everhard
everhard (üye)
İstanbul / Amatör

Dubai İle İlgili Bilgi Ve Yardım

Selamlar herkese,
Bir arkadaşım yakında Dubai ye gidecek ve gelirken bana lens getirebileceğini söyledi. Benim sorum şöyle olacak;
Acaba daha önce Dubai ye gitmiş, oradan makine yada objektif almış veya oradaki fiyatlar genel seviyesi hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.
Bir yada iki tane lens almayı düşünüyorum. Amerika’da Ebay’den biliyoruz bir çoğumuz, fiyatlar Türkiye’ye göre oldukça hatta baya makul. Acaba Dubai içinde aynı durum geçerlimi? Ona göre sipariş vericem.
Bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler

Tarih: 13 Aralık 2006, 23:44 - İp: 212.***.**6.230
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Dubai dutyfree magzalarinda bircok sey bulunabiliyor bazi urunlerin fiyatlari cok uygun bazilarinin ise ayni hemen hemen ben makinemi alirken ozellikle aramistim havaalanindaki bir magazayi bana daha iyi bir fiyat veremediler ama anladigim kadari ile arkadasiniz Dubai de kalacak sehrin icindeki bit pazari diye tabir ettigimiz yerlerde fiyatlar harika dubai havaalaninda 50$ hotel ucretini odediginizde pasaportunuza vize uygulanabiliyor. disaridaki magzalar cok ucuz hatta pazarlik yapma sansiniz var..mesela Turkiyede satilan bir video kamerayi dubai icinde yari fiyatina bulabiliyorsunuz. Ama spot malmidir neden bukadar ucuzdur onu pek bilmiyorum.. Ordan aldigim urunlerde hicbir problem yasamadim simdiye kadar.. Saygilarimla

Tarih: 14 Aralık 2006, 10:10 - İp: 196.***.**5.246
everhard
everhard (üye)
İstanbul / Amatör

Öncelikle teşekkür ederim.
Yani sonuç olarak hava limanından yada duty free den değilde şehir içindeki mağazalardan alışveriş yapma durumunda fiyatların Türkiye'ye göre makul olacağını söylüyorsunuz.
Acaba başka tecrübesi olan varmıdır? Örneğin fiyatlar hakkında bilgisi olan
Cemone, tekrar teşekkürler size

Tarih: 14 Aralık 2006, 18:31 - İp: 212.***.**6.230
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

00 97 142162453 sanirim Turkiyeden ararken basina 00 ekliyorduk yanlis biliyorsam duzeltirsin bana sorarsan once bir ara derim bu numara Havaalanindaki buyuk bir camera magazasi onlardanda disarida bulunan bir magazanin tel. alabilirisin.. Zevkti.. Kolay gelsin..

Tarih: 15 Aralık 2006, 08:25 - İp: 198.***.**2.246
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

sn.Everhard,
Ben, Qatardayim ancak zaman-zaman arkadaslarimiz Dubai'yi ziyaret ediyorlar. Ornek fiyat: Nikon D 200 Body 2000$ Canon s3 550$, Sony r1 1100$ Canon Eos 400 1100$, Sony Alfa 100 1200$, Nikon F80 1200$, Bu fiyatlar qatarda yaklasik 100 dolar daha yuksek. Bazen super bir indirim yapiliyor iste o ani yakalamak lazim. Her mamulde yapilmiyor . Ornek Qatar Lulu alisveris merkezinde sony t 30 350$ satildi. T50 su anda 1750 riyal/3.65, Nikon s6 1650 riyals. Nikon f80 4100 riyal

Tarih: 16 Aralık 2006, 12:19 - İp: 86.***.**5.3
cemak
cemak (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

DOSTUM NIKON D 200 UMU ORADAN ALDIM. DUBAİ Yİ COK GEZDİM KAZIKLANMA İHTİMALİ OLDUKÇA YÜKSEK.1200-1700 DOLAR ARASI FİATLAR GEZİYOR. BİRİNCİSİ TEZGAHTAR/YÖNETİCİ HİNTLİYSE KESİNLİKLE PAZARLIĞA GİRME İNGİLİZ KUSTAHLIĞI VE ALMAN KARARLILIĞI KARIŞIMI DAVRANIŞ SERGİLİYORLAR. DUBAİ MALL DA UYGUN VE GARANTİLİ MALLARA ULAŞABİLİRSİN AMA GARANTİNIN BURADA GEÇMESİ İÇİN SATICI FİRMANIN AVRUPA ORJINLI OLMASI LAZIM. BUDA FİATA ETKİ EDİYOR. BUNLARI İSTEMEM DEDİĞİNDE FİAT 1000 DOLARA KADAR DÜŞÜYOR. OYÜZDEN SOKAK / PAZAR/ VE MARKASIZ SATICILARDAN SAKIN ALIŞ VERİŞ YAPMA. YAPARSAN GERİ DÖNDÜĞÜNDE PAKETTEN BAŞKA BİR ŞEY ÇIKABİLİR.EN İYİ TAVSİYEM KARFUR VE BENZERİ YERLERDEN ALIŞVERİŞ YAPMAN GARANTİ BELGESİNİ DE 1 2 DK. İÇİNDE TÜRKİYE YE FAKS ÇEKEREK ONAYLATIYORLAR.DUBAİMALL VE DUBAİ YE 1,5-2 SAAT UZAKLIKTAKİ ABUDABİ DE BULUNAN ABUDABİMALL ALIŞVERİŞ İÇİN KAZIKLANMAYACAĞIN YERLER. FİLİPİNLİ VE HİNTLİ SATICILARA TEKRAR DİKKAT ETMENİ HATIRLATIYORUM. İYİ ALIŞVERİŞLER.

Tarih: 16 Aralık 2006, 13:04 - İp: 85.***.**9.165
  • 1