hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Buzdolabı Alım Sorunsalı

Dün ikindi vakitlerinde bizim evdeki buzdolabı rahmetli olmuş. Hık mık etmiş gitmiş.
Şimdi yeni bir buzdolabı almak icap ediyor.
En az sorunsal çıkaracak en dayanıklı buzdolabı tavsiyelerinizi bekliyorum.

Not: Pazarbey bir daha görüşmeyelim. Seninle görüştüğümden beri bütüm işlerim ters gidiyor. Sorunsal üstüne sorunsal çıkıyor.

Tarih: 12 Ağustos 2010, 09:14 - İp: 85.***.**4.240
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Allah belanı vermesin mete. Galvaniz saç değil o. İnoks

Tarih: 12 Ağustos 2010, 16:41 - İp: 95.***.**9.220
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Pazarbeyi senin dediğin markaları araştırdım Ankara'daki bütün mağazaları lüküs semtlerde konuşlanmış durumda bizim gibi avma hitap eden mağazaları yok Ankara'da.

Tarih: 12 Ağustos 2010, 17:31 - İp: 88.***.**5.138
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Emmi ney alırsan al Ariston alma.
Keza ben aynı hata'ya düştüm
Daha doğrusu hanım düştü gitmiş kendisi almış.
Lakin desibelini sevdiğimin b.dolabı pek bi desibelli çalışmakta.

Lakin aynı dönemlerde benim teyzoğlu da ariston cu bayi arkadaşı var diye b.dolabı, ç.makinesi ve b.makinesi almış. Kısa bir müddet sonra hepsini değiştirip başka bir markadan yenilerini aldı. (Teyzoğluda benim gibi zengindir anlamışsınızdır zaten )

Buzdolabı alacak isen Amana alacaksın emmi.
Amanhaa değil A-ma-na.

Lakin geçende benim bilader büroda kendi odasındaki fişi daha ceryana takılmamış sıfır büro buzdolabını arkadaşına verdi. Onunla kavga ettim bu aralar.

Tarih: 12 Ağustos 2010, 18:08 - İp: 85.***.**1.173
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Emmiler kilima alım sorunsalındaki son dakika gelişmelerini veriyorum.

İstemeye istemeye siemens 12906 almış idim 1.600 TL ye. Lakin kaporta da vermiş idim 100-TL.

Lakin yorumdonanımhaber sitesindeki kandaşlar fujitsu general kilima da kampanya olduğunu 2.000 liralık 12.000 btu inverterlerin 1500 tl ye satıldığını söylemeleri üzerine, gece saat yerel saat ile 11.00 civarında yolda gördüğüm iklimsa montaj arabasını durduraraktan sordum doğru dediler.
Ve simense verdiğim 100 lira kaportayı yakmayı göze alaraktan fujitsu general aldık netekim.
Lakin simensi aradım onlarda gel 100 liranı al tamam dediler.
Simensten soğutmada ve ısıtmada %20 daha az tüketimli.
Daha görmedim ama tavsiye ederim emmiler.

Keza odayı buzhaneye çevirdiğini idda etmekte satıcı ve tanıtımcılar.
Böylece sadece yiyecek ve kımızlarınız değil siz de her dayim taze kalırsınız emmiler.

Tarih: 12 Ağustos 2010, 18:28 - İp: 85.***.**1.173
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

emmi biz birşey biliyoruzda söylüyoruz. bi kerer al tam al. okyanus gibi abuk sabuk marka alma keza. aristonmu alınır. benim aldığım çamaşır makinasının reklamlara göre üstünde kedi uyumakta idi. lakin alınca değil üstünde mahallede kedi kalmadı gürültü mukabili.
dondurucusu altta olarlardan al emi. a plas enerji tüketen al.
okyanus cimri plas olduğundan en az tüketeni alır hep.

Tarih: 12 Ağustos 2010, 19:50 - İp: 88.***.**7.100
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Dondurucusu pek mühim değil lakin üstte olması iyidir. Dondurucuyu çok kullanmadığımızdan üst tarafta olsun. Anam hatunun boyuda benim gibi azıcık kısa olduğundan buzdolabının alt tarafını daha rahat kullanmakta. Alt tarafta az kullanacağı dondurucu olursa üst tarafa ulaşmakta zorluk çeker.

Tarih: 13 Ağustos 2010, 09:16 - İp: 88.***.**5.138
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Emme eyilmesi zor olur alttakileri almak için. Ben o yüzden dediydim. Bizim hanım nerede is ebenim boyumda olduundan bize tersi gerekmektede.

Tarih: 13 Ağustos 2010, 09:42 - İp: 78.***.**7.94
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Boydan gariban bir aile olduğumuzdan bizede tam tersi gerekmekte. Hatta evin kapısını değiştirirken gözetleme deliğini anam hatunun görebileceği yükseklikten deldirdiydik.

Tarih: 13 Ağustos 2010, 10:10 - İp: 88.***.**5.138
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Allah canını almasın emi.

Tarih: 13 Ağustos 2010, 10:12 - İp: 88.***.**1.70
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Tarih: 13 Ağustos 2010, 10:29 - İp: 88.***.**5.138