panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Casper Ve Windows 7 Almayın!

canciğer bir dostum için aracı olup, ona windows 7 yüklü casper bilgisayar aldık.
doğrusu ben aracı oldum.
bin kez pişman oldum.
parayı bayılıp, yasal windows 7 li ürün aldık ama sinirden deli olduk!

bu ne biçim windows 7 ??
bu ne biçim notebook??
bu ne biçim casper??

ilk aldığımızda sorunluydu, geri gitti, windows 7 yi tekrar kurmuşlar.
geldi, bu defa başka sorunlar..

yuh be yuh
bu sitedeki duruşum ve çizgim, şu an dilimi tutmamı sağlıyor.

ama sinirden başımdaki basınç tarif edilemez!

CASPER almayın!

wİNDOWS 7 henüz çok yeni ve uyumsuzlukları çok!
onu da almayın!

şimdi bu laptop bende ve arkadaşım bu durumları henüz bilmiyor.
ben ona nasıl açıklarım

Ve sorun çözüldü!
piyasadaki bilgisayarların çoğunda "windows 7 starter" sürümü yüklü..

5 para etmez bir sürüm.. bu resmen skandal gibi birşey..

ve bu sürümde, masaüstü değiştirmek yok, kişiselleştir yok, temalar yok, hiçbi .ok yok!
tüm bunları istiyorsan üstüne para farkını bayılıyorsun ve üst sürüme geçiyorsun.

oysa eskiden vista olsun, xp olsun, en alt sürümlerde bile böyle basit şeyler vardı.

yahu düşünün, masaüstü resmini değiştiremiyorsun!
yuh yani yuh
böyle bir sürüm mü olur?

microsoft böyle dandik bir sürümü, piyasada satılan bilgisayarların çoğuna yükleyip, kullanıcıları üst sürüm satın almaya mecbur kılıyor?
bu resmen şeytanlık

insanları zorla üst sürüm almaya mecbur ediyorlar.

Tarih: 17 Kasım 2009, 03:08 - İp: 88.***.**1.109
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sırf içinde eski Mail programları olmadığı için bile Windows7 'yi almamak lazım ... WindowsLive Mail diye kafa yediren yeni bir programları var .

Ben 1 hafta forumlarda dolandıktan sonra , Mozilla T.bird mail programını indirerek çözüm buldum . Windows , hotmail & gmail gibi web-based mail programı kullanmaya mecbur ediyor Windows7 'de ... Ne dosya , ne adres , ne mail hiç bir şey aktaramıyorsunuz eski pop-serverlı mail programlarınızdan .

Windows7 yeni PC ile filan geliyorsa tamam - PC zaten boş , kaybedecek bir şey yok , artıları da çokmuş - ama sakın halihazırda çalışan XP,Vistanızı filan upgrade ile değiştirmeye kalkmayın . Bir dolu eski programla uyumlu çalışmadığı forumlarda tartışılıyor .

#paperman' tarafından 17.11.2009 08:27:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Kasım 2009, 03:49 - İp: 96.***.**9.175
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

bu konunun Tüketici Sorunları kısmına taşınmasını tüm yetkili matadorlardan arz ederim

Tarih: 17 Kasım 2009, 08:33 - İp: 81.***.**7.150
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

abi sen arkadaşının telefon numarasını bana ver ben yardımcı olurum sana

Tarih: 17 Kasım 2009, 09:48 - İp: 81.***.**7.150
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Her yeni sistem gibi bununda sorunları var.
Ben windows7 ye geçmeyi düşünenlerdenim ama şimdi değil. şöyle 1 yıl falan geçsin bakalım.
Ama şöylede düşünmüyor değilim, durduk yere neden işletim sistemimi değiştireyim ki? Bu xp bana yetmiyor mu? şuan yetiyor. ee ozaman? bu 7 nin bana sağlayacağı en büyük özellikleri nelerki?
şaşanlı görüntüsü, cicili bicili ikonlar, kımıldak simgeler, yanar döner arkaplanlar, herşey aynı ama sadece yerleri değiştirilmiş menüler ve kullanım kolaylığı (zorluğu) yani hep aldatmaca hep sorun..
vaktim değerlidir benim, şimdi bunlarla uğraşamam.

yakın zamanda zaten adobenin programları 64 biti komple destekleyecekmiş. ozaman geçiverelim hemde piyasadaki 64 bit altyapısı hazırlansın donanım desteği sağlansın (ucuzlasın) elbet ozaman bir windows7 yakışır banada.

