fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Doğu Karadeniz

Sevgili dostlar.
İki gün sonra Sinop'tan Artvin'e bir doğu karadeniz turuna çıkıyorum.
Trabzon ayasofya kilisesi, ardanuç kalesi gibi fotograflamam gereken yerler var. Dönüşü Ardahan, Kars, Erzurum, Erzincan ... yolundan olacak.
Maalesef doğu karadeniz iyi bildiğim bir yöre değil, ilk defa gidiyorum. Bu rotada fotografçı gözüyle görülmesi gereken yerler hakkında bilgi veren olabilirmi ? Tabii güzelliklerin yanısıra Özellikle eski yapılar, köprüler, kiliseler, camiler......

Tarih: 30 Mayıs 2007, 14:03 - İp: 85.***.**1.161
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Arşivde buldum, bahsettiğiniz yolun biraz ilerisinde olsa da yol konusunda fikir veriyor.

Tarih: 8 Haziran 2007, 12:11 - İp: 85.***.**3.78
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Evet Buffalo, burası Bayburt'a iniş yolu, hatırladım.
Güzel bulutlu bir günde fotograflamışsınç Oldukça dar bir yerinde karşıdan gelen kamyonla karşılaştığım iniş :-)
Bugün Fırtına deresi, zil kalesi ve ayder yaylasına gittik.
Ayder odukça güzeldi, ama aynı derecede turistk bir yrt olmuş. Bana bir şekilde uludağ'ı hatırlattı.
Fırtına deresi vadisi ve zil kalesi ise müthiş güzeldi.
Her iki yoldada aradığım ark şeklinde osmanlı köprülerini buldum, hepsini fotografladım.
Bu geceyi Hopa da geçirip, yarın Artvin-Kars yönüne gitmeyi düşünüyoruz. Ardanuç kalesi listemde.

Tarih: 8 Haziran 2007, 19:20 - İp: 85.***.**0.134
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

çok güzel bir yer.. keşke imkanım olsada bende gitsem...

Tarih: 8 Haziran 2007, 19:25 - İp: 88.***.**9.128
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Gece Hopa'da tufan gibi yağmur vardı, sabah artvin yoluna düştük. Ardanuç ve Ardahan kalelerini fotograflayıp Karsa geldik. Yolda hava genellikle bize lütufkar davrandı, Ancak yüksek bir yerde dolu yağıyordu.

Tarih: 9 Haziran 2007, 23:27 - İp: 88.***.**6.45