lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Bu Mudur Sizin Direnişiniz?

Cehapeliler nihayet yemin etmişler, ediyorlar..Daha dün akşam darolu amca bas bas bağırıyordu
"Balbay ve Haberal yemin etmeden bizler asla yemin etmeyeceğiz" diye..
RTE de ona cevaben "tükürdüklerini yalayacaklar" demişti..

Şimdi soruyorum....

1-Haberal ve Balbay yemin etti mi ki şimdi siz yemin ediyorsunuz...

2-Mutabakat metninde de dediğiniz gibi bu meclis kurtuluş savaşı gibi en zor hal ve şartlarda bile toplanmışken sizin aklınız sıra meclisi boykot emeniz hangi aklın eseriydi?

3-Akepe sorunun çözümü meclisdir deyip sizi meclise çağırdığında siz o zaman neden meclise değil de, Türk Milletine değil de yunan mevkidaşınıza koştuydunuz?

4-Biz olmazsak meclis çalışmaz diyordunuz , kuzu kuzu dediklerimizi yapacak diyordunuz ama meclis bal gibi çalıştı ve hiç kimse de kuzu kuzu önünüzde diz çökmemişken sizin bugün gelip yemin edişiniz kimin önünde diz çöküştür, izah edebilir misiniz?

5-Bir ay gibi süren "yemin krizi" hanginizin dahiyane fikriydi? Daroğlunun mu, batumun mu yoıksa kimin?

Tarih: 11 Temmuz 2011, 16:16 - İp: 78.***.**9.227
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Emmi hava sıcak..Bırak dağı dışarı bilem çıkılack gibi değil

Tarih: 12 Temmuz 2011, 11:42 - İp: 78.***.**9.227
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

biz çalışanlar netsin emmi, izne çıkamadık daha, sıcakların ortasındayız, kilimamız var fekat tek başına büroda oturup kilimayı açmak bana pek de etik gelmiyor... Yazık günah, bi benim için elektrik yaksın, enerji harcasın, ekonomiye, doğaya katkımız olsun mukabili açmadım kilimayı... Dışarıda güneşin altında çalışan garibanı düşünerek serinliyorum...

Tarih: 12 Temmuz 2011, 11:57 - İp: 188.***.**8.87
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Emmi Allah insanları kat kat yaratmış..her katttaki altıondaki ve üstündekini etkiler..
Emme diyecen ki en alttaki ne yapsın..
Valla onu daroğlu amcaya sormak lazım..En altta kalınca ne yapıyorsun diye

Tarih: 12 Temmuz 2011, 13:50 - İp: 78.***.**9.227
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

en alttaki napsın emmi üsttekilerin totolarına bakıp bakıp gülüyordur, ağaçtaki maymun hesabı...

Tarih: 12 Temmuz 2011, 14:30 - İp: 188.***.**8.87
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Bu nasıl bir iki yüzlülüktür.

Chp grubu akepe ile yapılan mutabakat sonucu yemin ederek boykota son verdi. Lakin genel kurulda başvakilin hışmından kurtulamadılar. Chp ile mutabakat yapan sanki kendileri değilmiş gibi siyasi şova soyunup chpye yüklenen başvekil ''siz buraya giremezsiniz'' diyor.

İyide sn başvekil chp grubu yemin etmiyor diye eleştiren siz değilmiydiniz. Adamlar yemin etti bu eleştiri niye. Bu nasıl bir ilkesizliktir bu nasıl bir iki yüzlülüktür.

Peki ya chp ye ne demeli onca kararın ardından çark edip başvekile şov yap dercesine pas verişi nedendir? Kimse çarpıtmaya kalkmasın ben burada neden boykota devam etmediniz demiyorum. Milletin temsil yeri olan TBMM asla boykot edilemez yapılan mutabakat metnindede taraflar bunu vurguluyor peki chp grubu böyle bir metne imza atacaksan neden boykot kararı aldı. Görülen o ki iki tarafta ilkeli siyasetten nasibini alamamış.

