmuz 2011, 22:33 - İp: 88.***.**7.177
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

hayırlısı emmi. fekat 407 , 508 den deha güzel gibime gelmekte. lakin 2000 i çok yakmakta keza.

Tarih: 11 Temmuz 2011, 23:22 - İp: 78.***.**0.40
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Sevgili Lazut hocam, bu olanlarda benim parmak yok lakin bizim aldığımız 9 maçlık cezada birilerinin parmağı var gibi ) bize bu kadar ağır fatura kesenlerin bu olaylar karşısındaki verecekleri kararı merakla bekliyorum, fakat bu tarz tartışmalara girmemeyi de tercih ediyorum...
bunlar fani mevzular...

407 mi 508 mi tartışması bana daha mantıklı geliyor... ikiside güzel biri diğerinin abisi modunda...
araba konusunda da çok takılmayın derim... Neticede binek aracıdır, nakil hizmetini yapıyorsa gerisi teferruattır. Beğendiğiniz modeli alın keyfini çıkarın....

Nasıl tartışmaya mahal vermeyen tasavvufi düşüncelerle takılıyorum artık...

Tarih: 12 Temmuz 2011, 10:23 - İp: 188.***.**8.87
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Atakan emmi tartışma olsun elbet..Ama HAKARET OLMADAN ..
Görüşlerimiz fikirlerimizi inançlarımız farklı da olsa fotoğraf ortak paydamız olduğunu unutmadan muhabbetin vuralım emine...

Tarih: 12 Temmuz 2011, 11:45 - İp: 78.***.**9.227
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

kesinlikle katılıyorum...

bu kadar insanın ortak paydası fotoğraf, geri kalan konularda da tartışmalarımızın beyin jimnastiği boyutunda kalmasının faydası olacaktır ama kantarın topuzunu kaçırıyoruz bazen...

geçen pazaremmiye de yazdıydım siyaset v.b. konulara girmeyince ne kadar iyi anlaşıyoruz

onun için ki bundan sonra iki lokma bir hırka

Tarih: 12 Temmuz 2011, 11:54 - İp: 188.***.**8.87
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sizin tarikat hankı partiye oy verdi atakan.

Tarih: 12 Temmuz 2011, 13:01 - İp: 78.***.**0.40
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

pazaremmi bu tür ayak oyunları ilen bizi yeniden tartışmaların içine çekmek istese de biz oyuna gelmeyiz...

tarikat neyim felan yok emmi, diyalog peşinde değiliz Ramazan-ı Şerif yaklaşmakta keza. Kendimizi şimdiden mübarek oruca hazırlamakla meşgulüz,,, İki lokma bir hırkadan kastımız budur... yok öyle cübbeyle sikiye binilirmi, papa cennete gidermi, giderse hocayla orda da komşu olurmu bunlar boş işler... onçün oy moy vermiyorum artık...

Tarih: 12 Temmuz 2011, 13:07 - İp: 188.***.**8.87
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

benim ik lokmanın saati geçmekte keza bi gidip yemek yiyeyim... aç grafiker oynamaz mukabili

Tarih: 12 Temmuz 2011, 13:08 - İp: 188.***.**8.87
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Tarih: 12 Temmuz 2011, 13:48 - İp: 78.***.**9.227
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

bak gördünmü papazemmi hocam gevrek gevrek gülmüş senin bu ayakoyunlarına...

Tarih: 12 Temmuz 2011, 14:29 - İp: 188.***.**8.87