lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

100 Volt

En çok gezilen yer olduğu için buraya açmaya karar verdim.Çünküüüü çooook acil..Bilgisayarımın kasasında, usb çıkışlARında ve metal olan her yerinde elektrik var.Hemde 100 volt gibi bir şey.Bilgisayarı topraklı pirizde kullanıyorum ve görünürde çıkık kablo da yok kasa içinde ..Peki nedendir bilen var mı

Tarih: 27 Ağustos 2007, 00:41 - İp: 195.***.**7.21
deck
deck (üye)
Kocaeli / Amatör

sabah işe gidecem diye yattım, konuyu bir neticeye bağlayamadık..
1) power supply bilgisayarınızın güç katıdır.
2) dandik power supply kullanırsanız ( bilgisayarınızın ihtiyacından daha güçsüz ) belli bir müddet sonra bu katta arızalar oluşabilir. Ancak bu arızalar neticesinde yine power supply içindeki sigortalar atar (öyle tutupta evi falan yakmazsınız merak etmeyin) Tabii power supply in yüksek gerilim üretip anakartınıza, ram lerinize vs donanımınıza zarar verme riskide vardır.
3) bahsettiğiniz şikayetin topraklama probleminden kaynaklandığını düşünüyorum.

Tarih: 27 Ağustos 2007, 20:56 - İp: 88.***.**4.183
elalarini
elalarini (üye)
Ankara / Amatör

Abi beni laptop da parmağım touchpad üzerindeyken çarpıyor Gerçi yüksek değil ama.. Çarpıyor vallahi Sordum pc yi aldığım yere. Sorun bendeymiş...

Tarih: 27 Ağustos 2007, 22:27 - İp: 85.***.**6.10
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Ben 100 volt olduğunu koklyarak anladım pazarbey..İstersen sen de deneyebilirsin..Tabii senin bilgisayarında da bir kaçak varsa Olmadı ikinci yöntem de dinleyerek..Ben o kaçağın kasadan kaçarken çıkardığı sesleri duyabiliyor ve şiddetine göre kaç volt olduğunu da anlayabiliyorum..

Sevgili tembel kus bugün izmitteydim..Power sipply bakmaya gittim.Ama bakmak ne mümkün..Öyle şiddetli yağmura yakalnadım ki arabam realin önündeki o yolda nerdeyse gölün içinde yüzen kayığa dönecekti..Onun için yine kaçaklı kasa ile devam ediyorum.Ama birazdan power sipplyi sökmeyi ve içine bakmayı düşünüyorum..Zaten kurcalamadığım bir orası kalmıştı

Tarih: 27 Ağustos 2007, 23:29 - İp: 195.***.**7.201
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Çok çeşitli Pavır Sap'lar.[Power Supply]

http://www.sanalmarketim.com/urun_liste/?liste&ref=%2Csxbiu%3A71%2Csxbia%3A73

Tarih: 28 Ağustos 2007, 00:09 - İp: 85.***.**9.33
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Evet kumköy firsby düşünüyorum ben de..Şu on gün içinde netleşecek

Tarih: 28 Ağustos 2007, 00:16 - İp: 195.***.**7.201
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Parasına bakma,kaliteli olanı ve garantisi olanı alın.
İçindeki diğer donanımlar zarar görmesin.[HD] harddiskin gitse hepten yandın o zaman.
Aman Pavır sup önemli,içindekilere gerekli voltajı veren bu alet,değerini bil vallahi.

Tarih: 28 Ağustos 2007, 00:29 - İp: 85.***.**9.33
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

benim yanan power bunun 450watt olanıydı...

frisby codegen everest everpower everpower bunları alma...

bu markaların yanan power'ından bi farkı yok. ama yok illa bi parça yanacak o zaman kaliteli almayı düşünüyoz biz..

Tarih: 28 Ağustos 2007, 00:37 - İp: 88.***.**5.58
mucahid-i
mucahid-i (üye)
Bursa / Amatör

Hocam Pc yi servise götürdüğünüzde sistemi tekrar toplatın ama şu hususu rica edin.Bağlantı vidlarının tümüne kagıt orjinal contalarını üst ve alt olmak üzere bağlansın.Bu contalar her parçanın bağlantı elemanlarının içinde olur ama genelde zor gelir ve takmazlar.
Ana kartların bü tür kaçaklardan gövdeden şase aldığından yandığına çok şahit oldum.
Ama işin en özü topraklama olmayan bir priz her zaman risktir.

Tarih: 28 Ağustos 2007, 02:06 - İp: 88.***.**5.206
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

3 Eylül de öğretmenler evlerine dönecek.İlk işin ana ceryandan ve topraklama dan başla.Ara Alo 186'yı bir de kofrayı kontrol ettir.
Sonra en iyi bir pavır sap ve nazar boncuğu Lazut.

Tarih: 28 Ağustos 2007, 02:59 - İp: 88.***.**1.225
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

sen en iyisi bir mezar satın alda yerin belli olsun....

Tarih: 28 Ağustos 2007, 03:20 - İp: 88.***.**2.95