kaganataseven
kaganataseven (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bir Rüya Gördüm - Kısa Film - 2013

Selamlar. Ben üniversitede sinema tv öğrencisiyim. En son çekmiş olduğum "Bir Rüya Gördüm" isimli kısa metraj filmimi sizlere sunarım. Alanım fotoğraf değil video üzerine ama olsun. Sonuçta film de fotoğraf karelerinin biraraya getirilmesiyle oluşuyor. Sizin gibi görsel fotoğraf ustalarının filmimi izlemeleri ve değerlendirmeleri benim için çok önemli. Aşağıdaki linkten filmi seyredebilirsiniz. Çok değerli yorumlarınızı da beklerim. Sağolun. İyi seyirler

http://www.youtube.com/watch?v=nU0M7sMBZyM

Tarih: 2 Mart 2013, 17:53 - İp: 85.***.**7.151
lightingturkey
lightingturkey (üye)
Kilis / Amatör

#lightingturkey' tarafından 13.08.2013 15:56:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Mart 2013, 22:17 - İp: 69.***.**9.135
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

moralini bozmak istemem ama...

Tarih: 2 Mart 2013, 22:47 - İp: 176.***.**1.69
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Komedi veya trajedi bile olsa, bir espiri lazım (bence)...

Tarih: 3 Mart 2013, 14:17 - İp: 94.***.**5.138
kaganataseven
kaganataseven (üye)

Canınız sağ olsun. Ben bugüne kadar emek harcanarak yapılan hiçbir işe beğenmesem bile berbat demedim, kötülemedim... Hep emeğine sağlık dedim. Eline yüreğine sağlık... Emeğe saygı diye düşündüm...

Ben henüz 24 yaşında halen sinema tv eğitimi alan bir üniversite öğrencisiyim. Evet kusursuz bir film çıkaramadım kusura bakmayın. Tarantino'nun yapımları gibi bir eser izletemedim size. Lütfen affedin. Milyonlarca dolarım yoktu. Bu filmin çekiminde tripodum kırıldı yenisini alamadım, eve metrobüsle geldim.

Tekrar özür dilerim böyle kötü bişey izlettiğim için size. Fakat dedim ya canınız sağ olsun... Güzel yüreğiniz sağ olsun...

Tarih: 3 Mart 2013, 23:31 - İp: 31.***.**9.201
lightingturkey
lightingturkey (üye)
Kilis / Amatör

#lightingturkey' tarafından 13.08.2013 15:56:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Mart 2013, 23:42 - İp: 69.***.**9.135
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

çekim açıları oldukça güzel. ama kurgu yönü çok zayıf kalmış ayrıca geçişlerde biraz sorun var sahneler arasında uyumsuzluk var. montaj için biraz daha çalışman gerekiyor. bu konuda bol bol pratik yapman lazım. kısa film tarzı klipleri veya yapılmış profesyonel çalışmaları teknik olarak(açılar, ışık, kurgu, montaj vs.) inceleyerek kendini daha üst seviyelere çıkartabilirsin. herkes berbat diyecektir. seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. herkes bir anda çok güzel yapamıyor. yapılan eleştiriler seni üzmemeli. eleştiriyi kabullenebilmelisin. berbat olmuş diyene berbat olan yerleri söylerseniz düzeltmeye çalışabilirim demen daha mantıklı olur. çalışmalarında başarılar dilerim.

Tarih: 4 Mart 2013, 10:38 - İp: 95.***.**2.52
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

yorumun yorumunu yapmak saçma ama ben yinede senin moralini yükseltmeye mecbur hissettim kendimi..

"berbat" kelimesini hak edecek bir unsur bulamadım kısa filminde..

itici yada irite edici, iğrendirici yada tiskindirici, sinir uçlarını tırmalayan yada bir şekilde rencide edici herhangi bir unsur yok kısa filminde..

dürüst olmak gerekirse, rüyanı bize aktarışın biraz yavan kalmış.. eksik birşeyler var.. bence bundan sonra rüyalarını değilde hayallerini izleyiciye aktarmaya çalış.. hatta sinemanın tv okuduğun için bilmen gerekir ki; bizi hayalinin içine çekmelisin..

yorulma, yılma, bıkma.. uğraşmaya devam.. bence olacak.

Tarih: 4 Mart 2013, 16:33 - İp: 88.***.**5.146
kaganataseven
kaganataseven (üye)

Adam gibi, seviyeli ve bana katkı sağlayacak güzel yorumları sebebiyle Sayın ROKOMET VE LAST HOPE'ye gönülden teşekkür ederim... Sağ olun, var olun...

Tarih: 4 Mart 2013, 21:38 - İp: 31.***.**9.201
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

aynı bölümde okuyan diğer öğrencilerin çalışmalarını da izlemek lazım, eğer senin çalışman onlar arasından sıyrılan ve "başarılı" bulunanlardansa diyecek lafım yok, demek ki yeni neslin sinematografi anlayışı bu der geçeriz...

bunun bir yetenek işi olduğunu herkes kabul etmeli, o bölümde okumakla sinemacı olunmuyor nihayetinde, bunu ifade eden klasik bir Ara Güler repliği vardır, burada zikri çok geçer...

sinemacıya yapıtları kendi çocuğu gibi görünebilir, ancak bizim de onlara evladımız gibi bakma durumumuz yok...kısa film denemelerini kanallarda izliyoruz, yani hiç kısa film görmemişler de değiliz...vizyona giren her film seyirci toplayamıyor herkes bilir, bu bir beğeni meselesi...olay bundan ibaret...

Tarih: 4 Mart 2013, 22:36 - İp: 176.***.**1.69
lightingturkey
lightingturkey (üye)
Kilis / Amatör

#lightingturkey' tarafından 13.08.2013 15:57:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Mart 2013, 00:22 - İp: 69.***.**9.135