logy
logy (Üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Siz kimin avatar fotoğrafını beğeniyorsunuz...

Ben açıkçası Burkay08'in avatar fotoğrafını beğeniyorum...

Sırf buyüzden Kütahya'ya gidip Pazarbeye,3-5 tane avatar fotoğrafı çekterecem...
( Kaça çeker acaba...? )

İstanbula geldiğinde benim bir porteremi çekmişti emme sonra ne oldu bilmem...

Tarih: 2 Haziran 2008, 17:23 - İp: 78.***.**4.27
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

ortak değer yasaklansın ın arkasındaki fikir ortak değeri ortak olmaktan çıkartalım demek değil
onu kişiselleştirmemek

örnek veriyorum
Atatürk ismini kullanmak ( ortak değer olmasına rağmen) yasak
why ?
resmini kullanmak yasak değilse ismi hiç olmamalı ?

tartışmanın yönünü değiştirmeye çalışıyorum

Tarih: 5 Haziran 2008, 15:52 - İp: 78.***.**9.192
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

hah gelsin şöyle yaa
körükle gelin tartışma ortamına
.. ortalık alevlensin reyting reyting

Atatürk ismide kullanılmamış değil hani..
Çocuğun adı Ata soyadı Türk tü..
meşhur kaynana semranın merhum oğlu..
allah rahmet eylesin..

bu isim yasağınıda çok anlamlı bulduğumu söyleyemem...
A.altayın sevmediği örneği tekrar vereyim.
Hz. Muhammed'in resmi yasak ama ismi serbest...
buna ne demeli...

Acaba dünyada hangi liderin ismi yada resmi yasaklı..
fotoğrafını yasakladık diyelim.. tasvirini yada çiziminide mi yasaklayacaz.. Atatürkü ifade eden o kadar çok fotoğraf dışı simge varki.. hepsini yasaklayacakmıyız...
Eğer atatürkü çağrıştıran her simgeyi yasaklarsak atatürke benzeyen insanların vay haline..
zor iş..

Bayrak konusu ise zaten bir tabu...
Görüyoruz, dünyanın şu an en güçlü devletinin bayrağından don yapıyor adamlar, bikini yapıyor top yapıyor..
Biz bayrağı kutsal ve ortak bir değer olarak görüyoruz..
Birkaç yıl önce ay-yıldızı kolya olarak kullanan bir manken Türk bayrağına hakaretten yargılanmıştı... ceza alıp almadığını hatırlamıyorum.

garip konular

Tarih: 5 Haziran 2008, 17:19 - İp: 88.***.**6.191
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 5 Haziran 2008, 17:35 - İp: 78.***.**7.214
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

sen bilirsin

"kötüden örnek olmaz"

örnek alsak bile yani bayrağımızdan don-atlet yapsak bile sırf bunu yaptık diye dünyanın en güclü ülkesi olmayız.. yada devletin gücü buna bağlı değil.

yani bizde bayraktan don yapmak yasak.. sebebi ne.. kutsal değer ve tabu oluşu..

adamlarda yasak değil.. ne oluyo.. ülkemi küçülüyor devletmi güçsüzleşiyor

bayraktan don yapmak serbest olsada ben şahsen yapmam eğer merak ediyorsan..
ve yine eğer merak ediyorsan bu güne kadar ne bayraktan nede atatürk resminden avatar yapmadım.. başka herhangi bir şekilde de kullanmadım. Bazı özel günlerde bayrağı balkona cama filan asarım..

Mantık bu... örnekte bu

Tarih: 5 Haziran 2008, 18:24 - İp: 88.***.**6.191
eskidost
eskidost (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

benimki güzel

Tarih: 5 Haziran 2008, 19:02 - İp: 78.***.**0.225
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Türkler saygılarından dolayı çocuklarına Muhammed demez, Mehmet diye çağırırlardı.

a.altay benim amcaoğlu var adı Muhammed. Herkes de ona muhammed der. Bende dahil. Adı Muhammed diye Mehmet diyeni görmedim.

Yine teyzeoğlu var onun da adı Muhammed. Bende dahil herkes ona Muhammed der. Türklerin Muhammed e Muhammed demediklerini ilk kez duyuyorum.

Bu arada memleketteki amcaoğlu ve teyzeoğluna da selam ederim. Harmana yanlarındayım inşallah.

Tarih: 5 Haziran 2008, 20:14 - İp: 88.***.**6.106
okyanus.
okyanus. (üye)

Ortak değerler neden yasaklanacak onu da anlamadım. Benim sağ yanımda Türk Bayrağı asılıdır. Arabanın arka camında da Türk bayrağı durur. Burda da avatarıma Türk bayrağı astım veya kendi çektiğim bir Türk Bayrağı fotoğrafını avatar yaptım.

Bayrağa bu alerji niye anlamadım !

Tarih: 5 Haziran 2008, 20:18 - İp: 88.***.**6.106
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Saygısız okyanus.
Okyanus denen şey doğru. Küfür vs durumlara maruz kalınmaması için böyle bir yola başvurulmuş.
İsim konusunda beni gene şaşırttın.

Ben rokotepe katılıyorum. Ortak değerler yasaklansın. Arkandayım roko.

Tarih: 5 Haziran 2008, 21:11 - İp: 88.***.**4.28
okyanus.
okyanus. (üye)

Pazarbey dediğin durumu biliyorum da, senin çevrende adı Muhammed olan herkese mehmet mi diyorlar. Valla bizde Muhammede Muhammed Mehmete de Mehmet diyorlar.

Tarih: 5 Haziran 2008, 21:22 - İp: 88.***.**6.106
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

muhammed ismi verilmes okyanus. yoksa mehmete mehmet denir.

Tarih: 5 Haziran 2008, 21:45 - İp: 88.***.**4.28