profiterol
profiterol (üye)
Bursa / Meraklı

Bi Erkek Neden Evlenmek İster? :)

Hergün çiçek almalar,
üstüne titremeler,
iltifat etmeler
sürekli espri yapmalar
beyin fırtınaları estirmeler
yoruldum artık nuran
artık seninle evlenmek istiyorum
seni ihmal etmek istiyorum
her erkek gibi ihmal etmek benimde hakkım
evet de lütfen evlen benimle

[> :D ]

Tarih: 13 Aralık 2006, 11:00 - İp: 85.***.**1.92
arkhalen
arkhalen (üye)
İstanbul / Firma

Doğa henüz zamanla azalmayan bişey yaratmadığından aşkında bu temel ilkeden bağımsız hareket etmesi mükün değildir. Bu sebepledir ki yaşam boyu aşk arayan insanlar bir hülyanın peşinde koşarlar. Aksinide bugüne dek hiç görmedim )) Ayrıca ben kendi düşünce yapım içerisinde evliliğin sağlılı bir ilişki türü olmadığı kanısındayım. Yani en azından getirdiği ahlaki ve yasal eşitsilkler açısından.. ))

Tarih: 29 Temmuz 2008, 14:30 - İp: 78.***.**7.169
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

dürüstlere sorarsan ,yaşlılara sor.yeni nesiller bu sorunun cevabını yıllar sonra bulacaktır.iki kadeh içeceksem yaşlıları tercih ederdim.yeni nesil iki kadehte belden aşağıları bulan karakterleri öne getirdiğinden adabı bozuyor.

Tarih: 29 Temmuz 2008, 15:31 - İp: 88.***.**9.53
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

''Evlenin,karınız iyi çıkarsa mutlu;kötü çıkarsa filozof olursunuz'' demiş Sokrates...

Tarih: 29 Temmuz 2008, 15:35 - İp: 78.***.**0.189
arkhalen
arkhalen (üye)
İstanbul / Firma

eğer bahsettiğiniz aşk içinde geçerli ise yani aşağıları düşünme kastınız.. Bence bu çok yanlış... İçerisine cinsellik sokmayan bir aşk bence sakat doğmuştur. Ben ATTİLA İLHAN'ın düşüncesine katılıyourm. Şöyle diyordu büyük usta: Aşk cinselliğin estetize edilmiş halidir' Ki kendisi bilge bir yaşlıdır )))

Tarih: 29 Temmuz 2008, 15:38 - İp: 78.***.**7.169
erkin32
erkin32 (üye)
Gümüşhane / Haber Fotoğrafçısı

bir erkek hayatını düzene sokmak, bir ömür boyu arkadaş olabilecek birini bulmak ve en dğal ve kaçınılmaz olanı yaşamak çin evlenir. Şahsen ben yle evlenirim

Tarih: 30 Temmuz 2008, 11:05 - İp: 78.***.**1.46
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

bir erkek düzensizlikten bıktığı için hayatını düzene sokamk için evlenir

Tarih: 30 Temmuz 2008, 11:39 - İp: 81.***.**7.150
arkhalen
arkhalen (üye)
İstanbul / Firma

O zaman tüm söylenenlerden şöyle bir sonuç çıkarsam yanlış olmaz sanıyorum.
Bir erkek evlenmiyorsa mutlu, düzenli, huzurlu ve sağlıklıdır(yani elden ayaktan düşmemiş, bakıcak kimseye ihtiyacı yoktur anlamında).
Tabi bu yazılanlardan çıkardığım sonuç yoksa ben bu şekilde düşünmüyorum. Ben evlenmek istemiyorum çünkü çiftler bir sürü yasal zorluk ve adaletsizlik mekanizması olmaz ve her an sevdiklerini kaybedecekleri bilinciyle yaşarlar ise birbirlerini sevdikleri sürece kaybetmemek için ellerinden geleni yaparlar.
Her anlamda yani. Bilirsiniz o malum klişeyi evlenince hep koyuverme durumu ortaya çıkar. Birşeylerin biz istemesek bile bitebileceği ihtimalini kabul edebilmeli ve karşımızdaki insanında hislerine saygı duyabilmeliyiz.
İşte bu yüzden özgürlük itinayı, o da mutluluğu getirir diye düşünüyorum. ))

Tarih: 30 Temmuz 2008, 11:58 - İp: 78.***.**4.161
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

özgürlük tam tersi huzursuzluğu ve bıkkınlığı getiriyor
evlenin evlenin pişman olmazsınız evlenmiş olmak için evlenmediğiniz takdirde

Tarih: 30 Temmuz 2008, 13:21 - İp: 81.***.**7.150
arkhalen
arkhalen (üye)
İstanbul / Firma

last hope is to marry... ))

Tarih: 30 Temmuz 2008, 13:42 - İp: 78.***.**4.161