f.berkant
f.berkant (üye)
Almanya / Meraklı

'marduk' Gezegeni Geliyor..

Herşey bi yana Bize doğru yaklaşan bu gezegen için ne diyorsunuz? 21.aralık 2012 tarihi bu aralar çok konuşuluyor. Bir çok siteye baktım'Nasa'nın açıklamalarına baktım işin boş söylem olmadığını görüyorum.

Tarih: 26 Ekim 2009, 13:28 - İp: 78.***.**1.171
f.berkant
f.berkant (üye)
Almanya / Meraklı

Sn; lazut bunları bir çok sitede okudum zaten ama bazı sitelerde güneş'in hemen yanında beliren bi gezegenden söz ediliyor. Her ne kadar 'Nasa' yalanlasada rusya'da bi amatörün çektiği görüntülerde net bi şekilde görünüyor.sadece tek bi görüntüde değil, bir çok görüntü var. Sümerler'in taş tabletlerinde güneşin yanında çizilmiş kanatlı gezegen bu olmasın? 6000 yıl önceki tablet'lerde var. Bir çok kişi diyecek sonu tek Tanrı bilir! tabiki bu düzeni yaratan bilecektir buna kimin itirazı olur.. Hatta bi görüntüde yine video da yakalanmış gezegenin etrafında aynı jüpiterin etrafında ki gibi halka görünüyor. Bu bahsadilen 'foton kuşağı' olmasın.'? Dikkat edin gökyüzüne baktığımda yıldızların daha parlak olduğudur. Bu konu gün ve gün tartışmalara ve bir süre sonra artık çıplak gözle görülmeye başladıktan sonra 'marduk'un hiç olmadığı kadar insanlar üzerinde derin düşünce kendimizi sorgulama fırsatı vereceğini düşünüyorum.. Dr, Ahmet Maranki'nin dediği gibi Adem-Havva'nın İnsanoğlunun zamanı dolmuştur. Bu çağ bitecek yeni bi çağ başlayacak öngörüsüne katılanlardanım. Yeni çağ altın çağı olucak yani sevgi'nin gücü ortaya çıkacak, egolar sona erecek, bütün çakralarımız açılacak tam bi biliç durumuna gelecekmişiz. Umudum böyle olması artık insanlığın daha fazla dip yapmadan bu değişimi yaşamasıdır...

Tarih: 27 Ekim 2009, 13:43 - İp: 78.***.**8.94
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Dr, Ahmet Maranki'nin dediği gibi Adem-Havva'nın İnsanoğlunun zamanı dolmuştur. Bu çağ bitecek yeni bi çağ başlayacak öngörüsüne katılanlardanım.

çok komikmiş buya

demek ademle havva nın zamanı doldu.

kusura bakmayın ama sadece güler geçerim bu yaklaşıma.

Tarih: 27 Ekim 2009, 13:52 - İp: 88.***.**4.128
f.berkant
f.berkant (üye)
Almanya / Meraklı

Bi laf vardır son gülen iyi güler diye...

Tarih: 27 Ekim 2009, 15:03 - İp: 78.***.**8.94
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

çakralar nasıl acılacak? serdar ortacı peygambermi yapcaz?

Tarih: 27 Ekim 2009, 15:27 - İp: 78.***.**0.235
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

çakra ne..

marduka iyimi geliyomuş..

donuz gribine ne iyi gelir..

kuş gribi hadi neysede şu donus gribi çok kötü oldu yahu..
millet gavur sancak bizi..
bari kuzu gribi falan olsaydı.. yada bilemedin dana gribi..

"kuzu pirzola yerken kaptım abi" derdik..yada dana biftek derdik hava atardık..

donusla ne işimiz olur yaa..

Tarih: 27 Ekim 2009, 15:57 - İp: 88.***.**3.27
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Bi laf vardır son gülen iyi güler diye...

bi laf daha vardır, siz beni güldürdünüz Allahta sizi güldürsün

izleyelim ve gülelim efemm
http://vimeo.com/7143476

Tarih: 27 Ekim 2009, 15:58 - İp: 88.***.**4.128
f.berkant
f.berkant (üye)
Almanya / Meraklı

http://www.dailymotion.com/video/x6zl99_nibiru-eris-yaklasiyor-video-anlati_news

Tarih: 27 Ekim 2009, 16:31 - İp: 78.***.**8.94
f.berkant
f.berkant (üye)
Almanya / Meraklı

Ancak, şu iki hatayı yapmayınız... Lütfen...