#mechul75' tarafından 12.07.2011 21:12:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Temmuz 2011, 19:22 - İp: 78.***.**6.137
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Meçhul arkadaşım,
"chp grubu böyle bir metne imza atacaksan neden boykot kararı aldı. " diyorsun.
Ben de diyorum ki; (senin cümleni tersten yorumlarsak.) böyle bir metinle kazanım elde etmek için boykota girdi. Ve de amacına ulaştı.
Şimdi elinde bütün tutukluların serbest kalmalarını sağlayacak -Engin Alan da dahil - Başbakandan imzalı bir mutabakat metni var. AKP ye güvenilmediği için sözle değil, bizzat başbakanın imzasını taşıyan bir belge.

Bu mutabakat gereği yasal düzenleme TBMM nin tatile girmesi nedeniyle ancak Ekim ayından itibaren yapılabilecek.

Kim ne der se desin CHP nin eylemi başarıyla sonuçlanmıştır.

CHP halâ yemin etmeyip boykota devam etseydi ne olurdu?

133 milletvekilinin (tam milletvekili sayısı bir eksik veya bir fazla bilmiyorum) vekilliği 5 oturuma katılmadıkları gerekçesiyle iç tüzük gereği düşecekti. BDP de öyle.
Sonra ne olacaktı? ara seçime gidilmesi gerekecekti.
Ara seçimde CHP büyük ölçüde oy kaybedebilirdi. Milletvekili sayısı düşebilirdi.
CHP bunun hesabını yaptı.
Her şeyi tadında ve zamanında sonlandırmak en iyisidir.

Tarih: 12 Temmuz 2011, 21:34 - İp: 92.***.**5.220
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Ercan abi seni sevdiğimi söylemiştim değil mi?..
Kendinizi ne güzel kandırıyorsunuz...Aman öyle kalın..

RTE yemin krizi ortaya çıktığında da aynı şeyi söylüyordu MUTABAKAT METNİNDE DE AYNI ŞEYİ söylüyor..cehape neyi kazanmış ki..

Aklı sıra biz muatbak t metni imzaladık ama akepe dediğini yapmıyor politikası izleyip tükürdüklerini nasıl yaladıklarını milletin gözünden kaçırmaya çalışacaklar..Ama pardon doğru ya bu ülkenin %60 aptaldı..

Ercan abi Alalh rızası için söylenenler üzerinden daha bir hafta geçmedi..Hani kimin ne dediğini duymasak bilmesek inanancağız sana...Ama gerçekler acıdır..Aç metni iyi oku .

Tarih: 12 Temmuz 2011, 22:13 - İp: 88.***.**3.32
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

metinde 550 milletvekilinin mecliste olması gerektiği yazıyor... ama tutuklular var, onları tutuksuz yargılanması için bence yasal düzenleme yapacaklar...

yapmayacak olsalar, neden imza atsınlar ki?

döneklik olur...

ya da chp nin saftirikliği

2. seçenek daha ağır basıyor , ne şeytandır o irecep

Tarih: 12 Temmuz 2011, 23:00 - İp: 46.***.**7.106
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

İlkeli olmak şart vesselam

Tarih: 12 Temmuz 2011, 23:35 - İp: 78.***.**1.115
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Ya fuji emmi zaten mutabakattan önce de RTE öyle diyordu.:ben daha ağzından o içreki vekiller orda kalsın diye bir tek cümle duymadım ..
hep milli iradeden bahsetti, cehape ise satmak veya atmamaktan..

........................................

''Ancak mutabakat metninde 'tutuklu milletvekilleri' ifadesine bile yer verilmemiştir. O zaman elde somut ne delil vardı ki alelacele yemin kararı alındı? Yani iki hafta öncesine göre bize bu tutumu aldıran gerekçelerden hangisi ortadan kalktı? Maalesef değişen hiçbir şey olmadığını görüyor ve telaş içinde alınan yemin etme kararını kesinlikle doğru bulmuyorum

Bunu kim diyor sizce emmilre..

Tarih: 12 Temmuz 2011, 23:42 - İp: 88.***.**3.32