takeco
takeco (üye)
Manisa / Amatör

Bugün 10 Kasım....

10 KASIM

Bağımsızlık savaşımızın önderi, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Ulusumuzun kurtarıcısı, büyük komutan ve devlet adamı Yüce Atatürk'ün aramızdan ayrılışının günüdür.

İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

Ulu Önder Mustafa Kemal

Tarih: 10 Kasım 2006, 09:14 - İp: 85.***.**1.120
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Atatürk yaşasa sahte hocaları kestiği gibi sizide keserdi.
Atatürk yüzünü hep batıya dönmüştür.
Tüm çabası batılılaşma yönündedir. BU yüzden libaslarımızın bile zorla değiştirmiştir.
Şimdi yapsa Batı taklitçisi derdiniz siz.
Gerçi sizin ne dediğiniz belli değil ama.

Tarih: 10 Kasım 2008, 22:34 - İp: 88.***.**9.182
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Batıya dönmekle batı uşaklığı arasındaki farkı bir anlasan mesele kalmayacak da.

Libas dediğinde senin libasın değildi zaten. Fesi fastan mı almışsın avusturyadan mı almışsın. Şalvarı sarığı cüppeyi afganistandan irandan hintten almışsın. SAnırsınki bizler öz Türk libasları giyiyorduk da Atatürk geldi kaldırdı.

Tarih: 10 Kasım 2008, 22:42 - İp: 88.***.**4.193
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 10 Kasım 2008, 22:49 - İp: 88.***.**9.182