ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Bilene Ödül Var...

"Gazzeye yardım gemilerine bundan böyle Türk savaş gemileri eşlik edecek. Savaş gemilerimiz ve uçaklarımızın korumasında yardım ulaştırılacaktır"
Dedi.
Şimdi ise ABD nin böyle bir düşünce kötü bir fikirdir"
sözü üzerine;
"biz zaten savaş gemisi göndermeyi düşünmemiştik"
diyerek kıvırdı...

"Natonun libya'da ne işi var"
Deyip esip gürledi.
Sonra Haçlı ordusuna 6 gemiyle destek verdi.
Müslümanların öldürülmelerine yol açtı. Arka güvenliği sağladı.

Seçim zamanı "paralı askerlik olmaz. Vatan görevi parayla satılmaz. Şehitlerimizin kemikleri sızlar"
Dedi.
Şimdi ise, "paralı askerlik gündemde" diyor.

"PKK ile Bizim görüştüğümüzü ispatlayamayan şerefsizdir"
Dedi.
Oslo'da PKK ile görüşmelerde MİT Müsteşarı "Ben başbakan'ın özel temsilcisi" olarak geldim dedi.

Ben Ergenekonun savcısıyım dedi.
Daha sonra ben böyle bir şey demedim dedi.

Daha yazacak çok şey var ama bu kadar yeter...

Böyle yalan söyleyen kıvırtan kim?

Bilene ödül var...

Herkese iyi bayramlar...

#ercan43' tarafından 05.11.2011 22:53:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Kasım 2011, 18:19 - İp: 217.***.**6.176
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Atatürk öldükten sonra CHP nde politika değişiklikler oldu. Özellikler 1946 da CHP den ayrılan Celal Bayar, Menderes ve arkadaşlarının DP yi kurup, din sömürüsüne dayalı bir proğram ve politika izlemeleri sonucunda CHP de mecburen politikalarını günün koşullarına göre ayarlamıştır.

ABD ile ilk iilşki kuran Partinin CHP olduğu doğrudur. İkinci dünya savaşından sonra iki kutuba ayrılan dünyada herhalde bulunduğunuz coğrafya itibariyle bir kutubun şemsiyesi altına girmek zorundaydık. O zamanki süper güç olan Rusya'nın boğazları kendi egemenliğine alma ve sıcak denizlere inme politikası çerçevesinde Türkiye'den 1948 de Ardahan ve Kars'ı isteyince o günün CHP hükümeti haklı olarak panikledi. ABD ile ilişki bu nedenle kuruldu. 1954 de de Nato'ya girmek suretiyle bir yerde Türkiye doğu bloku tehditine karşın kendini güvenceye almış oldu.
ABD ile ilişki kurmak suç, gaflet değildir. Suç olan 60 yıldır türkiyeyi idare eden sağ partilerin ABD nin kucağına oturmuş olmaları, sömürge muamelesine razı olmalarıdır...
Tarihi yorumlarken her şeyden önce o günün koşullarını çok iyi görmek, değerlendirmek gerek.

Tarih: 5 Kasım 2011, 22:06 - İp: 217.***.**6.176
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Ercan abi yandaş basın özerklik hayali kuranlara psikolojik üstünlük sağlamak için Kılıçtaroğlu'nun sözlerini senin söylediğinin tam tersi olarak kamuoyuna yansıttı. Yurdum insanı kılıçtaroğlu'nun ifadelerini bansının yansıttığı şekilde yorumladı. O gün chp nin akil adamlarından biri çıkıp bu sözlere açıklık getirmesi gerekirdi.

Birazdan efeler diyarı Ege ye doğru gitmek için yola çıkacağım herkese hayırlı bayramlar.

Selam, Saygı, ve DUA!..

#mechul75' tarafından 05.11.2011 22:17:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Kasım 2011, 22:14 - İp: 78.***.**1.52
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Sana da iyi bayramlar Meçhul arkadaş. Kendine iyi bak...

Tarih: 5 Kasım 2011, 22:19 - İp: 217.***.**6.176