fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

A. R. O. G.

Başkent Üniversitesi Senatosu olağanüstü bir toplantı yaparak avrupa birliği heyetini zehir zemberek bir açıklamayla Türkiye'den kovdu. Açıklama aynen şöyle:

Amaçları; ülkemizin bütünlüğünü zedelemek, anarşiyi destekleyerek birçok vatandaşımızın "şehit" edilmesi pahasına YAPAY etnik bölünmelere zemin hazırlamak, Türk yargısına müdahaleye kalkışarak devam eden davaları yönlendirmek olan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında parlamenterlerimizi sorgularcasına Türk Silahlı Kuvvetlerine adeta hesap sorma cesaretini kendilerinde gören ve aralarına şanlı Türk Bayrağımıza doğrudan saldırıda bulunmuş bir kişiyi de alan sözde medeni, çıkarlarından başka bir şey düşünmeyen ve çok standartlı Avrupa Birliği temsilcilerinin bu davranışlarını şiddetle kınıyor, protesto ediyor ve onlara “TOPRAKLARIMIZA BASMAYA LAYIK DEĞİLSİNİZ, BİR AN ÖNCE TERK EDİN!” diyor ve onlara böylesine onur kırıcı davranışlarda bulunma cesareti ve olanağı verenleri de kamuoyunun takdirine bırakıyoruz

Aziz milletimize saygıyla duyuruyoruz.

Tarih: 3 Aralık 2008, 18:34 - İp: 78.***.**4.252
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

Mustafa abi ,

"Mustafalar tükenmez"

sen yanmasan, ben yanmasam, biz yanmasak, nasıl çıkar karanlıkalr aydınlığa...

babamlar gitmeyeceksin diye ültimatom verdi, ama ben yine de gideceğim o mitinge... M.Kemal, Hatay İskenderun u almak için, hayatının son günlerini heba etti, belki bu sebebten erken öldü... onun aziz hatırası adına orada Türk bayrakları ile bulunacağız.. tabi büyükelrimiz , polisimiz, devletimiz izin verirse..

şu duruma bakın, ülkemide Türk bayrağı açama olduk...

ve yukarıda yayınladığım senatonun bildirgesi, medyada ne kadar yer aldı ?

bunlar utanılası şeyler, bırakın bizim forumun halini, ülke sulu..

selamlar mustafa abim..

Tarih: 4 Aralık 2008, 05:01 - İp: 78.***.**8.7
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

"amelie" filminde bir sahne vardı.

kız adam kendısını takıp etsin diye işeretler bırakıyordu.işaretler adamı eliyle ufku gosteren bir heykelin onune getiriyor...
adam heykele bakarken,yanına gelen cocuk;
"parmak gokyuzunu gosterirken parmaga bakan salaktır" diyordu,bir nevi atasozu sanırım.
teşbihte hata olmaz,alınganlık olmasın.
ama buaralar cok goruyorum,gercekten ciddi bir konunun gozardı edilip, konunun alakasız yanlarıyla konusuldugunu...
yazık...

Tarih: 4 Aralık 2008, 12:47 - İp: 81.***.**4.249
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

sırf bu yüzden, bu ülkede en ilkeli adam denilen Uğur Dündar ın ana haber bültenini bile izleyemez oldum...

sulu yemeği ne de seviyoruz..

gajin dediğin gibi, parmaklara bakıp, magazinel bilgiler türetip duruyoruz hemen.. işin aslı rahatsız ediyor çünkü... değişmek zor geliyor...

#fujisever' tarafından 04.12.2008 16:38:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Aralık 2008, 16:37 - İp: 78.***.**8.19
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

GORA da meşhur bi söz vardı aklımda kalan.
"Komutan logar mı? Onun ben ta amk.."

Şimdi bende A.R.O.G. hakkında bi söz söylemek istiyorum.
"AROG mu? Onun ben ta amk.."

Cem yılmazın filmine benden kapak olsun..

