by_phtogpr
by_phtogpr (üye)
İzmir / Amatör

En Sevdiğiniz Film Hangisi?

Arkadaşlar en sevdiğiniz film yada filmleri ve nedenini,türünü yazarsanız izlemeyen arkadaşlarda bu filmleri öğrenip izlerler mesela benim önereceğim birkaç film var;
1-Ben daha seyretmedim ama seven(Brad pitt oynuyomuş)(gerilim-macera-polisiye) ve memento(gerilim)yu çok övüyorlar en yakın zamanda izleyeceğim.
2-Dövüş klubünü(Aksiyon)öneririm muhteşemdir
3-Esaretin bedeli(dram) vb.
Lotr,Karayip korsanları,... gibi filmleri zaten herkes biliyor

Tarih: 28 Mart 2006, 18:32 - İp: yok
ozge71
ozge71 (üye)
Ankara / Amatör

ama bu olmadı sn yaman.. hani erken emeklilik en iyisi kendi analoğumu kendim gidip alayıp zati slr ye de param yetmiyor

Tarih: 26 Mayıs 2009, 21:36 - İp: 80.***.**3.187
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

FZ18 le çekilenler de pek aratmıyor aslında SLR yi

Tarih: 26 Mayıs 2009, 22:09 - İp: 78.***.**3.7
ozge71
ozge71 (üye)
Ankara / Amatör

evet ama ah bir de çekebilsem

Tarih: 26 Mayıs 2009, 22:11 - İp: 80.***.**3.187
ozge71
ozge71 (üye)
Ankara / Amatör

ordakiler? izlediğiniz en acayip film ne?
el topo (köstebek)
pink flamingos
şimdilik benimkiler..

Tarih: 26 Mayıs 2009, 22:13 - İp: 80.***.**3.187
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ozge71:
"ben indirmekten ziyade ucuz seri olarak satın alıyorum.. ama vakti zamanında torrentten indirdiğim bir iki film var.. kült denilen ve etrafta fazlaca bulunmayan filmler.."
---
aslına bakarsanız, arşiv oluşturmaya çalıştığım için ben de orjinallerini alırım. teknosa ve carrefour ex. kardeşler 40-45 m. yakınımda sürekli kelepir filmler geliyor, takip ediyorum... ama bazı filmler var ki uzun zamandır aramama rağmen bulamıyorum. örn: "the color purple / spielberg" , "gölge savaşçı,(kagemusha)/ kurosawa"

bazen mecbur kalınıyor korsana
not: işin kötü yanı yukarıda yazdığım filmleri netten de bulamadım

Tarih: 27 Mayıs 2009, 12:14 - İp: 88.***.**5.229
ozge71
ozge71 (üye)
Ankara / Amatör

"the color purple / spielberg" i televizyonda izledim neyse ki, "gölge savaşçı,(kagemusha)/ kurosawa" henüz izlemedim.. korsan almak istemememin nedeni açıkçası karşı olmak filan değil, kötü çıkmaları.. tabi isterim yapımcı sanatçı para kazansın ama hayat pahalı naparsınız.. ucuz seri almak da bir yer de bu ikilemi çözüyor, çünkü vcd ya da bilgisayarda ille yeni bir film izleyeceğim hatta hiç izlemediklerimi izleyeceğim diye bir tasam yok benim, hemen her filmi birkaç kere izler ve birkaç yıl sonra haklarında yazılanları okuyup tekrar izlerim ben

ama bir ara adı sanı az duyulmuş ya da pek bulunmayan herkese de hitap etmeyen filmleri merak ettim ve birkaç tane indirdim internetten bazısı açıldı, onları işte kaşımı gözümü oynata oynata izledim.. genelinde önce sinemada izlemeyi ve mümkünse filme ilgi bitip kimse gitmemeye başladığı son demlerinde izlemeyi seviyorum.. en kötü film bile büyük ekran, dolby stereo ses sistemi, çalmayan cep, yenmeyen mısır-cips eşliğinde , olur da denk gelinirse çift koltuk satın alınıp elde kahve yayılarak izlenince bir güzel oluyor ki sormayın

Tarih: 27 Mayıs 2009, 12:26 - İp: 80.***.**3.187
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

aynen; "the color purple"ı tv de izlemiştim, çok zaman oldu, arşivime en çok eklemek istediklerimden liste başı... "gölge savaşçı" yı izlemedim henüz, ama izlemeyi en çok istediğim filmlerden biri...

moulin rouge, a few good men, pianist, shinler's list gibi üzerinde izleme rekorları kırdığım filmler de yok değil

bir de yeni keşfettiğim bir yönetmen, koreli; kyung soo im. "cinayet günlükleri/bystanders" isimli filmini izledim. kurgusu gayet iyi. ama beni en çok cezbeden yanları özellikle, diyafram/optik oyunlar ve ışık kullanımı filmden bir kaç kare fotoğraf ilhamı bile aldım... ne var ki bu yönetmenin başka bir filmini bulmam mümkün olmadı

bilenler varsa duyrulur: KYUNG SOO IM aranıyor

Tarih: 27 Mayıs 2009, 13:08 - İp: 88.***.**5.229
ozge71
ozge71 (üye)
Ankara / Amatör

kore sineması aldı başını gidiyor zaten.. hollywood un bile onları özellikle de korku sinemalarını taklit etmeleri ondan.. adını şimdi hatırlayamadığım bir uzakdoğu filmi seyrettim yakın zamanda adını şu an hatırlayamıyorum eve gitmek nasip olunca bakarım ama çok durağan olmakla beraber her bir sahnesi fotoğraf gibi bir filmdi..

Tarih: 27 Mayıs 2009, 18:13 - İp: 80.***.**3.187
ozge71
ozge71 (üye)
Ankara / Amatör

filmi hatırladım ve buldum türkçe adı "hayalet dalgalar" kore filmi ve biraz gri puslu ilk başı ağır tempolu ama ben beğenmiştim..

http://www.sinema.com/film/6433/hayalet-dalgalar

Tarih: 28 Mayıs 2009, 13:22 - İp: 80.***.**3.187
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

son haftalarda indirdiğim filmler hep ikinci sınıf çıktı
az önce biten pembe panter iki biraz iyiydi işte.
benim küçüklüğümde yayınlanan pembe panter havası yok. belkide çocuk için fazla komikti şimdi izlesem beğenmeyebilirim.
aiswarya rai var bu bölümde
sevenlerinin izleyebileceği orta şekerli komedi.

Tarih: 31 Mayıs 2009, 19:03 - İp: 85.***.**8.239