pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Defineci Pazarey

Şaşırdınız dimi. Bende şaşırdım. Geçenlerde birisi büroma geldi. BEnde iyi bir dedektör varmış, onada lazımmış, kısa bir süre kullanacakmış. Yav dedim yok öyle bir merakım bende dedektör yok define falan aramam.
Yok yok dedi. Varmış sende iyi bir makina. Asıp boynuna dağ bayır define arıyormuşsun. Herkes görmüş seni dedi. O zaman tamam dedim. Beni fotoğraf çekerken görmüşler. Define aradığımı sanmışlar.
Aman dikkat başınıza böyle işler gelmesin. Gelirsede beni arayın. Yaparız bişeyler.

Tarih: 7 Ocak 2008, 18:25 - İp: 88.***.**3.45
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

meçhul niye gütlme kirizine girden de bakem.
lazhopa ne diyon ne kepçesi.

Tarih: 17 Ocak 2008, 19:52 - İp: 88.***.**2.52
ocant35
ocant35 (üye)
İzmir / Amatör

Aklıma yaşanmış bir olay geldi.
Kulanın Gökçeören kasabasında çok sayıda defineci var.
Sonradan Belediye başkanı olan Mustafa bey, arkadaşlarıyla Alaşehir yolu ortalarında (Salihlinin Bintepelerinden) bir höyüğü kazmaya gidiyorlar.
Kazmalar kürekler tam tekmil.O sıralar koyun hırsızı arayan Jandarma etrafta şüheli kişi faaliyeti ararken ekibi çukurun başında malzemeleriyle alıp Hakimin karşısına dikiyor.
Ali, "Ben kaçan sığırlarımı aramak için Osman arkadaşımla birlikte etrafı tararken, bir kalabalık gördüm, ne oluyor diye bakmaya gittiğimde, Jandarmalar geldi. Bizi de alıp getirdi. Ne olduğunu anlayamadım." demiş.
Bizim Mustafa bey, " Alaşehirde satılık bir araba duydum. Yaşar beyle bakalım diye yola çıktık,olay mahallinden geçerken tanımadığımız kişilerin tepenin kenarını kazdığını gördük. Su çıkmaz bina olmaz deyip tartışırken üzerimiz biraz çamurlandı. Dağı kazanları kovalamayı başardığımız anda da Komutan geldi.Az daha önce yetişseydi kazıcıları da yakalıyacaktık"
Hakim etrafa bakıp azarlamış. "Az daha dursanız kazı üstüme kalacak. Yıkılın karşımdan."
Olay 1970 ler civarı, "Tarihi Eserleri Koruma Yasası öncesi yaşanmıştır.
Gerçi hukukçular daha iyi bilir. İnsanı "dilinden" asarlar. Önce tamam, "Ben yaptım, pişmanım" dedirtip kalem kırılırdı.
En güzeli hep itiraz edip kesinlikle reddetmek. Hatta, en umutsuz zamanda bile "Yoldan geçiyordum, adamları kovaladım, siz geldiniz."
Emekli subay bir matematik hocam vardı. "Namlular suya gömülene kadar atışa (mücadeleye) devam" derdi.

Saygılarımla.

Tarih: 18 Ocak 2008, 21:04 - İp: 81.***.**6.250
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Aynısı geldi başıma. BEn adamlara kabul edin dedimsede hayır biz kazmadık , başkaları kazıyordu biz onları kovaladık dediler.
Sayın mahkeme heyetide bunu yutmadı tabi. Sanırım 3 ay tutuklu kaldılar. Bu tarihi eser kaçakçılığı için rekor.

Tarih: 18 Ocak 2008, 21:32 - İp: 88.***.**2.52
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

bir sivil olaraktan mahkemelere izleyici olarak girebilirmiyim ?
hani filmlerde oluyo ya öyle

Tarih: 18 Ocak 2008, 22:53 - İp: 78.***.**1.237
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Olmaz kardeşim.Ancak askerler girer.

Tarih: 18 Ocak 2008, 22:54 - İp: 88.***.**2.52
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

dava üzerine yıkılırsa şaşırma makara

Tarih: 18 Ocak 2008, 22:55 - İp: 78.***.**1.17
makara
makara (üye)

ben sosyal gelişmeleri (yada gelişmemeleri) takip etmek istiorum vatandaş olarak mahkemeleri izleme hakkını kendimde görüyorum
izin verilmesini istiyorum ve bu uğurda slogan atıyorum :

maah-kee-meee-leer aa-çıl-ssın
Vaa-tan-daaaş-taa ka-tııl-sııın

(nası güzel slogan attım dimi? )

Tarih: 18 Ocak 2008, 23:04 - İp: 78.***.**1.237
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ttamam mağara gel. Açık zaten. Ama gelen yok.

Tarih: 18 Ocak 2008, 23:27 - İp: 88.***.**2.52
makara
makara (üye)

hangi yasal düzenlemelerden sorumluyuz ?
kanunlar bizden beklentileri nelerdir ?
mahkemede karşımıza çıkabilecek kazık sorular varmıdır ?
hafifletici sebepler nelerdir ?

öğrenilmesi gereken daha nice şeyler var

ama garip olan. milyonlarca insandan kaç kişi Tc kanunlarını biliyor? bilmediğimiz şeylerden sorumlu tutulmamız kimsenin dikkat etmediği ama en çok dikkat etmesi gereken bir tezat değilmidir ?
soruyorum türk halkona v pazarbeye

Tarih: 18 Ocak 2008, 23:32 - İp: 78.***.**1.237
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kanunu bilmemek mazeret sayılmaz.
Öyle kabul edilmese herke s ben sorumsuzum der kurtulurdu işin içinden. Sonu gelmezdi.

Tarih: 18 Ocak 2008, 23:43 - İp: 88.***.**2.52