sunsurfer
sunsurfer (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Avrupa Birligi Masali

* * * AVRUPA BIRLIGI * * *

Yil 2050 . AB Komisyonu Baskani odasinda otururken, yardimcisi
iceriye heyecanla girer:
-Efendim, Turkiye tum isteklerimizi yerine getirdi. Onlari
AB'ye alacak miyiz?

AB Baskani:
-Yok canim, henuz olmaz. Git, duyur, Tum Turkiye Ingilizce
konusacak, Turkce'yi yasakliyorum.
-Efendim onu 5 sene once yaptilar. Hatirlamiyor musunuz?
-O zaman soyle Kibrisi versinler..
-Efendim onu da 40 sene once verdiler zaten...
-O zaman soyle guneydoguya ozerklik versinler.
-Aman efendim, Turkiyede guneydogu mu kaldi, 2020'de bagimsiz
devlet oldu ya orasi zaten.
-O zaman soyle (sozde)ermeni soykirimini tanisinlar.
-Efendim, sadece ermeni degil, Pontus, Yunan, Bulgar, Rus,
Ukrayna, Moldova soykirimini bile tanidilar, hatta
Canakkale savasindan dolayi Ingiliz, Avustralya, Yeni Zelanda
soykirimini bile tanidilar ya.. nasil unuttunuz.
-Hmm. O zaman soyle, kokorec yasaklansin.
-Aman efendim, onu yemeyi 2007'te biraktilar.
-Isa askina, ya ne bileyim? Kinayi yasaklayin, yakamasinlar.
-Ooooo. Beyefendi.Onu da coktan biraktilar.
AB Baskani dusunup tasinir ve;
-EEEE...DAGITIN O ZAMAN AVRUPA BIRLIGI'NI...

#sunsurfer' tarafından 24.10.2006 20:41:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ekim 2006, 18:15 - İp: 84.***.**0.235
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

gulelim mi aglayalim mi
neyse biz gulelim

Tarih: 24 Ekim 2006, 20:21 - İp: 81.***.**7.8
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Masal olmasına masal ama en azından avrupa birliği ayağına pekçok reform yapılıyor.İnsan hakları konusunda ve özellikle Türkiyenin gerçek sahibinin siviller olması adına bizi almasalar bile yapılan şeyler güzel olacaktır.

Tarih: 24 Ekim 2006, 21:00 - İp: 85.***.**5.169
kayseri
kayseri (üye)
Konya / Amatör

evet tüm açıklığı ile anlatmışsınız.o bahane ile reform diyorlar o reformu ab kendisi bile uygulamıyor,adamlar ülke güvenliği için olmadık yasaları çıkartıyorlar.hatta sadece kendi güvenliği değil başka ülkeler için bile düşünce özgürlüğünü rafa kaldırabiliyorlar.fransa örneği gibi.
TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURAN ASKERLERDİ bizi yıllardır siviller yönetiyor,ama bugün milyarlarca dolar borcun altındayız.ab ye abd ye el açıyoruz.asker de sonuçta bizim insanımız.askere bukadar düşmanlık pes.

Tarih: 24 Ekim 2006, 22:54 - İp: 88.***.**5.188
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Avrupa birliği masalı çoktan bitmiştir, masalı dinlerken uyuyakalanların uyanma vakti de geldi.

Bu ülkenin gerçek sahibi "babalar gibi satarım", " ben ülkemi pazarlamakla görevliyim" diyenler olamaz. Millet sözünden korkanlar Türk sözcüğünden ürkenler bu ülkenin gerçek sahibi olamaz. Bu ülkenin gerçek sahibi Türk Milleti dir. Türk Ordusu da Türk Milletinin çelikleşmiş ifadesidir.

Laikliğe, cumhuriyete, Atatürk e ve devrimlerine düşman olan zihniyet, bu kavramları AB ile kolkola girerek, arkasına AB yi alarak yıpratmayı ülkeyi babalarının çiftliği haline getirmeyi arzu ettilerse de bu rüyadan tez vakit uyanmaları herşeyden önce kendileri için hayırlı olacaktır.

Kimse Avrupa ya güvenmesin, o masal çoktan bitmiştir, ancak masalın henüz bitmediğini sananlar olabilir. Geçmişte emperyalist avrupa ile kolkola olanları ( yerli işbirlikçileri Damat Ferit ve Artin Kemal de dahil ) Türk Milletinin uğrattığı akıbeti de arada bir hatırlayarak ayaklarını denk alırlarsa bu da kendileri için hayırlara vesile olacaktır.

Selam ve saygılar sunar herkesin bayramını da kutlarım bu arada.

Tarih: 24 Ekim 2006, 23:13 - İp: 85.***.**7.244
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

okyanus
sana katılıyorum. ancak siviller konusunda en ciddi eleştiriyi topluma yapmalıyız.

