yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

Askerlik Sorunsalı

Emmiler ben aralıkta kısmetse 337.dönemde yolcuyum. Kısa yada yedek subay artık kısmet.. Ancak askerlik benim için tam bir bilinmez , tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum . Ne götürülür giderken,ne götürülmez? ne yapılır ne yapılmaz? mesela eşyaların "yer değiştirmesi" çok oluyomuş ona ne önlem alınır? teslim olmadan önceki sınavda sorular çözülür mü çözülmez mi? dil sertifikası vs. verilir mi verilirse işe yarar mı yoksa başa bela mı olur? aydınlatın beni lütfen

Tarih: 25 Ekim 2010, 22:17 - İp: 213.***.**9.7
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

sınavı kazanazsam , ben de aralık da kısa dönem askerim beyler...

ama hiç üşenmeden yaparım, hakkariye gönderseler orada da yaparım... üşenmeden, üşümeden, mızmızlanmadan...

torpil yaptırıp rahat askerlik yapanlar utansın... ben utanmadan askerlik yaparım... sıkılmadan...

Tarih: 25 Ekim 2010, 23:14 - İp: 81.***.**6.220
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

@qazarbey'i kendi haline bırakın derim

askerde acemi birliğinde sırf arkadaşlarına uyayım, eşe dosta bişeyler alayım derken çok para gider.
usta birliğinde ise yemeklerden bıkıp kantine hücum edersin. birde hafta sonları para harcarsın.

akbank veya ziraat bankasına hesap açtırt. sen çarşıya çıkmadan evvel telefon edersin para istersin ailende yatırır banka hesabına. yada toplu yatırır az az çekersin. yanında çok para taşıma mak3 jilette alma usta birlğine giderken bir bavul eşya al götür gelirken bırak gitsin orda (ben öyle yaptım) spor ayakkabıda al git burdan

onun haricindekiler hariçten gazel oluyo zaten. ordaki durumun belirler ne alıp almayacağını. şehir merkesine düşersen bişey almasan bile çarşıdan alırsın. dediğim gibi hele bi git ustalık yapcen yer belli olsun bakalım.

Tarih: 25 Ekim 2010, 23:19 - İp: 78.***.**7.214
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

sağol remi emmi..

fujisever torpil pek kalmadı artık, en son torpil koydurduğunu bildiğim kişi şırnak/ akçay gabar dağında askerlik yaptı.

Tarih: 25 Ekim 2010, 23:23 - İp: 213.***.**9.7
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bana sordular: askerde komando olarak görev yapmak istermisin diye bende eveti işaretledim ama malesef olmadım

yapmadıla beni komando momando

Tarih: 25 Ekim 2010, 23:26 - İp: 78.***.**7.214
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

fuji emmi zaten yaşcak büyük olanları ve tahsillileri direk çavuş yazıcı falan yapıyolar nereye gitsen rahat edersin derim.

kendimden biliyom yaw

Tarih: 25 Ekim 2010, 23:27 - İp: 78.***.**7.214
bahattinakkaya
bahattinakkaya (üye)
Ankara / Meraklı

yok remi emmi artıkın askeriye iş bankası ilen çalışıyo kışlalarda atm leri var.

pazar emmi harbi komedi adamsın

fujiseven emmi bende senin gibiydim askerlik filan en önde idim. Ne zamana kadar taki orada senden 5-6 yaş küçük astsubay çavuşlar yani yeni astsubay olmuş artislerin seni aşalayıp tuvalet temizlettirmeye kalkana kadar. Herşey burdan göründüğü gibi değil. Antakyada yaşıyosun orda bi vali göbeği yada ne bilim kral künefe yok. O tavuk dürümünüz varya içinde patates olan(tadım döner) onu çok ararsın orada yemeğin içinden 30 cm lik ip çıkınca.

yani sonuç olarak kemalist bir insanım ama hayatımda kalmak zorunda olduğum en saçma yer askeriye idi. Çıkıp savaşsak yada benden mesleğim yönünde yararlansalar eyvallah ama...

Tarih: 25 Ekim 2010, 23:31 - İp: 92.***.**7.88
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

şırnağa gidenin torpili yetmemiştir keza. bizde gazino kumanda sorumlusu vardı. eşitliğini ...ğimin askerkadaşları hiç görmedik . maalesef askeriye çok ama çok kötü durumda. zavallı köylü çocuklarına ver gazı şehit olsunlar. kendilerininki komunda sorumlusu.

Tarih: 25 Ekim 2010, 23:38 - İp: 78.***.**8.62
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmi askerlik iyidir.
ben seve seve isteye isteye gitmiş idim.
6 ay yaptım olsa bir altı ay daha yapar idim.
müşteri aramıyor fatura kira ödeme derdi yok.
keza kırsal yöredesin temiz hava mukabili.
sabah spor yapıyorsun ki istanbulun en lükssitelerinde yok o imkanlar.
bol bol süt içer kuru üzüm yirsin.
tavuğun etin yüzüne bakmazsın bıkarsın.
vatan savunması kutsal görevdir netekim.

Tarih: 25 Ekim 2010, 23:47 - İp: 85.***.**5.147
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

ben paralı mukabili askerlik yandaşıyım.
keza para makubili askerlikte olmaalı. önce 100 bin dolar sonra 50 bin sonra 25 20 15 10 gibi düşmeli. para kazansın devlet. nası olsa onlar askerlik yapmamamkta.
askerlik kutsal mutsalda değil. bitti o devirler keza.

Tarih: 25 Ekim 2010, 23:50 - İp: 78.***.**8.62
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

haklısın emmi.
göbeğini kaşıyan çoban ile zenginin oğlunun aynı süre askerlik yapması olmaz.
keza oylarıda bir olmamalı esasında.

Tarih: 25 Ekim 2010, 23:52 - İp: 85.***.**5.147