appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

Bunu Gördünüzmü

daha önce verildi mi bilmiyorum...http://web.comhem.se/~u53900029/Israil-filer/frame.htm

Tarih: 12 Ağustos 2006, 10:13 - İp: 85.***.**9.240
dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili appendix böyle bir vahşeti bizlerele paylaşıp isarilin nekdar vahşi bir politika izlediğini bizlere tekrar hatırlattın.
inşallah bir gün yapmış olduğu zulmün karşılığını görür.bu dünyada olmasa bile öbür dünyada....

bu ibret alınması gereken konuyu gereksiz bir tartışma ortamına sürükledikleri için sevgili saltiks'e ve sevgili osmanlı'ya yanlış yaptınız diyorum.
özellikle bu tartışmayı başlatan osmanlı arkadaşıma....:

bakınız sevgili osmanlı kardeşim.dini konular hakkında pek detaylı bilgin olmadığı(yazılarından hemen belli oluyor)halde atıp tutuyorsun.lütfen butür bilgi sahibi olmadığın dini konular hakkında yorum yapacaksan biraz araştır öyle yaz.
inanç konusunda hassas olduğun anlaşılıyor.ama ne olur din adına hükümler vermeye kalkışma.
1)bir kardeşimizin yapmış olduğu duadan yola çıkarak ne hakla onu aşırı dinci ilan ediyorsunuz.elinizde hangi terazi var.bunu ölçebilen.
2)islamda tesettür denen şey vardır.kadınlar el yüz ve ayaklar hariç bütün bedenini kapatması gerekir.buna uymayan günah işlemiş olur.ama dinden çıkmaz.belki açık bir inasnın imanı kapalı birinden daha fazla olabilir.insanları sadece kapalı veya açık diye değerlendirmemek lazım.ama.islamda yok demek çok yanlış birşey.lütfen bilmediğimiz konularda ahkam kesmeyelim.
3)son olarak allahın emri örtünme farzını yerine getiren veya örfi olarak çarşaf giyen bir bayana ninja demek sonu tükeniyor demek size hiç yakışmamış sizi şiddetle kınıyorum.bu mu sizin özgürlük anlayışınız.yazık.......

saygı ve sevgilerimle

Tarih: 14 Ağustos 2006, 20:01 - İp: 85.***.**6.129
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Demokratik bir anlayışa ters düşen bir yazı oldu Ni... kelimesi.Bu konuda haklısın.Özür dilerim.Öfke ile söylenmiş kelimelerdi.Hemen o yazıyı düzeltiyorum.

Tarih: 14 Ağustos 2006, 20:06 - İp: 85.***.**4.136
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Bu tartışmaya da artık bir son vermek istiyorum.Çünkü ben Avrupa ülkesinde yaşamıyorum.Türkiye hala tam bir demokrasiye sahip değil.Sözlerim kısmen sert de olsa,doğruluk payı mevcut.

Tarih: 14 Ağustos 2006, 20:11 - İp: 85.***.**4.136
dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili osmanlı arkadaşım hatalarımızı kabul edip o hatalardan dönmemizde bir erdemdir.
ama herbabayiğidin harcı değildir.
sizi bu erdemli davranışınızdan dolayı kutluyorum.

bencede bu tartışmanın daha fazla uzamaması lazım.
saygı ve sevgilerimle

Tarih: 14 Ağustos 2006, 20:43 - İp: 85.***.**4.53