zax
zax (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

300 Spartalı

Arkadaşlar izlediniz mi bilmiyorum ama ben dün izledim 300 spartalıyı çok beğendim.
filmde görüntüler efektler çok güzel,konusuda destansı bir konu.
sizin yorumlarınızı merak ediyorum.

#zax' tarafından 24.03.2007 11:01:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Mart 2007, 10:58 - İp: 81.***.**8.172
ermanmen
ermanmen (üye)
İzmir / Amatör

kapatmıslar bu linki.. baska var mi:D

Tarih: 8 Nisan 2007, 21:09 - İp: 88.***.**9.137
zax
zax (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

tavsiyem sinemaya git :D,yada orjinal dvdsini al.
Korsana ve sanat hırsızlığına hayır...

Tarih: 8 Nisan 2007, 21:25 - İp: 85.***.**9.45
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

Tipik holywood filmi. Artı senaryo üretemiyorlar . sadece efektler ile izleyicinin gözünü boyuyorlar.

Yeni hedefleri doğu kültürü.

Bizde körler ve sağırlar birbirlerini ağırlar diye bir laf var. Bunun Amerikancası " Oscar" dır.

Nerde Amerikan bağımsız sineması , nerde Holywood.?

Bol makyajlı saçma sapan bir flim... Havasıda çabuk söndü zaten.

drberkan

efektlerle göz boyamak nedir bn anlamadım zaten şu anki teknoloji ile yapılan filmlerin çoğu efektlidir..hatta türkiyede o teknoloji olmasa bile birşeyler yapmaya çalışıyorlar...

ben filmin havvasının söndüğünü zannetmiyorum...ve bu aralar izlediğim en kaliteli efektleri olan bir yapım. çok uğraşılmış..o dediğin efektleri hafife alma yapması çokda kolay değil

çizgi romandan uyarlanmış bir öyküsü var..tamam beklki biraz abartı olabilir fakat sinema bu hangi filmde abartı yokki...saçam sapan diyemeyiz..

oscar ın tanımını çok iyi yapmışsınız hakkaten kutluyorum.dünyaca ünlü bir organizasyona böyle bir tanım daha once hiç biryerde duymamıştım...

ben amerikancı felan da değilim bu arada..
sadece türkler çekti diye kıçıkırık filmlere ooo gerçekten güzel olmuş demesini biliyoruz...

ve herhangibir işe hiçbirşekilde tarafsız bakamıyoruz..belki birazda kıskançlık meselesi var..

bizler böyle bol efektli bir çanakkale filmi yapsak acaba düşüncelerin nasıl olurdu çok merak ediyorum..

filmden zevk almak için sinemaya kesinlikle gidilmeli hala oynuyorsa

Tarih: 8 Nisan 2007, 22:09 - İp: 81.***.**1.75
f.berkant
f.berkant (üye)
Almanya / Meraklı

çekimler iştah kabartıcı buna söz yok zaten.fakat adamların fiziklerinin bu kadar iyi durumda olmasıda ilginç değilmi??
O tarihlerde insan ömrünün 30 yaşlarda sınırlı olduğunu düşünürsek iyi beslenme ve protein katkılarıyla geçmişte olayı çözdükleri görülüyor

Tarih: 9 Nisan 2007, 12:36 - İp: 88.***.**4.9
husmenaga
husmenaga (üye)
İstanbul / Meraklı

Geyik konulara ben de bir katkıda bulunayım, 3-4 dk vaktim var

İzledim,
yine Hollywood abartması, bizler güzeliz karşısı çirkin şeklinde, Acemleri öyle bir resmetmişler ki, zaten en baştan o da çirkin bile olsa sakallı baş abiyi desteklemeye başlıyorsunuz filmde,
Neyse ki fotoğrafla uğraşmaya başladık da fotoşop filan gördük bir iki, film de bol bol fotoşopla yapılmış direk dijital manipülasyon o kadar çok kullanılmış ki, biraz çizgi film havasına dönmüş,
efektler iyi hoş ancak, filmde konu yok esasen, özgürlük filan peşinde Ispartalılar ama filmin büyük bölümü bitmez tükenmek bilmez ağır çekim karşılaşmalarla geçiyor, 278nci hücumda başrol abi pes eder gibi yapıp tekrar delikanlılık yapıyor, acaip kılıklı dev yapılı Acem kralı da yaklaşık 3,200,000 okla adamın işini bitiriyor,
böyle saçma bi film, bildiğiniz çizgi filmin adamlarla yapılmış bol efektli, renkli sinemaskop hali, 300 ıspartalı da bir nevi amerikalı gibi düşünülmüş sanırım

benim fikrim de böyle .. beş artı birlerle izlemesi playstation'da oyun oynamak gibi, ama kimi PC oyunları daha zevkli bu filmden, Age of Empires oynayın daha çok keyif alırsınız

Saygılar.

Tarih: 9 Nisan 2007, 14:25 - İp: 62.***.**8.1
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

çok salakça bir film aptalca diyebilirim.. etrafı binlerce insanla kaplanmış 300 (kaldı ki 300 kişi değildi) aptal.. apalca bir film korsanını izledimm.. günah... olsun o cd ye para verip alamak daha günah..

