by_phtogpr
by_phtogpr (üye)
İzmir / Amatör

En Sevdiğiniz Film Hangisi?

Arkadaşlar en sevdiğiniz film yada filmleri ve nedenini,türünü yazarsanız izlemeyen arkadaşlarda bu filmleri öğrenip izlerler mesela benim önereceğim birkaç film var;
1-Ben daha seyretmedim ama seven(Brad pitt oynuyomuş)(gerilim-macera-polisiye) ve memento(gerilim)yu çok övüyorlar en yakın zamanda izleyeceğim.
2-Dövüş klubünü(Aksiyon)öneririm muhteşemdir
3-Esaretin bedeli(dram) vb.
Lotr,Karayip korsanları,... gibi filmleri zaten herkes biliyor

Tarih: 28 Mart 2006, 18:32 - İp: yok
sereze
sereze (üye)
Karabük / Meraklı

Full Metal Jacket, Leon, Dövüş Klubü, Tarantino ve Rodrigez'in tüm filmleri, bu arada bi çip de ben alayım merak ettim bu mikrokozmoz olayını

Tarih: 10 Mayıs 2009, 23:57 - İp: 88.***.**0.83
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

pazaremmi, dvd'de belgeselin tamamı var kaçırma. izleyince de bir yorum yaparsın artıkın; o sesler efekt mi gerçek mi diye...

Tarih: 11 Mayıs 2009, 08:46 - İp: 88.***.**9.63
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

behind enemy lines colombia:

devrimci kominist ordu ile colombianın amerikan güdümlü ve destekli ordusu arasında bir çekişme yaşanmaktadır fakat amerikadan deste deste para ve askeri yardım alan hükümet ordusu bir türlü colombianın tamamını kontrol altına alamamıştır. tüüü onlara.
devrimci ordu amerikanın karşısında yer aldığı için yine terörist bir ordudur. meşru değil
illegal bir yapıdır. bunu nerden anladık ? tabiki amerikan karşıtı olduğundan anladık
colombiyayı bu habis urdan kurtarmak için bir kaç coni görevlendirilir.
uçaktan atlayan askerler sudan kafalarını çıkardığında kulaklarındaki mikrofonlar hala nasıl çalışabiliyor? en basit elektronikçiler bile bu durumda arıza vereceğini bilir.!
yolda kurulan bubi tuzağının mayınıda küba! yapımıymış. orayada laf soktular arada
sonuç olaraka kolombiadaki iç çekişmelerde amerika melek rolünü oynuyor
uyuşturucuya karşı savaş açan bir melek
kimbilir belkide amerikanın pazarına ortak olanlara karşı harekattı.

Tarih: 11 Mayıs 2009, 22:46 - İp: 85.***.**0.65
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Lars von Trier seven var mı?

Tarih: 12 Mayıs 2009, 09:52 - İp: 81.***.**0.173
sereze
sereze (üye)
Karabük / Meraklı

Lars Von Trier bilmem ama adına bakılırsa iyi gibi duruyo , Kieslowski filan gibi, beğenmesem de izlerim, marjinal duruyo , sinemadan anlıyomuş imajı verebiliyorum böyle isimler kullanınca

Tarih: 12 Mayıs 2009, 19:33 - İp: 88.***.**9.90
aydia
aydia (üye)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 12 Mayıs 2009, 19:39 - İp: 85.***.**8.255
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Lars Von Trier bilmem ama adına bakılırsa iyi gibi duruyo , Kieslowski filan gibi, beğenmesem de izlerim, marjinal duruyo , sinemadan anlıyomuş imajı verebiliyorum böyle isimler kullanınca

aynen. ben de onun için yazdım. sinemadan anlıyormuş imajı verebilmek için. yoksa, tanımam bile. adını duydum o kadar
---

Lars von Trier seven varmı?

Tarih: 13 Mayıs 2009, 00:10 - İp: 88.***.**7.230
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

"ÇAKARIM NEN..!!" Kadir İnanır

Tarih: 13 Mayıs 2009, 01:16 - İp: 88.***.**6.168
ozge71
ozge71 (üye)
Ankara / Amatör

"Lars von Trier seven var mı? "

hem evet, hem hayır.. Lars von Trier takip etmesi zor, düşündürücü konular seçiyor, genele hitap etmez.. "Avrupa " adlı filmini tavsiye ederim ama...

Avrupa , 2. Dünya savaşı yıllarında Almanya'da bir yataklı trende geçer ; tren kondüktörü rolündeki Jean Marc-Barr çalıştığı Zentropa demiryolu ağının sahibinin kızına aşık olur ve başına gelmeyen kalmaz.. Tabi aslında film 2. Dünya savaşı ve Nazizm i anlatıyor .. Adamın ilk filmlerinden ve korkmayın rahat izlersiniz, ilginç bir filmdir..

tabi bu arada bence sinema dediğin her ne kadar sanatsa da biraz da eğlendirici olmalı, ben kendi adıma ikisini bir arada bulduğum filmleri seviyorum. O nedenle Lars von Trier'i Dalgaları Aşmak'tan sonra pek takip etmek gelmedi içimden..)

#ozge71' tarafından 13.05.2009 11:34:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Mayıs 2009, 11:31 - İp: 80.***.**3.187
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

cevap için teşekkür ederim ozge71.trier için yaptığın yorum çok yerinde.zordur, eğlenceli değildir. bir de kamerayı çok titretir : ) dahi, filozof : ) ... "avrupa" yı izlemedim ama listemde... a, şimdi hatırladım trier'nin eğlenceli bir filmi var; "beş engel" aslında tam olarak sinema filmi denmez. ama sinema severlerin izlemesi gerektiğini düşündüğüm bir yapıt. en sevdiği yönetmen olan leth'den yıllar önce çekmiş olduğu " kusursuz insan"ı beş kez tekrar çekmesini ister. her çekimde de leth'in işini zorlaştıracak engeller koyar : ) leth zaman zaman engelleri lehine çevirip avantajlı hale dönüştürür. kısaca ; "şeytanların çarpışması" diyebiliriz...ikinci engelde sırf kullanılan şeffaf paravanı beğenmediği için leth'e: "hindistan'a dönüp tekrar çekeceksin. istediğim şey bu değildi" dediği an "yuh" dedim ... eğlenceli evet... bulmaca gibi... tavsiye ederim...
---

panctom abi, o dediğin filmi duymadım

#cinascinas' tarafından 13.05.2009 16:40:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Mayıs 2009, 16:37 - İp: 88.***.**8.231