kemali
kemali (üye)
Samsun / Amatör

Akıl Mı,şans Mı?

Hayatta başarıya ulaşan yolda acaba insanın şansı mı yoksa aklı mı önemli diye düşünüyorum.Aslında tam bir cevap vermek oldukca güç olmasına karşın siz hangi grupta görüyorsunuz kendinizi?Şahsen ben kendimi hayatın akışına bıraktım ve başarılı olmak için de çabam yok.zaten dünyaya gelmek de şanslı olduğumuzu birnebze gösteriyor...

Tarih: 18 Ağustos 2006, 16:25 - İp: 88.***.**6.135
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Bence akıl, akıl olmasa size verilen şansın farkına varmak zor olurdu, ya da farkına varsanız bile bu şansı değerlendirmek için yine akıl gerekli diye düşünüyorum.

Hayatın akışına bırakma kısmında; ben de hayatın akışına göre yaşıyor sayılırım ama yine aklımı da gerektiği gibi kullanıp bu akışa yön veriyorum. Sanırım doğru olan da bu...

Sevgi ve Saygılarımla...

Tarih: 18 Ağustos 2006, 16:44 - İp: 81.***.**3.185
zax
zax (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

Kesinlikle akıl.Aklını kullanamayan insanlar zaten karşına çıkan şansları bile değerlendiremez.Ama akıllı insan zaten ne yapacağını bilen insandır.Eğer akıllı insana şansda gelirse hayatındaki başarının tadı tuzu biberi olur.Bence hayatını şansa bırakma aklını kullan

Tarih: 18 Ağustos 2006, 18:46 - İp: 81.***.**2.185
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

öncelikle şunu belirteyimki hayatta şans diye birşey yoktur. sadece kısmet vardır. bizim şans diye şımardığımız şeyler aslında ALLAH'ın bize verdiği bir armağandır.bu armağanları alma sırasında her ne kadar akıl devreye girsede yada ne her ne kadar akıllı olsanızda eğer onu almak kısmetinizde yoksa yine alamazsınız. fakat kısmetinizde varsa pek akıllı olmasanızda o sizi yine bulur.
hayatta başarıya ulaşmanın yolu ise ne akıldan geçer ne de şanstan. başarı azimle çalışmaktan geçer. akılda bence başarıya giden yolu biraz daha kısaltır sadece. ama çalışma olmadan akılda bir işe yaramaz. örnek vermek gerekirse kendimi verebilirim. kafam çalışır yani aklım çoktur fakat çalışkan olmadığımdan doğru dürüst bir başarım da yoktur.

Tarih: 18 Ağustos 2006, 21:41 - İp: 85.***.**6.191
orhan yum
orhan yum (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

her ikiside biri olmadımı diğerinin pek önemi yok.

Tarih: 19 Ağustos 2006, 01:45 - İp: 88.***.**3.128
  • 1