pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Defineci Pazarey

Şaşırdınız dimi. Bende şaşırdım. Geçenlerde birisi büroma geldi. BEnde iyi bir dedektör varmış, onada lazımmış, kısa bir süre kullanacakmış. Yav dedim yok öyle bir merakım bende dedektör yok define falan aramam.
Yok yok dedi. Varmış sende iyi bir makina. Asıp boynuna dağ bayır define arıyormuşsun. Herkes görmüş seni dedi. O zaman tamam dedim. Beni fotoğraf çekerken görmüşler. Define aradığımı sanmışlar.
Aman dikkat başınıza böyle işler gelmesin. Gelirsede beni arayın. Yaparız bişeyler.

Tarih: 7 Ocak 2008, 18:25 - İp: 88.***.**3.45
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

nasip tuvalet taşıymış demekki

Tarih: 7 Ocak 2008, 22:42 - İp: 88.***.**4.221
ocant35
ocant35 (üye)
İzmir / Amatör

Ben Emekli Ormancıyım.
Köylerde işlerimizi takip ederken her kesimden insanlarla beraber ortak konu bulmak zor.
Maçtan bahsetmek te tehlikeli, siyaset te. hele hafif sözler hiç yakışmaz.
Ziraat kazanç, geçim gibi yaralara da tuz basmanın hiç alemi yok.
Herkesin keyif alıp zevkle birkaç söz söyleyeceği iki konu kalıyor.
Birincisi Av, İkincisi Hazine,
Av işinde topluluğun yarısı sizinle ilgilenir. "Define sözü duydum. Köyde usta işaret bilen varmış" diyecek olursanız, bütün konular biter, geniş bir çerçevede herkes çan kulağıyla kimbilir kaçıncı defa duydukları hikayeleri meraklıların ağzından, hemen gidip alma hevesiyle dinlerler. Kısa da olsa etrafta mutlu, hayale dalmış, tebessüm eden yüzler görürsünüz.
Tabii, peşinden "Yeni şef var ya, dağlarda gezerken hep işaret arıyormuş" "Zaten elinde bazı yerleri işaretli bir de haritası vardı" ; Pikabın arkasında 5 kazma gördüm"; "Haftaya akkaşın yanından yol geçirecez diye dozer getireceklermiş"; " Dozerci neler bulmuş bilmem ama iki gün çalıştı, adam dozeribırakıp gitmiş" ; "Bulduklarını şefle bölüşmüşler" vs.
Şükür silah ve yüklü para taşınan , gece gündüz kar-çamur-yangın dağlarda ayda ortalama 2000km ortalama yol yaparak, 5000 den fazla kişiyle 28 yıl çalışıp kazasız ve temiz sicille emekli olmak kısmet oldu.

Bir defa adınız konuşulduysa o söz adli sicilden fazla kalıcı olur. Mahkeme kararıyla da kalkmaz.

Pazarbey arkadaşımızın işi zor. Sicil yazılmış. Allah kolaylık versin.

Saygılarımla

Tarih: 7 Ocak 2008, 23:10 - İp: 81.***.**5.216
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

yine bir bahar günü kemaramı astım boynuma atladım motoruma tekirdağ tarafına gittim
her seferinde sakaryaya olmasın değişiklik olsun dedim
neyse
orda mağaralı ormanlı yeşilli böcekli bir yer bulabilme ümidi içersinde yerleşim biriminden uzak bir yerde dolanırken iki dane adam (dallama demek daha doğru da olabilir) çıktı karşıma ve benden bulduğum hazinelerin hesabını sormaya başladılar
önce bir süre afalladım sonra jeton düştü
oraya gelen her yabancıyı - ki boynunda kamera olunca heralde daha inandırıcı oluyo - potansiyel hazine soyguncusu olarak görüyorlarmış.
...
aradan uzun bir zaman geçti gazeteden şu haberi okudum : 'tekirdağda bir evin içinde hazine aramak için kazdıkları kuyuda toprak kayması ile öldüler'

Tarih: 7 Ocak 2008, 23:30 - İp: 88.***.**9.39
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

sevgili toprim öncelikle kazı calışmalarında bolca başarılar allahım kazma ve kürek takımına zeval vermesin..malum define bölgesi kütahyamızdan bu işten cokca zengin olan var sende bulursan toprini unutmazsın sanırım.seni seven toprinden tekrar bol topraklı kazılar dilerim.toprin liebster

Tarih: 8 Ocak 2008, 02:05 - İp: 88.***.**1.195
ibr.pey.
ibr.pey. (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

Makina varsa özelden görüşelim..
Aman kimse duymasın..
Ne de olsa ajanlar cirit atıyor..

Tarih: 8 Ocak 2008, 10:26 - İp: 85.***.**6.196
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

satsaydın keşke, evet define arama makinesi bu derdin, 5000 dolar normalde ama sana 3000 dolar yapayım deseydin.

Tarih: 8 Ocak 2008, 11:19 - İp: 81.***.**7.49
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Buf ben defineciyim dolandırıcı değil.
İbrahim pey abi .Sizleride bu konuyla bile olsa foruma çektikya tamam. Bundan sonra sadece özel üyelere has bir galeri bölümü açılsın.
Adıda Kültürel mirasımız olsun. Bu " " muhakkak olmalı emme. Kimsecikler şüphelenmesin. Bulduklarımızı bunda sergileriz.
Bide forum açılsın.
Heykel satım sorunsalı,
Pazarbey jandarmaya yakalandım imdat
Göçük altındaki günlerim
Çıplak heykel günahmı.
Ya eskidost geçmez .
Liebstr dostum senin ipinle define aranmaz. SEn sergiye bile gelmedin.
Magara herkesi kendileri gibi sanıyorlar demekki.
Ocant abi .Meselesi o kadar güzel açıklamışsınız ki. Okurken öldüm gülmekten. Aynen öyle işte. Allah kurtarmış. Artık ben naparım bilmiyom.
Ty taşta taş ha.

Tarih: 8 Ocak 2008, 17:08 - İp: 88.***.**7.106
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Ne olur ne olmaz..

Tarih: 12 Ocak 2008, 06:58 - İp: 88.***.**5.35
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

bu amcada define arıyo
uzmanlaşmış o yüzden elektroniğe ihtiyacı yok