ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Deniz Feneri

Almanya'da gurbetçilerden toplanan 40 milyon euro paranın 36 milyon eurosu buharlaştı...

Almanya adaleti suçluları jet hızıyla yargıladı. Mahkum etti. Türkiye'deki uzantılarını ise Türkiye'ye ihbar etti.
Türkiye'de üç yıldır soruşturmayı yürüten savcılar tam önemli isimlere ulaşmışken ve bayram sonrası bunlar tutuklanacak iken, sanıkların şikayeti nedeniyle davadan alındılar...

Ergenekon ve Balyoz davalarında bir çok savcı şikayet edildi ama hiç davadan alınan olmadı.

Bu büyük yolsuzluk örtbas edilmeye doğru gidiyor...
Dosyayı kapatmaya yönelik çabalar adım adım ilerliyor.
Yarın sanıklar için beraat verilirse hiç şaşmam.
Yargıya güvenim kalmadı...

Hani ülkede ileri demokrasi vardı?
Hani ülke hukuk devletiydi?
Hani ülkede yargı bağımsızdı?

#ercan43' tarafından 29.08.2011 15:08:10 tarihinde düzenlendi.

#ercan43' tarafından 29.08.2011 15:09:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Ağustos 2011, 15:07 - İp: 92.***.**6.211
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Memleket ahalisi Çukurcada yaşanan kahpe saldırıya yoğunlaşmış iken bir süre önce tutuklanan yüzyılın yolsuzluk olayı olarak tarihe kazınan deniz feneri zanlıları dava heyetinin top yekün değiştirilmesinden sonra mal varlıklarına konulan tedbir kaldırılarak serbest bırakıldılar. Yandaş tayfasının ergenekon balyoz vs adlarla zikrettiği davalarda yıllardır her hangi bir karar çıkmazken asrın hırsızlığı deniz feneri davasında üst üste kararlar çıkıyor olması BAĞIM(LI)SIZ YARGI adına sevindirici gelişmelerdir.

Tarih: 23 Ekim 2011, 03:09 - İp: 78.***.**1.129
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Silivri'deki tutuklular 4 yıldır yatıyorlar. Ama Deniz feneri sanıkları 4 ayda serbest bırakıldılar.
Gerekçe;
"Daha fazla tutuklu kalmaları cezaya dönüşür."
Hukuktaki çifte standarta bakın siz!...

Tahliyelerin, tutukluları cezaevinde bazı akp li bakan ve milletvekillerinin ziyaretinden sonra gerçekleşmesi anlamlıdır.

"Deniz feneri tutuklularının bir süredir AKP ye haber göndererek "bir an önce dışarı çıkmazsak konuşuruz" dedikleri iddia edildi. Siyasi çevreler şüphelilerin konuşması halinde AKP nin ciddi sıkıntıya düşebileceğini iddia ediyor. (Aydınlık 'tan alıntı)

#ercan43' tarafından 23.10.2011 19:06:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Ekim 2011, 17:00 - İp: 92.***.**5.215
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

ne oldu o dinci yardım kuruluşlarına yav, afrikaya libyaya filistine koşarak , ölümüne giden... van da vatandaşlar yerlerde yatıyor yağmurun altında donuyor heyyyyyyyyyyy

biz arap milletleri için milyonlarca doları anında harcadık ama van a yetişemedik... az önce izledim canlı yayında, millet rezil halde, hala çadır battaniye yetiştiremediler...

yuh diyorum yuh...

ama o canlı yayında bağırıp çağıran şikayet eden emmi yine gider verir oyunu bu hükümete, adım gibi eminim...

Tarih: 25 Ekim 2011, 19:34 - İp: 88.***.**7.23
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Aferin sana fuji...Sen o yazıyı yazmaya zaman harcarken birileri setevede o yerde yatanlar için yardım topluyordu.

Peki şimdi sen ne yapmış oldun, hadi bunu da sen söyle.Adını sen koy bakalım.

Tarih: 26 Ekim 2011, 23:19 - İp: 88.***.**5.222
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

emmi para değil çadır diyorum... para zaten devlette var, örtülü ödenekten arap ülkelerine gönderilen milyon dolarların haddi hesabı yok, van a da harcarlar sanırım o paralardan...

amma velakin hala dışarıda sıfır derecede yatan vatandaşlar var... hatta bugün gördüm iran dan gelen çadırlarda yatıyorlar... ilk gün yardımları reddeden her zamanki gibi kibirle böbürlenen hükümeti kınıyorum...

devletin 50 bin çadırı var, ihtiyaç olan 100 bin çadır... ama yardıma ihtiyacımız yok denilip caka satıldı, insanlar çocuklar buz gibi havada toprak üstünde uyudular kaç gece...

