levent92
levent92 (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

E Y L E M

Yarın 19.55-20.00'da elektiriklerinizi kapatın!
Küresel ısınmaya dikkati çekmek amacıyla yarın yerel saat farkı gözetilmeksizin, 19.55-20.00 saatleri arasında dünyanın dört bir yanında enerji kaynakları kapatılacak.

Eylem, söz konusu kesintiyle meydana gelecek enerji tasarrufunun önemine değinerek yetkilileri harekete geçirmeyi amaçlıyor. Eylem planı, e-posta adreslerine gönderilerek duyuruldu.

''Tüm dünyada küresel ısınmaya karşı ortak bir eylem'' başlığıyla gönderilen e-postada, eylem planı hakkında şu bilgiler verildi:''Yerel saatlerin farklılığı gözetilmeksizin bütün dünyada 1 Mart 2007 Perşembe akşamı, 19.55-20.00 saatleri arası tüm enerji kaynakları kesilecek. Evde ya da işteyseniz şalterler inecek, elektrikler kesilecek. Arabalar yol kenarına çekilecek. Yapabilen yapacak... Amaç, bütün dünyada yaşanacak bu 5 dakikalık kesintiyle meydana gelecek enerji tasarrufuyla karar mercilerinin dikkatini çekmek.''

Tarih: 28 Şubat 2007, 12:08 - İp: 85.***.**5.17
dsc_dsc
dsc_dsc (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

umarım işim var ken yada asansördeyken bu elektrik kesintisi eylemine rastlamaz yoksa kapıcıyı haşat ederim

#dsc_dsc' tarafından 28.02.2007 22:45:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Şubat 2007, 21:20 - İp: 88.***.**7.149
levent92
levent92 (üye)

saati belli ama siz gene temkinli olun kapıcının saati ileri gitmiş olmasın.

Tarih: 28 Şubat 2007, 22:29 - İp: 85.***.**0.206
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Ne kadar az onemsiyoruz bu durumu.. Keske biraz daha ilgi olsa. Yarin bunu uygulayanlardan biride benim.. Tesekkurler hatirlattigin icin..

Tarih: 1 Mart 2007, 01:05 - İp: 196.***.**8.20
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Ne kadar az onemsiyoruz bu durumu.. Keske biraz daha ilgi olsa. Yarin bunu uygulayanlardan biride benim.. Tesekkurler hatirlattigin icin..

Tarih: 1 Mart 2007, 01:05 - İp: 168.***.**8.42
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

pekiiii sonra ne olacak bütün fabrikalar araçlar insanlar savaşlar nükleer santraller hırsızlar haydutlar o 5 dakikalık zaman ve üretim kaybını kapatmak için kapasite yükseltip daha hızlı çalışmayacaklarmı.münihte bmw fabrikasını gezen arkadaşlar varmı aramızda bilmiyorum ama ben sadece kapıdan bakabildim içeriye dikkat dagılıyor diye almadılar benim gördügüm kısımda 16 şerit oldugunu bir şeritten 1 dakikada 3 araç çıktıgını söylediler bir olaya şahit oldum vardiyayı 2 dakika erken bıraktılar diye işçiler tekrar içeri alınıp iki dakika daha çalıştırıldı böyle bir sistemde kim ne kadar uyacak ırak ta afganistan da filistinde günde 200binton bomba attık diye övünüp sonrada benden 80 vatlık lambamı söndürmemi isteyecekler

yok kardeşim yok iş yapacaklarsa bombalamayı ve savaşmayı durdursunlar saygılarımla.

Tarih: 1 Mart 2007, 01:42 - İp: 88.***.**9.32
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

levent92 bu konuyu açtığın için teşekkürler.(Buna ilişkin benim daha önce açtığım konu için LÜTFEN TIKLAYINIZ)

dsc_dsc kardeş kapıcın elektriğini kesmez korkma böyle bir hakkı yok
batuhan19b bombalamayı ve savaşı onlar mı durduracak??? Güldürme allah aşkına.. Bu yeryüzündeki kötülükleri sen, ben, biz (yani bu kötülüklerden çıkarları olmayanlar) son veririz başkaları değil.. Diye düşünüyorum.. Saygılarımla!!!

Tarih: 1 Mart 2007, 09:19 - İp: 81.***.**2.157
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

ahmet beye bravo diyorum.. kendine pay çıkarmak için her fırsatı kolluyor.. ağa için yazılmış muska fıkrasının tamamını biliyorum.. ama burada yazarsam siteden atılırım..

yolda , arabasını durdurmak isteyen olursa, şimdiden uyarıyım.. Emniyet şeridindeki araçlara kamyon çarptı haberlerini hatırlayınız..

Tarih: 1 Mart 2007, 10:13 - İp: 85.***.**4.7
levent92
levent92 (üye)

Tarih: 1 Mart 2007, 11:31 - İp: 85.***.**4.89
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

ne yapmamızı bekliyorsun ellerimizde pankartlarla savaş alanına savaşmayın kardeşlerim diyemi gidelim yada seni kimduyar sence insanlar buna karşı dünyanın hiç bir yerinde eylem yapımadımı kim duydu ilk bizmi yapacaz adamlar beyaz sarayın önünde eylem yapıyorlar onlar sesini duyuramıyor.bu arada ingiltere prensi ıraka savaşmaya geliyormuş çok sayıda askerde onu korumak için gelecekmiş bunuda protesto edelim hiç olmazsa ırak a takviye güç gelmez 5 dakikalık eylemden sonraki eylem kutlamalarınıda protesto edelim.birde amerika ve ingilteredeki eylem için toplanan insanların çıkartacagı gazıda protesto edelim protestoyuda protesto edelim

Tarih: 1 Mart 2007, 12:48 - İp: 88.***.**9.196
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

mete007 ahmet beye bravo diyorum.. kendine pay çıkarmak için her fırsatı kolluyor..diyorsun
Bu konu ile benim daha önce linkini verdiğim konu arasındaki bağı, ilişkiyi SEN göremiyorsan BEN napıyım???
Ayrıca şu emniyet şeridi -kamyon işini bilmiyorum. Aydınlatırsan sevinirim..

Tarih: 1 Mart 2007, 13:51 - İp: 81.***.**2.157