pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ev Yapmak Yaramadı Bana

Öfff öffff;
İçimden hiçbir şey yapmak gelmiyor. Ne fotoğraf çekmek, ne yüklemek, nede yorum yapmak. Nede forumlara yazmak. Lazut hocadan beter oldum valla. Üffffff
Acayip bunaldım. Mahvetti bu ev beni. Beni bu hale getiren mühendis benden beter olsun.
Sizlirde hakkınızı helal ediniz.Başınızı 2 seneden beri ağrıtıp duruyorum. En iyisi kimseyi rahatsız etmemek sanırım.

Tarih: 22 Kasım 2006, 18:15 - İp: 85.***.**3.228
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Yerden ısıtma hiç iyi bişi değil, aksine dünya bile o projeyi artık iptal etti,çoktan..

Zararı var , ileride görürsün.

Tarih: 18 Ekim 2008, 00:17 - İp: 88.***.**7.174
eskidost
eskidost (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

üzme bizi pazaremmi alışmadık senden kötü haberlere allahtan acil şifalar ....

Tarih: 18 Ekim 2008, 00:26 - İp: 78.***.**1.115
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

ben de üstten ısıtmayı deneyen ve başarılı olan bir mucit olmak istiyorum ya da con ahmet olurum ya con ahmet demişken bi erke dönergeci vardı nooldu ona dönüyo mu hala sonsuz enerji üreterek

Tarih: 18 Ekim 2008, 02:32 - İp: 81.***.**7.8
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kumköy dayı hiçbi zararını görmedim henüz. İnşallahta görmem yerden ısıtmanın zararını.
Şu anda 200 metrekaranın tamamını ısıtıyorum. Bu sene henüz 7.5 ton yaktım. Sanırım 8 i bulacak.
Başkaları 130 m2 evde 12 ton yakıyo. Tasarrf bayağı var yani. Yalıtım da iyi benim gerçi.
Alt kat 25, üst kat 22 derecede olmak şartı ile. hemde.
Ayarcanlı sen kendin ev yap orda dene üstten ısıtmayı.

Tarih: 3 Mayıs 2009, 21:28 - İp: 85.***.**3.54
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

yapcem yapcem! 4 bir yandan ısıtma deniyecem
o değil de geçenlerde gazetede gördüm toprağın ısısını kullanarak yazın soğutma kışın ısıtma yapan bi sistem. kalorifer gibi, bahçedeki toprağın 1-2 metre altıyla evdeki radyatörlerin içinde su çeviriyo sürekli, yazın havaya göre daha serin oluyomuş toprak altı, kışın da daha sıcak. ısıtma ve soğutmada yüzde bilmem kaç tasarruf ettiriyomuş

Tarih: 3 Mayıs 2009, 22:26 - İp: 81.***.**7.8
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

-O dediğin sistem yerin 160 mt altına sondaj yapılarak oluyor o da pahalı bir sistemdir,bir ev malikhane için değmez..Biz tesislere yaptırdık çünkü zamanında..Kalabalık olan yerde oluyor o da yerin altında su arama gibi,sondaj mertebesi olmak adına..Tutmazsa başka yerden aramak tekrar paradır..

İyi bari ekonomik olması da pazaremmi, yerden ısıtırda onunda dez avantajları var yazmıştım sana.Burun mukoza olayı artar evcek sizde.Bak hastalık merteben arttı işte..

Tarih: 3 Mayıs 2009, 23:03 - İp: 88.***.**3.124
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

burun mukoza derken ne demek o abi. bendede oğlandada var aynıssorun.
ayarcığım dene bakalım.

Tarih: 3 Mayıs 2009, 23:33 - İp: 85.***.**3.54
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tohtur anlatır sana zati..Yerden ısıtma iyidirde evide sık sık havalandırman lazım zati evde halı ,halıflexte olmamalı ..Onların özel minöfle gibi dalgamotor marley gibi şeyi var o serilir gali..

Nerden bulcan hem sen bunları altındeş'te...Alâ laa..İşin zor emme..Ama pek zararın şu ,geniz içiolayı mukoza yani, sağlık daha önemli işte..

Ordanda beyne kadar gider vaka..Çek bak kolonyayı ne oluyor kafa ,burun hissetti mi.

Tarih: 3 Mayıs 2009, 23:41 - İp: 88.***.**3.124
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Abi Mustafa Abi İstanbul beyefendisi olduğu için sümük demiyor mukoza diyor..Sen de anla canım.

#lazut' tarafından 03.05.2009 23:46:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Mayıs 2009, 23:45 - İp: 88.***.**7.23
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

her yer 1. sınıf parke. isveç malı. çin min değil yani. nemlendiriyoz ortalığı. temizde heryer. hava tamizleyicimiz var. sulu süpürgede almce yakında zati.

Tarih: 3 Mayıs 2009, 23:47 - İp: 85.***.**3.54