fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Doğu Karadeniz

Sevgili dostlar.
İki gün sonra Sinop'tan Artvin'e bir doğu karadeniz turuna çıkıyorum.
Trabzon ayasofya kilisesi, ardanuç kalesi gibi fotograflamam gereken yerler var. Dönüşü Ardahan, Kars, Erzurum, Erzincan ... yolundan olacak.
Maalesef doğu karadeniz iyi bildiğim bir yöre değil, ilk defa gidiyorum. Bu rotada fotografçı gözüyle görülmesi gereken yerler hakkında bilgi veren olabilirmi ? Tabii güzelliklerin yanısıra Özellikle eski yapılar, köprüler, kiliseler, camiler......

Tarih: 30 Mayıs 2007, 14:03 - İp: 85.***.**1.161
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Güle güle gez.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 00:00 - İp: 88.***.**7.26
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkürler Pazarbey,
bu yılın planında Frig vadisi de var.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 00:10 - İp: 85.***.**1.161
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Beklerim. İnaşşata kum taşınacak. Bende fotolarınızı çekerim. Malum bel fıtığı. Çaylar şirketten.Yemeğe karışmam.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 00:16 - İp: 88.***.**7.26
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Telefonunuzu bekleyecem Fatih bey..

Tarih: 31 Mayıs 2007, 00:22 - İp: 88.***.**7.133
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

Önce fatih beyin Karadeniz seyahatinin sağlıklı bir şekilde geçmesini diliyorum. Sonra güzel fotoğraflarını bekliyorum.Daha sonrada buffalo'yu kınıyorum. Sebep ise Sinop'u Karadenizden saymadığı için. Bir daha Hamsi ve Palamut avlamak için sakın Sinop'a gelmeyin.Ankarada ise karşıma çıkmamaya çalış.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 09:06 - İp: 139.***.**1.101
sema2905
sema2905 (üye)
İstanbul / Meraklı

fdemirhan bey ben aslen giresunluyum ve bizim yaylaları görseniz kümbet yaylalarını inanın başka yere gitmek istemezsiniz.Sakıp sabancı ölmeden önce bizim yaylanın şenliklerine gelmişti ve yayla ağası olarak seçilmişti.Giresun Dereli ilçesi sitesine bakarsanız bir çok güzelliğini göreceksiniz ve ayrıca üniversiteyi okuduğum şehzadeler şehri Amasyaya gitmenizide tavsiye ediyorum.

Size şimdiden iyi yolculuklar diliyorum..

Tarih: 3 Haziran 2007, 10:26 - İp: 88.***.**2.169
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

İyi dileklerinize ve ilginize çok teşekkürler.
Safranbolu da tarihi yapıları ve ünlü evleri,Kastamonu'da güzel bir külliyeyi ve arkeoloji müzesini biraz gezdikten
sonra Kasaba isimli bir köye gittik. harika bir ahşap cami var. Maalesef oraya hiç yakışmayan bir restorasyondan geçiyor.. İç kısmı bile nasibini almış bu restorasyondan, tüm özelliğini yitirmek üzere.
Kastamonu aklımda kaldı, oraya ayrıca gidip birkaç gün ayırmak gerek.
Küre dağlarından itibaren canlı yeşil bir ortam. Bu geceyi bir sahil kasabasında geçiriyoruz, yarın sabah Sinop.

Bu akşam karadeniz kıyılarındaki ilk fotografım.

Tarih: 3 Haziran 2007, 23:54 - İp: 88.***.**5.97
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Arkdaşlara talimat verdim.Sinop- Samsun sahil yolunu ulaşıma kapayacaklar..Samsuna gidebilmeniz için tek yol Durağandan geçiyor.Oraya bir şey yapmayacaklar..

hayırlı yolcukluar sevgili Fatih bey..Ağzımızı sulandırıyorsunuz ama ne çare ki böyle bir gezi bize çoook uzak..

Sinopumuza bekliyoruz.Tarihi ceza evi,Erfelek şelaleri, Akgöl, Hamsilos Koyu,Akliman, Boyabat Kalesi, Durakhan...vs. görebileceğiniz yer ve yapılar.

Ve mümkün mertebe bize günlük gezi notlarınızdan parçalar sunarsanız inanın çok çok iyi edersiniz..

Tekrar hayırlı yolculuklar.

Tarih: 4 Haziran 2007, 00:51 - İp: 88.***.**4.98
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Fatih Bey; belki okuma şansınız olabilir, ben de iki günlük mini doğu karadeniz turundan yeni döndüm.
yusufeli-tortum arasında muhteşem güzellikte çok sayıda kilise var. Bir kısmı harabe, bir kısmı ayakta.
Bilginiz olsun.

Tarih: 4 Haziran 2007, 01:20 - İp: 88.***.**2.138
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Sahile İnebolu'dan çıktık, geceyi geçirdiğimiz Çatalzeytin'de çok güzel bir gün batımı vardı.
Sabah geze geze Sinop'a geldik, yolda yeşilin her rengi ve lacivert deniz.
Sinop'ta limandaki avcılar kulübünde çay, ve yakındaki fırından simit.
Denizci Otel'e yerleştik, burada wireless internet var.
Birazdan Pervane medresesi ve Sinop cezaevini gezmeye gidiyoruz. Hava pırıl pırıl, polarizasyon çok iyi, keşke birazda bulut olsaydı.

Tarih: 4 Haziran 2007, 14:58 - İp: 88.***.**5.43