Tarih: 17 Kasım 2009, 19:25 - İp: 78.***.**7.96
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

bugün sorunun kaynağı çözüldü. bu resmen skandal gibi birşey..

microsoft, zenginliğine zenginlik katmak için iyi yol bulmuş

şu an piyasada satılan bilgisayarların çoğunda "windows 7 starter" versiyonu yüklü..

ve bu basicte, masaüstü değiştirmek yok, kişiselleştir yok, temalar yok, hiçbi .ok yok!
tüm bunları istiyorsan üstüne para farkını bayılıyorsun ve üst sürüme geçiyorsun.

oysa eskiden vista olsun, xp olsun, en alt sürümlerde bile böyle basit şeyler vardı.

yahu düşünün, masaüstü resmini değiştiremiyorsun!
yuh yani yuh
böyle bir sürüm mü olur?

ÜSTELİK, EKRANDA RENK SAPMA SORUNLARI VAR. REZALET!

amicrosoft neden böyle dandik bir sürümü, piyasada satılan bilgisayarların çoğuna yükleyip, kullanıcıları üst sürüm satın almaya mecbur kılıyor?
bu resmen şeytanlık

Tarih: 17 Kasım 2009, 20:16 - İp: 88.***.**1.109
umut1993
umut1993 (Objektif)
Bursa / Amatör

abi hiç açıklama git ver casperi al parayı sonra IBM markalı al bi tane ver sen de o da rahatlasın ...

Tarih: 17 Kasım 2009, 20:17 - İp: 88.***.**8.77
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

heh heh..

rövanş elbet bizimdir,bizim

şu ikoncanlara yeni ve özel bi ikoncan ilave etmek lazım
bu gibi anlatımlar için

yani fincanı taştan oyarlar, durumları

Tarih: 17 Kasım 2009, 21:51 - İp: 88.***.**1.109
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

konunun başlığı PAZARBEYİ ANLAMAK OLARAK DEĞİŞTİRİLSİN.

Tarih: 17 Kasım 2009, 23:37 - İp: 78.***.**0.43
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

ya da pazarbeyin laneti de olabilir

Tarih: 18 Kasım 2009, 00:14 - İp: 88.***.**1.109
warrior_tr
warrior_tr (Objektif)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

eveeet mevzu basit ve net, windows7 microsoft un donanım pazarına hareket vermek için başlattığı vista muharebesindeki yeni kaçışın adı, daha önce vista lansmanında birebir ifade ettikleri şuydu artık 300-500 dolarlık bilgisayarlar pazardan kalkacak eskidedn olduğu gibi insanlar 2000-3000 dolara bilgisayar alacaklar ki vista çalışsın. Tespit doğru ama sonuç fiyasko xp gibi minimum gereksinimle maximum performansı veren bir işletim sistemini vista unutturamadı.
Şimdi microsoft donanım pazarını düşünmekten vazgeçip kendini düşünmeye başladı starter gibi bir versiyonda ise mantıksız kısıtlamalara gitmesi ürünün kaymaklı kısmının versiyonlarını ateşli bir şekilde satma isteği.
microsoft sarmış dört bir yanımı bana herşey bana xp yi hatırlatıyor kısaca.
Bu arada renk mevzu için kısa bir tarife belki fayda olur.

ClearType ile metinlere çeki-düzen verin, Renk Kalibrasyonu ile ekran renklerini toparlayın
Genellikle ekran kartı yazılımlarıyla gelen bu özellik bu sefer Windows'a entegre edilmiş. Ekrandaki metinlerin etrafında auralar görüyor, şakralarını sayabiliyorsanız çok yakında gözleriniz bir derece daha bozulacak demektir.
ClearType Text Tuner ile birkaç adımda ekrandaki metni en iyi hale getirmeniz mümkün. Sonuç ise gayet tatmin edici. Kontrol Paneliyle boğuşmak istemiyorsanız Windows'un bu işleri gerçekleştiren iç komutları cttune.exe ve dccw.exe

#warrior_tr' tarafından 18.11.2009 01:26:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Kasım 2009, 01:24 - İp: 92.***.**3.75