#remi5861' tarafından 04.12.2008 20:23:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Aralık 2008, 16:55 - İp: 88.***.**6.174
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

.

Tarih: 4 Aralık 2008, 17:55 - İp: 78.***.**8.19
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

ayıp

Tarih: 4 Aralık 2008, 18:56 - İp: 81.***.**7.8
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

.

Tarih: 4 Aralık 2008, 18:57 - İp: 88.***.**6.115
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

AB fonlu mahkeme inşaatı
‘Böl, Parçala, Yönet’ten sonra bu da, ‘inşaatını yap, binasını dik, faaliyete geçirmek zorunda kalsınlar’ sistemi mi?
Bir dosttan gelen çarpıcı bir
mail...
“Bir resmi bina inşaatı !... Önündeki tabelada şunlar yazıyor:
DİYARBAKIR İSTİNAF MAHKEMESİ BİNASI İNŞAATI
*Construction of Court of Appeal Building Diyarbakır*
Hibe Sözleşme bedeli: 7 milyon 284 bin euro.
Financed by ( Parayı veren ): Avrupa Birliği (European Union)
Faydalanıcı : T.C Adalet Bakanlığı
(Republic of Turkey, Ministry of Justice )
Şu anda ülkemizde istinaf mahkemeleri yoktur. AKP hükümeti bu mahkemeleri kurmak için, yasa tasarısı hazırlamaktadır. yani yasa henüz kanunlaşmamıştır. Tesadüf bu ya; bu mahkemelerin kurulmasını AB’de çok ısrarlı bir şekilde istemektedir. AB’nin projesi ülkemizin bölünmesi sonrası, bu mahkemelerin eyalet mahkemeleri olarak kullanılmasıdır. AB bunu açık açık dile getirmektedir. AB sonuçtan o derece emindir ki, 7.3 milyon euroyu bir çırpıda bağışlamış, mahkeme binasının inşaatına bile başlamıştır. Üstelik nerede ?.. Tesadüf bu ya; yine Diyarbakır’da.
’İstinaf’sözlük anlamı ’hakkını alma, haklaşma’dır.
Mahkemenin verdiği kararı kabul etmeyenler bunu istinaf mahkemesine taşır.
Yargıtay ile Mahkeme arası bir şey....
Özgür ülkemin, özgür meclisinin, özgür insanları. Özgür ülkemde, özgür meclisimin kararı bile olmadan, yasası bile olmadan, özgür ülkem daha bölünmeden, AB bu mahkeme inşaatını nasıl yaptırabilmektedir?”
* Recai Fidan

Tarih: 4 Aralık 2008, 19:02 - İp: 78.***.**8.19
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Elin cavuru bir tarafa da içerdeki kendini bilmezler, kendi köklerimize ihanet ediyorlarya bu çok canımı sıkıyor... Özellikle son 6-7 yıldır da pek bir moda oldu bu gaflet ve dalalet içine düşmek ve hatta hıyanet etmek.. Kariyer sahibi ''Aydın'' olmanın yolu memleketin değerlerine laf sokmaktan geçer oldu.. Oscarlı yazarından netfotoğraftaki mehmet ağasına kadar pek de güzel dillendiriyorlar yalan ve iftiralarını... Zaten memleketin temel taşlarını yıkmak için yalan ve iftiranın girmedi bir yer kaldı mı? Adam artık benim dinimi kanalının baş oyuncusu yapıp, ana haber programlarında da gıybet ve iftiranın en alasını göz göre göre yapıyor.. Ne diyeyim, bazen insan umutsuzluğa da kapılıyor.. Ne kadar tepkisiz bir toplum olmuşuz diye...

#Mgirgin' tarafından 04.12.2008 22:10:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Aralık 2008, 22:08 - İp: 88.***.**6.115
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Lozanda Çanakkale ve İstanbul boğazlarını kimlere bıraktığımızı biliyonuz mu siz bakem.

Tarih: 4 Aralık 2008, 22:34 - İp: 78.***.**6.24