Bir: `Olmaz böyle şey` diye kestirip atmayınız. Açık fikirli olunuz. Konuyla ilgili bir sürü yazı yazmış bendeniz de zaten `vardır` ya da `yoktur` demedim, sizi bu meseleden haberdar ederek gazetecilik görevimi yerine getirdim.

İki: Bunun asla bir `inanç` meselesi olmadığını unutmayınız. Size `inanın` ya da `inanmayın` demiyoruz, konuya böyle yaklaşmayınız.

Bu bir astronomi, astrofizik, tarih ve arkeoloji konusudur.

Dolayısıyla, `Kur`an-ı Kerim`de yeri var mı?` diye sormayınız.

Hayatınızı ve beyninizi ille kabaca ve yanlış yorumlayacağınız din esaslarına göre düzenlemek istiyorsanız, Kuran`da cep telefonu da yoktur, cep telefonlarınızı hemen çöpe atınız.

Laf aramızda, bu gibi konulara solcuların da kafaları basmaz, çünkü Marx da bu konudan sözetmemiştir, Lenin de.

Siz akıllı olunuz, hemen reddetmeyiniz, araştırınız, öğreniniz. Okuyunuz

Yani: İqra!

Şunu da unutmayalım

Bu meselenin `ispiritizmayla` uzaktan yakından hiçbir ilgisi yok.

Yani, ruh çağırma, medyumluk, yaşayan ölüler, vampirler, zombiler gibi saçmalıklar bu konunun uzağında ve dışındadır.

Birbirine karıştırılıyor, at izini it izinden ayırmak zorlaşıyor da onun için belirttim.

Bu konuyu, esrarı çekip çekip saçmalayan bazı Amerikan serserileri, yani `New Age` takımı da çok sulandırdı. Bunun tütsüyle, Buddha`yla, Taocu seksle falan da hiçbir ilgisi yok.

Konuyu sulandıran diğer bir kesim, bildiğiniz `ruh hastaları` oldu. `Marduk gezegeninden gelen uzaylılarla görüştüm, hatta hiç unutmam, yüce tanrıça İştar bir gün bana dedi ki...` şeklinde abuklayan deliler var... Hekimlerin çalışma alanına giren bu gibi zırvaları sakın ciddiye almayınız. Bu mesele, manyaklara bırakılamayacak kadar ciddi bir meseledir.

Tarih: 28 Ekim 2009, 20:57 - İp: 78.***.**4.77
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Yeni bir dünya lazım...
Marduk sen bu işi çözersin,toptan götür hepimizi.
İnsansız dünya zaten 5 yılda toplar kendini.

İnsan türünün devamı için iki kişi kalması gerek.
Korkum o ki pazarbey bu işten yırtar,işte o zaman vay dünyanın haline

Tarih: 28 Ekim 2009, 21:07 - İp: 78.***.**1.217
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili hocam evet gezegenlerin blli yörüngelrei var ama benim merak ettiğim bu kdar büyük peiryota sahip bir gezegen (3600 yıl küsur) güneş sisteminden acaba ne kadar uzaklaşıyor?..

Uzaklaştığında neden üzeri gaz ve toz buzulu kaplanmıyor?..

kaplanıyorsa güneş sistemine girdiğinde bunların çözülmesi gerekir ve bu da onda kuyruk oluşumun neden olur..

Peki bu vatandaşın böyle bir kuyruğu var mı? Yani bu marduk gezegeni aslında bir kuyruklu yıldız olması gerek miyor mu ?...

İnanıp inanmamak elbette apaayrı bir konu ..Bir astronom olarak gezegenlerin harekeltrini az çok biliyorum..ama bu konunun biraz da abartıldığını düşünüyorum..

Buna benzer bundan önce de bir çok tartışma yaşadık..

2000 yılı felaket yılı olacak...

2004 yılı kıyamett kopacak....

2006 kıyamaet kopacak (çelakılın kitabını ve Kuranın şifrelerini çözdüğünü söylediğini unutmayınız)...vs. vs..

İnşallah bu gezegen bize teğet geçer..

Tarih: 29 Ekim 2009, 01:12 - İp: 88.***.**9.70