İran ve azerbaycan , teklif bile etmeden yardıma koşmuşlar... o yüzden allah razı olsun... diğer devletler teklifte bulunup reddedildikleri için ve daha sonra teklifleri kabul edildiği için yeni yeni yetişiyorlar... allah onlardan da razı olsun...

ben ne yapmış oldum açıklayayım, arap ülkelerine ölümüne koştular yardıma, ama sıra bize gelince dış yardımı kabul etmeyerek güye büyüklendiler... kızgınlığını anlıyorum , aşık olduğun Tayyip ilk defa bir konuda hatasını kabul etti hocam, ben de bu durumu dile getirdim, öfkelenmeni anlıyorum, hayal kırıklıkları öfkeyi beraberinde getirir...

Tarih: 27 Ekim 2011, 01:11 - İp: 78.***.**4.189
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmi onu libyaya demokrasi getireceğiz diye ayaklanan çapulcu isyancılara uçakla 300 milyon dolar gönderen hükümete ve dışişleri bakanına sor.

libyada demokrasi getireceğiz diyenler de şeriat ilan etti sonunda. bizim hükümetin demokrasiden neyi anladığını neyi kastettiğini sen anla artık.

Meğerse ömrü boyunca nerede ise bedavaya yaşayan libyalının tek derdi dört avrat alabilmekmiş de onun için ayaklanmış. buna da herhalde dört avrat demokrasisi demek lazım.

Bizim hükümet de şeriatçıları açıktan 300 milyon dolarla desteklemiş oldu.

Tarih: 27 Ekim 2011, 17:07 - İp: 85.***.**2.21
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

aşık olduğun tayyip emmi.
aşk insanın gözünü kör eder zira. normal bir ruh halide deyildir. hastalığa tekabül eder aşk.

seteve yardım toplamakta imiş.
desene yeni keriz fenerimizin adı seteve oldu bundan kerli.

Tarih: 27 Ekim 2011, 17:20 - İp: 85.***.**2.21
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

oturduğunuz yerden laf ebeliğini iyi biliyonuz.Adam evler yıkılmış insanlar canhıraş bağırıyor kaçışıyor ama birileri "nerde devlet, nerde emniyet peşindeydi"..

17 ağustosa 12 kasımda bizim köye nedense hiç çadır madır gelmedi..Yiyecek içeçcek ise ancak bir ay sonra gelmişti ama biz bunu devlete isyana dönüştürmemiştik...

Ve medyanın da umurunda değildik...Hatta kimsenin umurunda değildik.
Ama iş ayrılıkçı tehtidine dayanınca tabii farklı oluyor..Ahh keşke biz de ayrılıkçı kürt olsaydık (!)

Hadi bakalım emmiler..Biraz daha ajidaston yapın..Hükümeti yıkmak adına pekakaya destek verin, sonra da çıkıp bölünüyoruz diye yaygara koparın..

Afffffferim sizlere...

Tarih: 27 Ekim 2011, 18:28 - İp: 88.***.**2.65
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

Nefrette insanin gozunu kor eder.

Tarih: 27 Ekim 2011, 18:29 - İp: 69.***.**4.188
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

70 yaşında evi yıkılmış ilk iki günü kaldırımda dondurucu soğukta geçirmiş adamın pkk ile ajitasyonla ne alakası var...

iran ve azarbeycan depremin olduğu saat yardıma koştular , hükümeti dinleselerdi ancak bugün ulaşabilirlerdi diğer devletler gibi... çünkü hükümet biz güçlüyüz halkımızın yarasını sararız dedi ilk anda... sonra hata yaptığını, daha battaniye dağıtmaktan aciz bir organizasyona haiz olduğunu anlayınca, 2 gün sonra yardım mektubu gönderdi... hatta köpek israiloğluları bile yardıma geldi ... çünkü bu insalık işi, siyaset din ırk pkk parti üstü bir afat...

benim sinirim insanların soğukta çoluk çocuk yağmur altında kalması 2011 yılında hem de, hani tayyibin çok güçlüyüz ortadoğunun lideriyiz dediği yılda... hani 380 milyon doları bir çırpıda arap ülkesine devrim olsun diye gönderdiğimiz yılda... ama sadece 50bin çadırımız varmış...

tayyip ilk defa hatalıyız dedi, canlı izledim tv de... ilk 48 saat sıkıntı yaşattık özür dileriz, ama yaraları saracağız, gereken yapılacak dedi...

maşukları hala siyaset yapıyor, ben ona isyen ediyorum artıki tayyibe değil...

Tarih: 27 Ekim 2011, 20:19 - İp: 95.***.**6.115