Tarih: 9 Nisan 2007, 19:07 - İp: 88.***.**8.204
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sincity yi izledinizmi???oda bir cizgi roman uyarlamasıydı ve sırf cizgi roman etkisi vermek için dijital kamerayla cekilmiş ve resmen cizgi roman gibi sinemaya aktarılmıstı.

işte 300 spartalının goruntulerinn arkasındaki mantıkta bu..kapanısta yerde oklar içinde yatan krala bakarsanız goruntunun cizgi romanmı gercekmi oldugu konusunda ikileme dusuyorsunuz,cunku oyle..goruntuyu yorumlarken bu acıdan bakmak gerek..

ikincisi bu sadece termofil savasını (gercek bir savas dikkatınızı cekerim) anlatan bir cizgi romandan yapılan bir film..tarıh dersi degil,belgesel degil..

sincity yi cizen adamın cizdigi yine baska bir cizgi roman ve yıllardırda var..yanı bu tartısmalar için gec kalınmıs bıraz..
senaryonun orjinalliği içinde laf etmeye gerek yok cunku yıne cızgı romana sadık kalınmıs..

film gercektende (husmenaga demiş ya photoshop diye) photoshop degil ama dijital sinem harıkası..savas sahnelerinde ve en basıtı oyuncuların vucutlarında bunu gorebiliyorsunuz..hatta basroldeki sakallıyı paparazziler yakalamış,hıncal ulucun deyimine gore sener sen mayo giyse bunun yanında herkul..
ama insaf be arkadasım,filmi izlerken yahu bu adamların vucudu ben photosopum diye haykırıyor dedinizmi???savas dovus sahneerinde hadi ulan kılıc oyle sallanırmı dedinizmi(savas sahneleri için yurtdsında ozel koreografıler hazırlanır tıpkı dans gibi) yada filmi sizin gozunuzde gerceklikten cıkaran birşey yasadınızmı?
gercek ve sadece iki gun suren bir savas,ve kim ne derse desin kahramanlık işte..

tarih boyunca bir saldıran bir savunan olmadımı,tabıkı aynı hıkayeler olack..bir savas filminden orjinallik surpriz beklemek biraz cok degilmi???
yada aslında soyle sormak gerek..ticari amaclarla,hadi diyelimki prpaganda amaclı cekilmiş bir filmden bukadar cok sey beklemek fazla degilmi..sinema bir eglence aracıdır,iki saat için içinde bulundugun dunyadan sıyrılır baska bir dunyad yasarın..mılyonlarca insanın sınemaya gitme nedeni belki kendileri bile bilmesede budur...

verdigin on milyona iki saatlık bır eglence sunan bir filmden buadar cok sey beklemek yanlıs degilmi???rahat olun biraz

bu arada ,onlarca ulkeyı fehetmiş ve durmak bilmez acem kralı bushun ta kendisi,ona direnen 300 kişide güya ıraklılar...tam tersi degilyani...yonetmenin kendi sozleri..

Tarih: 9 Nisan 2007, 19:34 - İp: 88.***.**6.85
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

verdigin on milyona iki saatlık bır eglence sunan bir filmden buadar cok sey beklemek yanlıs degilmi???rahat olun biraz

burda biz 10 milyona nerdeyse 2 kişi gidiyoruz

bu arada gaijin yazın

bu arada ,onlarca ulkeyı fehetmiş ve durmak bilmez acem kralı bushun ta kendisi,ona direnen 300 kişide güya ıraklılar...tam tersi degilyani...yonetmenin kendi sozleri..

eğer cidden söylemişse çok hoş

Tarih: 9 Nisan 2007, 20:08 - İp: 81.***.**1.75
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

cumle boyle degil...soruyorlar adama persliler amerika spartalılar ırakmı dıy,ben bişey soylemeyeyım seyirci anlayacak zaten gibi bir cevap veriyor..
spartalıları amerikalı persleri ıraklı sananlar için o seklde yazdım
ya bızde 10 mılyona ıkı kısı gıdıyoruz ama bazı yerlerd 10-15 milyon olmus sinema..

Tarih: 9 Nisan 2007, 20:30 - İp: 88.***.**2.179
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

cumleller tam boyle değil tabiki..adaa sormuslar dunyayı ele gecirmeye calısan kral bush ve amerika spartalılarda ırakmı dıye..adamda ben yorum yapmayayım zten seyirci anlayacak kimin kim oldugunu gıbı bır cevap vermiş...

yani olay batılılar sparta,dogulular persli degil tm tersi..yonetmen burada bir dogu batı karsılastırması yapmamaıs..işgalci ve ısgal edilen karsılastırması var..

buradada ıkı kısı gıdıyoruz on milyona ama bazı yerlerde 10 15 milyon olmus sinema..oyuzdn oyle dedim valla

Tarih: 9 Nisan 2007, 20:36 - İp: 88.***.**2.179