by_phtogpr
by_phtogpr (üye)
İzmir / Amatör

En Sevdiğiniz Film Hangisi?

Arkadaşlar en sevdiğiniz film yada filmleri ve nedenini,türünü yazarsanız izlemeyen arkadaşlarda bu filmleri öğrenip izlerler mesela benim önereceğim birkaç film var;
1-Ben daha seyretmedim ama seven(Brad pitt oynuyomuş)(gerilim-macera-polisiye) ve memento(gerilim)yu çok övüyorlar en yakın zamanda izleyeceğim.
2-Dövüş klubünü(Aksiyon)öneririm muhteşemdir
3-Esaretin bedeli(dram) vb.
Lotr,Karayip korsanları,... gibi filmleri zaten herkes biliyor

Tarih: 28 Mart 2006, 18:32 - İp: yok
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Quentin Tarantino filmlerini seviyorum. En son "Death Proof" (Ölüm Geçirmez) filmini seyrettim, gayet güzeldi, tam Tarantino filmi. Konu yok, mevzu ne belli değil, sonra küt diye bitiyor film. Ama güzel işte.

Tarih: 13 Mayıs 2009, 16:54 - İp: 78.***.**5.148
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hay Allah, ben de filmi cdye aktaran firmanın yarıda kestiğini sanmıştım sağolasın teyaman, beni paramı sokağa attım düşüncemden kurtardın( gerçi emin değilim )

yalnız, ilk çarpışmada, kızın bacağının kopup yola düştüğü sahnede ışık kullanımı çok iyiydi

Tarih: 13 Mayıs 2009, 17:55 - İp: 88.***.**8.231
ozge71
ozge71 (üye)
Ankara / Amatör

"kızın bacağının kopup yola düştüğü sahne" hem de ilk sahne amanınn..
gerisini almıyım... ama trier'in beş engel" ini bulursam izlerim; sanırım ilk dönem filmlerinden çünkü adını hiç duymamıştım.. Hoş tarantino filmlerinin de yeri var; deşarj ediyor sanırım çünkü bir ara zorlu hayvan deneyleri yaparken o tür filmler pek bi hoşuma giderdi , bizzat test ettim bu durumu yani

#ozge71' tarafından 13.05.2009 20:22:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Mayıs 2009, 20:21 - İp: 80.***.**3.187
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Fareli köyün kavalcısı..

Tarih: 14 Mayıs 2009, 09:02 - İp: 88.***.**6.6
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ozge71, "gerisini almıyim" dedin. tamam anlatmıyorum. yani, yine ilk çarpışmadaki arabanın, diğer kızın yüzünü biçtiği sahneden hiç bahsetmicem. ama dediğim gibi ; ışık kullanımı iyiydi

Tarih: 14 Mayıs 2009, 20:47 - İp: 88.***.**3.104
ozge71
ozge71 (üye)
Ankara / Amatör

eh o zaman bir başka sinir bozucu deneysel çalışma sırasında deşarj olmak için izlerim bu filmi ..

aranızda "oldboy" u izleyen var mı? ne düşünüyorsunuz?

Tarih: 15 Mayıs 2009, 10:46 - İp: 80.***.**3.187
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

cinascinas;
ozge71, "gerisini almıyim" dedin. tamam anlatmıyorum. yani, yine ilk çarpışmadaki arabanın, diğer kızın yüzünü biçtiği sahneden hiç bahsetmicem. ama dediğim gibi ; ışık kullanımı iyiydi

Filmin en başında arabada yanında oturan kızın, ön cama kafasını vura vura kırdığından hiç bahsetmemek lazım. Oradaki ışık kullanımı da hiç fena değildi .

Filmin ana fikri "Dinsizin Hakkından İmansız Gelir" bence.
Zoe tiplemesine bayıldım, nasıl duruyor kaputun üstünde.

Ozge71, oldboy izlemedim ama methini çok duydum, ilk fırsatta. Kore filmiydi dimi o?

#t_yaman' tarafından 15.05.2009 11:10:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Mayıs 2009, 11:06 - İp: 78.***.**5.148
ozge71
ozge71 (üye)
Ankara / Amatör

evet ama izlemesi yürek istiyor.. mesele içerdiği şiddet değil üstelik, düşündürdükleri.. ama şiddet filmi deyince (öyle bir kategori varsa eğer) bu film kesinlikle başeser..

Tarih: 15 Mayıs 2009, 11:17 - İp: 80.***.**3.187
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Aslında nette bir dövüş sahnesini izledim. Fragmanını da gördüm. İlginç geldi, mutlaka izlerim kısa zamanda. Teşekkürler.

Tarih: 15 Mayıs 2009, 12:13 - İp: 78.***.**5.148
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Kült dendiğinde aklıma bu üç isim gelir .... Frank Miller , Robert Rodriguez , Quentin Tarantino hepside az buçuk "kanka" sayılırlar. Tayfun abi , Queintin Tarantino filmlerini seviyorsan sende benim gibi Ağustos ayını bekliyorsundur.Qentin abinin yeni filmi İsimsiz Kahramanlar 21 Ağustosta vizyonda olacak....Ayrıca Tarantino sevenlere Hell Ride filminide öneririm ...

Tarih: 15 Mayıs 2009, 14:20 - İp: 78.***.**6.243