Tarih: 24 Ekim 2006, 23:21 - İp: 85.***.**1.253
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

ben reforma filan karşıyım, böyle reform olmaz. fantazi niteliğinde kanunlar bunlar.
şimdi yeni cmuk, yeni ceza kanunu. fantazi bunlar. hikaye....
şimdi bir avukat olarak konuşayım(pazarbey gibi reklam yapmıyoruz burda ), gidin hırsızlık yapın. soygun yapın. bir şey olmaz. içerde yatmazsınız, yatsanız da çok az. 2 sene hapis alırsınız, o da ertelenir. emin olun bu böyle.

denetimli serbestlikmiş! peh peh peh........

palavradan kim ölmüş!

gün ışığında yönetim diye bir tasarı vardı. avrupa birliğinin dayatması değildi. türk tarihinin en büyük iadri ve hukuki reformu olacaktı. kamuya şefaflık, yönetime sivillik esas olacaktı?
nerede şimdi? ne oldu? nerede o tasarı?

avrupa birliği nin armut ağaçları hakkındaki düzenlemeleri beni ilgilendirmiyor.

30 sene önceki ankara anlaşması en geç 1995 yılında kayıtsız ve şartsız tam üyelik öngörür. ne oldu o anlaşma!
uluslararası anlaşmalar tek yanlı yürülükten kaldırılamaz, iki devlet anlaşırlarsa ancak öyle olur. nasıl yürürlükten kalktı o anlaşma?

300 parlemterin katıldığı bir toplantıda pkk liler konuşuyor, petrol bize verilsin filan...bir sürü şey zırvalıyorlar. parlementerler ayakta alkışlıyor.

türkiye den bir tek adam ''ne diyorsunuz siz'' demiyor....şimdi bu birliğe mi gireceğiz?

ben hukukçuyum, herkesi kandırırlar, beni kandıramazlar. avrupa toplulukları hukuku konusunda tonla şey okudum.

biz avrupa birliğine aday olalı 40 sene oluyor.! sonra ne olduysa 2000 yılında tekrar aday olduk. yahu zaten adaydık ve bizi 1995 te tam üye olarak almaları gerekiyordu!

konunun bir başka yanı da şu;
ab artık üye olan devletlere para akıtmıyor. o eskidendi ve ab de de artık para yok. üyelik konsepti değişti artık. maddi yardım artık çok az düzeyde. yunanistan a akıtılan paranın binde biri gelmeyecek. ve siz o birliğe tam üye olsanızda size serbet dolaşım hakkını 10 ila 20 yıl arasında değişen bir süreçte zaten vermeyecekler!
birlik artık tek yanlı bağımlılık anlamına geliyor.

ayrıca portekiz ve ispanya da üyelikten sonra çalışanların maddi durumunun iyiye değil kötüye gittiğini size hatırlatayım.

ben yutdışına çıkarken bin türlü zorluk çıkarsınlar, sonra elin 80 lik alman ı gelsin elini kolunu sallayarak antalya dan villa alsın.

hepsinin canı cehenneme!

pazarbey, hani bir daha tartışmayacaktın
bak sinirlerim tepeme çıktı akşam akşam. neyse ben bir sigara yakayım izninizle.

Tarih: 24 Ekim 2006, 23:46 - İp: 85.***.**6.31
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Türkiye zaten serbest dolaşımdan feragat etmiştir. Evet resmi anlaşmayla serbest dolaşımdan feragat etmiştir vazgeçmiştir, yani Türkiye üye olsa bile serbest dolaşım hakkı elde edemeyecektir. İki yüzlü AB tüccarları nedense bundan hiç bahsetmiyor.

İkinci bir olay da 1971 tarihli katma protokole göre, şu anda dahi AB ülkelerinin Türk vatandaşlarından vize istemesi hukuken mümkün değilken bütün AB ülkeleri gece saat 2 de vatandaşlarımızı konsolosluk kapısında vize kuyruğuna sokmaktadır. Bununla ilgili olarak avukat Sarıibrahimoğlu ATO ile birlikte bir dava açmıştı, sonuçlanmadı sanırım henüz.

AB deyince inanın midem bulanıyor artık. AB denilen garabet Sevr ciler kulübünden başka hiçbirşey değildir.

Buffalo sende hukukçusun demek. Bu sitede ne kadar çok hukukçu varmış.

Tarih: 24 Ekim 2006, 23:58 - İp: 85.***.**7.244
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

evet var sitede benim bildiğim 5-6 kişi var pazarbey i de sayarsak.

Tarih: 25 Ekim 2006, 00:00 - İp: 85.***.**6.31
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

bütün hukuçular burdamı yaw!!!

ya merak etmeyin AB dağıldı dağılacak bizimkiler biraz daha uğraşsınlar.. karşımıyım değilim sadece bittiğini söylüyorum.

Tarih: 25 Ekim 2006, 01:04 - İp: 81.***.**0.207
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

ne demek pazarbeyi sayarsak
duymasın vallahi...

Madem öyle AB ruhuna Fatiha okuyup, helvasını dağıtalım

Tarih: 25 Ekim 2006, 02:20 - İp: 85.***.**1.253