ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

Belek Ormanları Ya Da Yetim Hakkı

[/IMG]

[/IMG]
Uluslararası parababası turistler
(Yoksul ya da az paralı turistin Beleğe geleceğini sanmıyorum) ve bir avuç yerli zenginin sporu uğruna 500 bin ağaç kesilmiş.
Hem de sadece iki yılda.
Başlığa bakıpta ne alaka demeyin.
O ormanlar sadece zenginlerin değil hepimizin akciğeri
O ormanlarda meşhur deyimle tüyü bitmedik yetimin hakkı var.

Tarih: 31 Ekim 2007, 09:53 - İp: 85.***.**0.120
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Turizmin gelişmesine kimsenin karşı olduğunu sanmam.. Ancak ormanların bu şekilde yok edilmesi, çok vahim..

Eskihisar köyünde 15 senedir ikamet ediyorum.. ilk başlarda hiç ev yoktu etrafımızda.. seyrek zeytin ağaçları vardı.. son 5 senede etraf iki katlı müstakil evlerle doldu.. bazı zeytin ağaçları yol çalışması esnasında söküldü.. bazılarının yerinde bugün evler dikili durumda.. iyi değerlendiriyorum.. 15 sene önce benim çevrem, bugünkü kadar yeşil değildi..

benim oturduğum yerde imar izni yüzde yirmi.. evini yapan etrafını yeşertti.. çok güzel bir görüntü oluştu..

turizm gelirine, memleketimizin ihtiyacı var.. O golf sahalarını ve otelleri yapanları kontrol etmek her kimin görevi ise yapıp yapmadığını burada sorgulayabilirsiniz.. gerçek hayatta böyle bir şansınız yok... devlet memurunun yaptığı hata nedeniyle, yargılandığı bir durumu nerede gördük acaba.. (bakan demiyorum.. yüce divan da yargılanan ve mahkum edilen bakanlar vardı..)

Tarih: 1 Kasım 2007, 14:56 - İp: 85.***.**1.105